Mám přečteno I Recenze

Recenze I Jana Eyrová

26. září 2012 v 16:50 | Katie
Pozn.: Údaje jsou platné ke knize z roku 1976. Obrázek a anotace jsou z novější knižní verze.
Autorka: Charlotte Brontëová
Nakladatelství: Mladá fronta
Počet stran: 360
Díl: pouze jeden
Překlad: Jarmila Fastrová (1968)
Obálka: Jiří Svoboda
Ilustrace v knize: Marta Sonnbergová (1976)

Anotace:
Jana nepoznala rodičovskou lásku, krutí příbuzní ji umístili do sirotčince. Tam dívka žila v nuzných podmínkách, ale získala vzdělání. Jakmile dostane práci vychovatelky na panství pana Rochestra, svitne jí naděje na lepší život. Majitel působí sice jako nerudný a zatrpklý, ale vyučovat malou Adélku Janu baví, proto se rozhodne zůstat. Jenže dům skrývá mnohá tajemství a hrozby. Podivné rány, zoufalé výkřiky a strašidelný smích, které Jana v noci slýchá, rozhodně nejsou jen výplody fantazie.

Recenze I Hrbáč

19. září 2012 v 17:48 | Katie
Autor: Paul Féval
Nakladatelství: Academia
Počet stran: 540
Překlad: Vilém Opatrný
Díl: v jedné knize tři
Obálka: Robin Brichta (navrhl), filmová
Vydaní: třetí

Anotace:
Jedné noci se má Jindřich de Lagardére utkat v souboji s vévodou de Nevers, namísto toho s ním ale nakonec bok po boku bojuje. Stane se svědkem vraždy spáchané královým oblíbencem Gonzaguem, který se tak chce zmocnit velkého jmění Neversů. Slíbí umírajícímu vévodovi, že před Gonzaguovými úklady zachrání jeho malou dcerku Auroru. Po necelých dvaceti letech ji vrátí matce, ale zůstává nablízku v masce hrbáče. Nejen aby ji chránil, ale také aby vypátral vraha jejího otce...
Příběh z přelomu 17. a 18. století plný dějových zvratů, bojů a šarvátek, řinčení kordů i milostných zápletek se stal předlohou několika filmových zpracování. V roli Lagardéra byl nezapomenutelný Jean Marais (1959, režie André Hunebelle), ale s velkým diváckým ohlasem se setkala i verze s Danielem Auteuilem (1997, režie Philippe de Broca) či film Hrbáč Lagardere (2003, režie Henri Helman) s Brunem Wolkowitchem v titulní roli.

Recenze I Krvavá romance

3. září 2012 v 12:59 | Katie
Autorka: Alice Moon
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 248
Díl: první
Překlad: Michaela Škultéty
Obálka: Nakladatelství Fragment

Anotace:
Dustina, nového žáka střední školy v městečku Rapids, obklopuje temné tajemství. Sára, která je spíš uzavřená a zdrženlivá, se k němu od první chvíle cítí neodolatelně přitahována. Dustin se jí vyhýbá, jak jenom může. Není totiž tím, za koho ho Sára považuje.
Avšak řízením osudu se Dustin a Sára znovu a znovu potkávají - zdá se, že mezi nimi existuje silné pouto.
Sára, která se po otcově smrti stáhla do sebe, se snaží Dustina blíž poznat a odhalit jeho tajemství. Může mu ale skutečně důvěřovat, nebo pro ni Dustin znamená smrtelné nebezpečí?

Recenze I Jane - Moderní příběh Jany Eyrové

1. září 2012 v 12:45 | Katie
Autorka: April Lindnerová
Nakladatelství: Ikar
Počet stran: 344
Díl: pouze jeden
Překlad: Ivana Nuhlíčková
Obálka: Vojtěch Kybal

Anotace:
Jane Moorová je po náhlé smrti rodičů nucena opustit výtvarnou školu a hledat si způsob obživy. Praktická dívka usoudí, že nejlepší bude ucházet se o místo chůvy. Nico Rathburn, charismatický rocker, který se snaží vrátit na výsluní slávy, právě získal do péče malou dcerku a potřebuje, aby se o holčičku někdo staral. Jane je pro něj ideální uchazečkou - nezajímá se o bulvár a žije skromně a osaměle. Jane se v Thornfield Parku sžívá s malou Maddy a postupně začne podléhat kouzlu zkušeného podmanivého může. Mezi guvernantkou a rockovou hvězdou se rodí nečekané a křehké pouto...
Dům ale skrývá tajemství, které život všech obrátí naruby. Jane se musí rozhodnout, zda bude upřímná sama k sobě a své lásky se vzdá, anebo ji přijme s vědomím, že tím popře všechno, co je pro ni v životě důležité. Rozhodne se správně?

Recenze I Temná akademie

29. srpna 2012 v 12:06 | Katie
Autorka: Gabriella Poole
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 255
Díl: první
Překlad: Petr Eliáš
Obálka: Nakladatelství Fragment

Anotace:
Darkova akdemie je škola jako žádná jiná! Jaká zlovestná tajemství střeží Vyvolení - skupina vybraných studentů, kteří se od nezasvěcených drží dál? Kdo je tajemný cizinec, který se tu v noci potuluje po chodbách? A co se doopravdy stalo před rokem, kdy tu za záhadných okolností zemřela studentka? Vědět málo je nebezpečné, ale vědět příliž mnoho může zabít.

Recenze I Krásní

25. srpna 2012 v 15:10 | Katie
Autor: Scott Westerfeld
Nakladatelství: Triton
Počet stran: 281
Překlad: Zdeněk Uherčík
Obálka: Dagmar Krásná, Carissa Pelleteri
Díl: druhý

Anotace:
Tally je konečně krásná. Vypadá bezchybně a má všechno, po čem toužila. Ale pod vší tou zábavou - nekonečnými večírky, módními výstřelky, technologickým přepychem a naprostou svobodou, hlodá pocit, že něco velmi důležitého není v pořádku. Když jeden z ošklivých navštíví maškarní večírek krásných, jsou téměř všechny vybledlé vzpomínky zpátky. Tally a její nový přítel Zane musí čelit namáhavé, nebezpečné a fyzicky náročné výzvě. Když najdou dopis z minulosti psaný ještě před operací, ke kterému jsou přiloženy dvě pilulky představující lék na poškození mozku, mají jen zlomek času se rozhodnout. Tally si musí vybrat - bojovat sama se sebou a tím, co ví, nebo o svůj život, protože úřady nedovolí, aby kdokoliv se znalostí této informace přežil...

Recenze I Démon z Hex Hall

25. srpna 2012 v 12:59 | Katie
Autorka: Rachel Hawkinsová
Nakladatelství: Knižní klub
Počet stran: 248
Překlad: Tereza Kolesnikovová
Díl: druhý
Obálka: Vojtěch Kybal

Anotace:
Sophie Mercerová si myslela, že je čarodějnice, která jen nemá svá kouzla úplně pod kontrolou. Proto jí přece poslali do Hex Hall, nápravného zařízení pro delikventy Prodigia - kouzelníky, víly nebo upíry. Jenže pak zjistila, kdo je její otec, a v té nejméně vhodné situaci i to, že Archer Cross patří k L´Occhio di Dio, které se snaží Prodigium vyhladit z povrchu zemského. A také se ukázalo, že Sophie vlastně není žádná čarodějka, ale démon - a ti vládnou velkou, leč nekontrolovatelnou mocí.
Naučí se Sophie svoji sílu ovládat, nebo raději projde rituálem, který ji této síly sice zbaví, ale také ji může zabít? A do toho se o Sophii začne zajímat L´ Occhio di Dio, a koho jiného za ní poslat než Archera. Ještě štěstí, že k němu Sophie už nic necítí. Nebo ano?

Recenze I Dokonalý pár

21. srpna 2012 v 8:00 | Katie
Autorka: Ally Condieová
Nakladatelství: Knižní klub
Počet stran: 328
Překlad: Martina Neradová
Díl: první
Obálka: Jana Šťastná

Anotace:
V dokonalém světě o všem rozhodují správci - Koho budete milovat. Kde budete pracovat. Kdy zemřete.

Cassie vždy věřila, že rozhodnutí Správců jsou správná a podřídit se jim je jen malou daní za dlouhý život, skvělou práci a ideálního partnera. Když jí tedy Společnost vybere jako životního partnera jejího nejlepšího kamaráda Xandera, nepochybuje o tom, že je to ten pravý… dokud se na displeji s jeho portrétem nakrátko nemihne tvář někoho úplně jiného.
Cassie musí najednou řešit obrovské dilema - volit mezi Xanderem a Kyem, jediným životem, jaký kdy poznala a dovedla si představit, a cestou, po níž se dosud nikdo nevydal. Musí volit mezi dokonalostí a citem, který možná dokonalý není, zato je však upřímný.
Pokud si zvolí lásku, dokáže jí také před Správci uchránit?

Recenze I Oškliví

17. srpna 2012 v 16:50 | Katie
Autor: Scott Westerfeld
Nakladatelství: Triton
Překlad: Zdeněk Uherčík
Obálka: Carissa Pelleteri, Dagmar Krásná
Počet stran: 323
Díl: první

Anotace:
Každý může být úchvatně krásný, co je na tom špatného? Tally bude brzy šestnáct a už se nemůže dočkat. V jejím světě šestnácté narozeniny znamenají operaci, která člověka změní z fyzicky ošklivého na dokonale krásnou bytost, a tím jej kapatultuje do ráje spičkových technologií, kde jedinou prací je nikdy nekončící zábava.
Několik týdnů před narozeninami však Tally potkává novou kamarádku Shay, která si není úplně jista, jestli vůbec chce být krásná. Mnohem raději by se ocitla mimo dokonalý svět, na utajeném místě zvaném Kouř, kde žijí oškliví, kteří se rozhodli vzbouřit proti diktátu a povinnosti být krásný. Když Shay uteče a zanechá Tally zašifrovaný vzkaz s popsanou cestou do společenství, odhalí Tally odvrácenou stranu světa krásných - a není to nic pěkného. Úřady ji postaví před nejhorší volbu: buď najde svoji kamarádku a vrátí se s ni zpět, a zároveň prozradí úřadům, kde se úkryt nachází, nebo nikdy nebude krásná. Její rozhodnutí jí navždy změní život...

Recenze I Pokrevní pouta

15. srpna 2012 v 16:10 | Katie

Autorka: Richelle Mead
Nakladatelství: Domino
Překlad: Katrin Chýlová
Obálka: Marek Šebesta
Počet stran: 330
Díl: první

Anotace:
Mladá královna Lissa Dragomirová si netradiční politikou nadělala u morojského dvora spoustu nepřátel, kteří by
Po brutálním útoku na Jill se Morojové a dhampýři rozhodnou uklidit Jill někam do bezpečí. Kam ale? Po dlouhém zvažování dojdou k závěru, že mladou vampýrku by jistě nikdo nehledal ve světě lidí.ji rádi odstranili. Je ale velmi dobře střežená, a tak se spiklenci zaměří na její nevlastní sestru Jill. Vědí totiž, že kdyby Jill zabili, Lissa by musela odstoupit a přenechat trůn někomu, kdo má alespoň jednoho žijícího příbuzného.
Jill má doprovázet a strážit alchymistka Sydney Sageová. Obě dívky se zapíší na lidskou školu, kterou navštěvují i Adrian Ivaškov a Eddie Castile. Kamarádi zpočátku řeší běžné problémy spojené se studiem na lidské škole, ale brzy začnou zjišťovat, že na této škole nejsou jediní, kdo potřebuje k životu krev...

Recenze I Pod nekonečnou oblohou

31. července 2012 v 16:00 | Katie
Autorka: Veronica Rossi
Nakladatelství: Knižní klub
Překlad: Michaela Škultéty
Obálka: Podle úvodního vydání (fotografie Gustavo Marx) upravil David Dvořák
Počet stran: 327
Díl: první

Anotace:
Sedmnáctiletá Árie nikdy nepoznala nic jiného než bezpečí Blaženosti, světa privilegovaných chráněného důmyslným obranným systémem. Citlivá dívka nadaná nádherným hlasem, dcera významné vědkyně, se shodou podivných náhod ocitne tam, kam nikdy neměla vkročit - v Obchodě se smrtí, nebezpečném vnějším světě pod nekonečnou oblohou plnou smrtícího éteru, na rozdíl od virtuálních Říší, v nichž dosud pobývala, krutém a nemilosrdném. Stala se totiž svědkem něčeho, co nikdy neměla vidět, a změnila se v nepohodlnou svědkyni.
Setkání kultivované Osadnice s nebezpečným Outsiderem, divokým Pregrinem, mladším bratrem Krvepána kmene Tideů, od základu změní jejich život i žebříček hodnot. Peregrin hledá záhadně zmizelého synovce a uzavře s Árií, která zoufale touží nalézt svou matku, výměnný obchod - on ušetří její život a ona mu umožní vstup do Říší. Oba mladí lidé se vydávají na nebezpečnou pouť pod éterovým nebem, jejíž výsledek je nejistý. Árie Peregrina zprvu ze srdce nenávidí, ale záhy zjistí, že v jeho přítomnosti může poprvé v životě volně prožívat své city a snít sny, mimo jiné proto, že Peregrin je Označený a emoce dokáže cítit stejně snadno jako jiné vůně, chlad nebo teplo. Když se přihlásí láska, dívka jí nedokáže příliš vzdorovat a ocitá se před zdánlivě neřešitelným rozporem. Dokáže zůstat věrná svým citům a zároveň nezapřít svůj původ?

Recenze I Lovkyně snů - Vstříc temnotě

30. července 2012 v 14:00 | Katie

Autorka: Lisa McMann
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 256
Překlad: Čeněk Matocha
Díl: druhý

Anotace:
Některé noční můry nekončí… Zvlášť když se nechtěně dostáváte do snů druhých…
Jmenuji se Janie. Je mi teprve sedmnáct, ale skutečnost pro mě začíná být horší než sny.
Na Fieldridgeské střední škole se dějí znepokojivé věci. Přesto nikdo nechce promluvit a ani vyšetřování nikam nevede. Co je však ještě horší, začínám odhalovat pravdu o sobě a o svých schopnostech - a ta je pochmurná. Vážně, krutě pochmurná.
Zdá se, že Janie konečně našla smysl života. Vyplnila prázdná místa a společně s Cablem se vrhají na další nebezpečný případ. Musí totiž odhalit sexuálního delikventa a Janie si zahraje na volavku. Cabel s tím nesouhlasí a ani za mák se mu to nelíbí.

Recenze I Erebos - hra, která zabíjí

26. července 2012 v 17:00 | Katie

Autorka: Ursula Poznanski
Počet stran: 320
Nakladatelství: Fragment
Překlad: Karolína Kousalová

Anotace:
Erebos je počítačová hra s přísnými pravidly. Toho, kdo je poruší, čeká krutý trest nebo... smrt. Erebos ale dokáže splnit i ta nejtajnější přání. Jak je možné, že hra o každém všechno ví? Co vlastně Erebos chce?
Na jedné londýnské škole si mezi sebou žáci začnou předávat podivné balíčky, jeden se nakonec dostane i ke zvědavému Nickovi. V balíčku je DVD s počítačovou hrou. Hrou napínavou, a hlavně velmi inteligentní. Proč o ní ale nikdo nesmí mluvit a hráči musí dodržovat přísná pravidla? Pokud neposlouchají nebo se znelíbí poslovi se žlutýma očima, čeká je trest. Na druhou stranu jim hra dokáže splnit i ta nejtajnější přání. Jak je ale možné, že hra o každém všechno ví a neuděluje hráčům úkoly jen ve hře, ale i v realitě? Co hra vlastně chce? A jak ji může Nick zastavit?

Recenze I Dnem i nocí

21. července 2012 v 10:29 | Katie

Autorka: Gwen Hayes
Díl: první
Počet stran: 340
Nakladatelství: Baronet
Překlad: Jiří Mayer
Ilustrace: Ricardo

Anotace:
Sedmnáctiletá středoškolačka Theia se jedné noci stane svědkem něčeho zvláštního - kolem jejího okna se snese z oblohy hořící člověk. Začne se s ním setkávat ve svých snech, v nichž se za ním vydává do podsvětí, ale i ve dne, protože z Hadena se stane její spolužák.
Haden, poloviční démon, který má v budoucnu převzít vládu nad podsvětím, se do světa lidí původně vypravil pro nevěstu. Vybral si Theiu, ale nepočítal s tím, že ho setkání s ní začnou měnit a že pozná skutečné city. Přehodnotí sice svůj původní záměr, ale je tu ještě jeho matka, krutá a bezcitná vládkyně podsvětí, pro niž změna plánů nepřipadá v úvahu. Nastane proto boj - boj o svobodu, o lásku, o duši... a někdy i o holý život.

Recenze I Pýcha a předsudek

13. července 2012 v 14:00 | Katie

Autorka: Jane Austenová
Nakladatelství: Leda
Počet stran: 300
Překlad: Eva Kondrysová
Obálka: Filmová obálka
Díl: jeden

Anotace:
Eliza je spojena se samotnou autorkou. Austenová se sice sama nikdy nevdala a jediné nabídnutí sňatku odmítla, přestože neměla zrovna nejlepší vyhlídky na spokojené manželství. Byla to pouze dívka bez věna, která nebyla ani moc půvabná. Elizabeth je ale moc půvabná a žije s rodiči a svými čtyřmi sestrami. Všechny jsou mladší, až na Jane.
Když se objevuje tajemný muž s pěti tisíci ročně, její matka, paní Bennetová, je na větvi a už si maluje spokojenou budoucnost. Představuje si, jak si pan Bingley vezme její nejstarší dceru Jane. Když se pořádá ples, všechny dcery se nastrojí a tancují celou noc. Není pochyb o tom, že ti Jane s Bingleym si padli do noty. Když je svatba na spadnutí, příběh nabírá nečekaný spád...
Pan Bingley se přistěhoval se svou sestrou a svým dlouholetým přítelem panem Darcym, který má deset tisíc ročně, žije si v tom nejkouzelnějším panství a je moc pyšný. Zatím nezadaný a pomalu se nechává okouzlit Elizou.

Hunger games

25. června 2012 v 19:29 | Katie
Autorka: Suzanne Collins
Nakladatleství: Fragment
Počet stran: 676
Ilustrace: Hana Adriana Dvořáková
Překlad: Zdík Dušek

Než se pustím do samotné "recenze", chtěla bych upozornit na úžasnou obálku. Když jsem si tuto knihu prohlížela v knihkupectví, vůbec jsem si nevšimla, že se ty plameny hýbají. Takže si dokážete představit, jak jsem doma žasla.
Někteří říkají, že se jim tento komplet špatně čte. Mně osobně se to četlo skvěle. :)

Recenze I Kapitánská dcerka

14. června 2012 v 19:50 | Katie

Autor: A. S. Puškin
Počet stran: 130
Nakladatelství: Lidové nakladatelství Praha
Ilustrace: Václav Fiala
Překlad: Bohumil Mathesius

"Anotace":
Jedná se o zápisky Petra Andrejeviče Griněva. Byl veden jako důstojník. Když nadešel čas, vydal se i se svým sluhem Saveljičem do Orenburku. Tam se hlásil u generála, který mu přidělil službu v zapadlé pevnosti na hranicích kirgizskokajsackých stepí. Seznámil se tam s komandantem, jeho manželkou a jejich dcerou. Nějakou dobu tam byl klid, avšak ne na dlouho. Začíná totiž Pugačovo kozácké povstání...

Recenze I Lovkyně snů - Procitnutí

18. prosince 2011 v 10:20 | Katie

Autor: Lisa McMann
Díl: První
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 216
Překlad: Čeněk Matocha

Anotace:
Sedmnáctiletou Janie už nebaví, že se stále propadá ostatním lidem do snů, zejména pokud ten, komu se zdají, někam padá, ocitá s ena veřejnosti nahý nebo sní o erotických tužbách. Janie se nemůže nikomu svěřit - neuvěřili by jí a mysleli by si, že je blázen. A tak žije se svou schopností jako s nechteným prokletím, které neumí ovládat. Pak se jednou propadne do noční můry, z níž jí ztuhne krev v žilách. Poprvé není v něčí zvrácené duši jen pozorovatelem, ale i účastníkem...

 
 

Reklama
Všechny texty (kromě anotací) jsou v mém vlastnictví. Přísný zákaz kopírování veškerých textů a fotografií. Na obrázky, které nejsou moje, stačí kliknout a dostanete se ke zdroji. Pokud naleznete obrázek bez zdroje, prosím, napište mi, pokusím se ho doplnit. Děkuji.
Kane