Měsíční chvástačka

Měsíční chvástačka I Září 2014

2. října 2014 v 16:00 | Kane
Tento měsíc jsem si říkala, že bych mohla přibrzdit. Hodně přibrzdit. A protože jsem se dvakrát rozmyslela, než jsem něco koupila, docela se mi to i povedlo. Tentokrát jsem si pořídila jen jednu e-knihu a tři knihy. Šest let, Austenland, Ztracen v džungli a Dcera sněhu. Ani jednu knihu jsem zatím nestihla přečíst, ale na všechny se hrozně těším. :) Příští měsíc to asi zase dopadne jako v měsících předchozích. Neodolala jsem a už teď tu mám čtyři nové knihy. Co pěkného jste si pořídili vy?

Kane

Měsíční chvástačka I Červenec + Srpen 2014

29. srpna 2014 v 23:14 | Kane
Ahoj, dneska tu pro vás mám chvástačku za celé prázdniny. Říkala jsem si, že za červenec ji dělat nebudu, protože jsem doma měla jen pět knih + pár e-knih. Takže ten zbytek jsem stihla nakoupit za srpen (a to ani nevím jak). Když se vše sečte, dává mi to dohromady 19 knih a 8 e-knih + čtečku!!

Čtečce jsem se dlouho bránila, ale když jsem ji konečně držela v ruce, ke klasické knize jsem se dokopala až po měsíci. Ano, stále mi chybí ta hmotná verze, štve mě, že si neužiju obálku a grafickou podobu knihy, ale má to také své kouzlo. Tahám s sebou hned několik knih a když mě už jedna moc nebaví, rozečtu jinou, aniž by mi pod tíhou tašky upadlo rameno. A tu podsvícenou verzi zbožňuji. Konečně můžu číst i ve tmě. Takže Kindle Paper white 2 má za mě palec nahoru.

Přes léto jsem si vzala i pár recenzáků, protože vím, že na to přes školu nebudu mít myšlenky. Z e-knih jsem již zrecenzovala Esej o tragédii a Můj život u sousedů. V papírové podobě tu na mě ještě čeká Zakázaná přitažlivost a V hlavou oblacích pejru.

Z antikvariátu jsem si přinesla Alchymistu, Román o Tristanovi a Isoldě (miluju ten film!) a poté ještě od Remarqua Čas žít, čas umírat.

Na další knihy se můžete podívat na fotkách. Většinou to jsou zase knihy z LK či různých výprodejů. E-knihy mám z buxu, každá ta kniha byla v poslední době za nějakou akční cenu. :)

Měsíční chvástačka I Červen 2014

3. července 2014 v 16:30 | Kane

Ahoj,
dneska tu pro vás mám chvástačku za červen. Musím říct, že už mi to je fakt blbý. Nějak blázním. Každý měsíc se mi knihovna rozroste o pěknou řádku knih a já to asbolutně nestíhám číst. Tento měsíc jsem i s recenzáky a e-knihami získala 21 knih. A to jsem si ještě promlouvala do duše a říkala si, že ty další knihy si přece můžu půjčit v knihovně nebo koupit později. Vyhlašuji si zákaz kupování knih a koupím si opravdu jen knihy, které budou 1) doplňovat sérii 2) dlouho chtěné 3) hoodně staré = klasika ♥. :D Tak, jsem zvědavá, jestli to zvládnu.

Takže, co tu máme? Z recenzních výtisků Nebezpečnou lásku od Kateřiny Petrusové, Hon od Fukudy Andrewa (??) a Achilleovu píseň od Madeleine Millerové. Ano, ano, tento měsíc jsem navázala spolupráci s nakladatelstvím Host a jsem za to moc ráda, byla jsem hrozně šťastná, když to klaplo. Hon ještě nemám přečtený - beru si knihu do Chorvatska, ale ty další dvě už ano, takže se můžete těšit na recenze.
"Darované knihy" - já je objednala a když se poštěstilo, babička mi je zaplatila. :)) Divím se, že mě ještě neprodala. :D Mám tu knihu Střet králů (druhý díl, první část) od G. R. R. Martina, Král Lear od W. Shakespeara, Moje planeta od Exupéryho, Villette 1 od Charlotte Brontëové, Virals od Kathy Reichs, What´s new, Pussycat? od Alexandry Potterové a druhý i třetí díl Nástrojů smrti od Cassandry Clareové.
A knihy, které jsem si zakoupila sama: Zapomenutá od Catherine McKenzieové, To nejlepší z nás od Nicholase Sparkse, Železná dcera a Železný král od Julie Kagawa, Dokonalý sen a Dokonalý svět od Ally Condieové, Shirley od Charlotte Brontëové, Héraoios a pohár od Sachy Burgerové, Nebezpečné známosti od Choderlose de Laclose (?) a Ahoj z nebe od Laurie Frankelové. Uff, doufám, že to je všechno, taky doufám, že to mám správně vyskloňovaný. :D

Měsíční chvástačka I Květen 2014

11. června 2014 v 16:57 | Kane
V květnu se mi toho sešlo opět hrozně moc. Tentokrát to nebylo jedenáct knih, ale rovnou 12. Celou tu dobu to vypadalo, že skončím na 11, ale nakonec jsem se rozhodla koupit si ještě jednu knihu, nad kterou jsem váhala. Naštěstí mi babička vyrobila takovou provizorní poličku - vlastně vzala jen dřevěnou desku z rozpadajícího se stolu a přimontovala mi ji nad stůl. K ostatním dvoum poličkám se moc nehodí, protože je bílá a o něco širší, ale to mi vůbec nevadí. Líbí se mi to tak, je to takový různorodý a hlavně, pokud na tom budou knihy, bude to vždy dokonalý. Al netvrdím, že bych nebrala knihovnu téměř přes celou zeď, která by ladila s ostatním nábytkem.. Sen, sen. :D Každopádně jsem za tu poličku hrozně ráda, protože mám na nějakou chvíli zase místo. Miluju svou babičku. Když jsem tu poličk viděla, řekla jsem jí: "Tos neměla dělat." "Proč?" "Protože mám zase místo na nové knihy!" Babička se jen zasmála. Raději jí už neříkám, co vše si potají nosím domů.
Ale teď ke knihám, které jsem dostala od tátovy kamarádky z mládí. O žádné knize jsem neslyšela, ale myslím, že by mohly být zajímavé. Především na tři z nich se těším. Mám tu tedy Nemocnice v Brooklynu, Tajemství karet - kniha určena čtenářům od 12 let, ale obdivují ji i starší, asi bude vážně skvělá - Není římského lidu, Msta písecké panny a Rozpravy o mravech hříšných kurtizán.
Potom z Levných knih: Solaris, Hořký měsíc, Dcery pana Darcyho - na tohle jsem hodně zvědavá, někdo ji miluje, někdo nenávidí - Kočár do Vídně, Markéta Lazarová, Jindřich V., Jarmark marnosti. Právě čtu Hořký měsíc, klube se z toho velice zajímavý a poutavý příběh. Jen doufám, že se donutím k dočtení, v poslední době na čtení nemám zase moc chuť - spíše tedy na tuhle knihu, vidím se s nějakou fantasy, YA knihou, ale je to úkol do francouzštiny, takže to má přednost. :)


Měsíční chvástačka I Duben 2014

2. června 2014 v 9:57 | Kane

Ano, ano, už je poměrně pozdě na to, abych přišla teprve s chvástačkou za duben. Snažím s eteď dohnat všechny resty ( a že jich je). Přemýšlela jsem, že bych nakonec tenhle článek ani nepřidávala, ale chtěla jsem si díky pravidelným měsíčním chvástačkám hlídat, kolik toho koupím a mít taky trochu nějaký přehled. Předchozí tři měsíce jen těžko dohledám, ale vím, že únor se nesl v podobném duchu jako duben (8 knih). Naštěstí mám vždy téměř všechny knihy koupené z LK, antikvariátů nebo nějakých slev.
Za duben tu mám tedy celkem 11 knih. Koupila jsem si je buď já, nebo mi je zaplatila babička. Z antikvariátu mám: Žitkovské bohyně - Kateřina Tučková (Jáké štěstí! Tahle kniha stála jen stovku, do antikvariátu se nejspíš dostala proto, že měla lehce poškrábaný obal. Vážně jsem byla nadšená. Knihu mám rozečtenou, jsem na osmdesáté stránce, zatím z toho nejsem úplně odvázaná, ale vím, že si mě ten příběh získá.), Faust - J. W. Goethe (Tuto knihu jsem si již nějakou dobu chtěla přečíst. Četli jsme ve škole nějaký úryvek a zaujalo mě to, když jsem ji potom viděla za nějakých 80 korun, tak jsem ji vzala.), Jáma a Kyvadlo - E. A. Poe.
Z Dobrovského jsem si odnesla Janu Eyrovou od Charlotty Brontë. Tuto knihu jsem četla již dávno, říkala jsem si, že ji nutně doma mít nepotřebuju, ale zamilovala jsem se do hardbecku od Omegy. Nejsem ten typ člověka, co by si kupoval knihy jen kvůli obálkám a dbal na to, aby stále vypadaly jako nové. Většinou jsem vlastně ráda, když knihy vypadají čteně. Ale za tuhle knihu bych vraždila. Kdyby se jí něco stalo, asi bych to fakt nevydržela. :D Láska na první pohled. ♥ A navíc krásně voní.
Z Levných knih jsem si pak odnesla Dekameron, Velký Gatsby, Oškliví, Draki a tři díly Černých drahokamů. Myslela jsem, že třemi knihami tato série končí, ale prý jsou ještě další díly, které u nás pravděpodobně nevyjdou. Doufám, že se do té série moc nezamiluju, jinak bych se asi fakt naštvala. Čtení v angličtině zatím moc neprožívám. Vždy si přečtu pár stránek či odstavců a tím to pro mě končí. Draki mám ve slovenštině a je trochu poníčená, ale stála 19 korun, tak jsem si ji vzala domů. Teprve zjistím, jestli mi čtení ve slovenštině vadí, nebo ne. Ale co bloguju, čtu spoustu slovenských blogů a nikdy jsem žádný problém neměla. Tak doufám, že si nebudu muset zapínat google překladač častěji než je zdrávo. Některá slova jsou prostě zvláštní.
 
 

Reklama
Všechny texty (kromě anotací) jsou v mém vlastnictví. Přísný zákaz kopírování veškerých textů a fotografií. Na obrázky, které nejsou moje, stačí kliknout a dostanete se ke zdroji. Pokud naleznete obrázek bez zdroje, prosím, napište mi, pokusím se ho doplnit. Děkuji.
Kane