Meme a projekty

Goodreads tag

31. ledna 2014 v 22:23 | Kane
Byla jsem nominována Wer. A proč něčeho takového nevyužít? :)


1. Jakou knihu jsi naposledy přečetla?

Úplně poslední byla Město ze skla od Cassandry Clare. Musím říct, že to bylo skvělé čtení. Celá série klidně mohla skončit už prvním dílem, kdyby autorka dopsala pár vět, ale jsem ráda, že pokračovala. Byl to skvělý zážitek. Doufám, že další díly budou ještě lepší a nerozbijí mi celý ten svět na kousíčky. :)

2. Co právě čteš?

No... Mám celý seznam. :D Třeba dneska jsem si koupila Dráculu, kterého jsem samozřejmě musela rozečíst (Jestli to skončí tak blbě jako film, fakt se neznám! Bohužel tentokrát jsem neodolala a koukla se na film před knihou. Prostě jsem musela vědět, o co tam jde. :D). Pak jsem zhruba v půlce knihy Rozum a cit. Další jsou School spirits, Jestli zůstanu, Hrobka, VA 6, Šarlatové písmeno, Kresby v prachu atd... Kdy to všechno dočtu? Netuším. Ale je to pěkně špatný zvyk.

3. Jakou knihu jsi naposledy zařadila do poličky to-read?

Kdybych se včera nepřeklikla, tak by to byl šestý díl k Mortal instruments. :D Takhle tam skončil třetí díl k Zahradě nesmrtelnosti. Ale nejsem si jistá, jestli se kdy pustím do druhého dílu.

4. Jakou knihu si plánuješ přečíst, až dočteš to, co čteš?

Když to vezmu tak, že právě čtu Rozum a cit a Dráculu, tak pak mám v plánu asi ty Kresby v prachu od Zöe Kleinové. Ale kdo ví, na co budu mít chuť. :)

5. Používáš hvězdičkové hodnocení?

Jasně. :) I když to není tak přesné jako procenta nebo body. Ale myslím, že na změnu už je pozdě. Nějak jsem si na ty hvězdičky zvykla a už zhruba vím, jak s nimi zacházet (to zní, jak kdyby k tomu bylo potřeba školení :D). Jde o to, že ze začátku bylo hodně těžké knihy hodnotit, abych se v tom pak vyznala, když některá kniha měla tolik nedostatků, ale prostě mě brala, zatímco jiná byla perfektní, ale zas tak moc se mi nelíbila. Ale asi to pořád není úplně srozumitelný, co? Nevadí. :D

6. Zúčastňuješ se goodreads reading challenge?

Popravdě ne. Nejsem si jistá, jestli to má nějaký hlubší smysl, nebo to je jen nějaký přehled přečtených knih. No, nějaký hlubší smysl to určitě má, když je to challenge, ale záměrně si to všechno nechávám unikat. Stačí mi můj seznam tady na blogu. :) A navíc mi vadí, že goodreads spoustu knih nezná (i pod anglickým názvem) a v přidávání nových knih nejsem nijak sběhlá. Proto taky na goodreads třeba nemám všechny knihy, které jsme četla. Ale miluju ho!

7. Máš wishlist?

Kdyby ano, už jsem na mizině. :D Raději spoléhám na svou děravou paměť a svou vlastnost "je lehké nadchnout se pro jinou knihu". Naštěstí si ale dřív nebo později uvědomím, že tu knihu doma mít nemusím, že není zas tak skvělá, jak se říká. Takže se spokojím s knihovnou. I když vážně chci: sérii Nástroje smrti, Drahokamy, Janu Eyrovou, Polibek pro Annu a Catherine + možná Hru lží.

8. Jakou knihu si plánuješ koupit jako další?

Těžko říct. Je toho moc. Ale kdybych momentálně měla peníze, šla bych si pro Žitkovské bohyně od Kateřiny Tučkové.

9. Jaké jsou tvé oblíbené citáty?

What doesn´t kill you, makes you stronger - písnička od Kelly Clarkson - a Don´t give up just because things are hard. Říkala jsem si je v duchu, když mi bylo nejhůř, tak často, že už jsou mou součástí. :)

10. Tvoji oblíbení autoři?

Jako první mě vždy napadne Richelle Mead, i když mi to trochu kazí poslední díly Pokrevních pout. Pak nejspíš Alexandra Potter, i když jsem od ní četla jen jednu knihu. Pak jsou tu autoří mých oblíbených sérií Suzanne Collins, Cassandra Clare, Rachel Hawkins a další. :)

11. Jsi v nějaké skupině?

Jsem v Čeští a slovenštní blázni do anglických knížek. Zatím jsem čtení v angličtině jen zkoušela, ale pokud to vyjde, mou první knihou bude School spirits od Rachel Hawkins. :)

Nebudu nikoho nominovat, nevím, kdo už je zapojen a kdo ne. Takže pokud chcete, zapojte se. :)
Kane
 
 

Reklama
Všechny texty (kromě anotací) jsou v mém vlastnictví. Přísný zákaz kopírování veškerých textů a fotografií. Na obrázky, které nejsou moje, stačí kliknout a dostanete se ke zdroji. Pokud naleznete obrázek bez zdroje, prosím, napište mi, pokusím se ho doplnit. Děkuji.
Kane