Kouzelná knihovnička

Kouzelná knihovnička 5

3. ledna 2014 v 14:21 | Kane
(Půl) rok se s (půl) rokem sešel a máme tu další (trochu opožděný) příspěvek do tohoto projektu od Abyss. Tentokrát však v podobě fotek. Nebudu vás trápit celou mou knihovnou, která vlastně nějakou velkou změnou neprošla. Zaměřím se pouze na knihy, které jsem si za těch 6 měsíců stačila pořídit. Není to moc velké číslo. Většina z vás si tolik knih stačí pořídit za měsíc, ale rok 2013 nebyl zrovna bohatý, co se týče přečtených knih či stránek. Takže opadly i chutě kupovat si nové knihy. V roce 2014 mám v plánu zbavit se své nechutě ke čtení a číst v každé možné chvilce. Je ale možné, že se budu muset pokouknout po novém žánru. Ale teď už k novým knihám.

Jako první tu mám tyto tři krásky. Koupila jsem je po Vánocích v Levných knihách za 29 korun. Slyšela jsem na tu sérii spíše špatné ohlasy, ale kdo by nevyužil příležitosti vytvořit si vlastní názor za necelou stovku (a to o celé sérii!)? Pokud se mi nebude líbit, jednoduše ji daruji někomu, komu se tato série zamlouvá. :) Jen vůbec netuším, kdy se do toho vůbec vrhnu. Přečetla jsem pár stránek, není to vyloženě špatné, ale ani nijak zvlášť chytlavé.

Jako další tu mám knížky, které se mi poštěstilo vyhrát. Temnou hrdinku mám doma sice jako recenzní výtisk, ale to není ono. Kdybych knihu nevyhrála, nejspíš bych si ji později stejně koupila. Do Aveny jsem se pokoušela začíst, ale moc to nešlo. Nemusí to být špatné, ale momentálně asi nic pro mě. A co se týče třetí knížky, budu si muset sehnat první díl, který se všem líbil, takže doufám, že se zalíbí i mně a s ním i druhý díl. Knihy jsou od české autorky, takže jsem na ně moc zvědavá.

Pokrevní pouta jsem již četla. Hodně mě tato kniha zklamala. Nedokážu to asi úplně popsat. Nejspíš už mě to trochu omrzelo. Mám pocit, že Richelle do toho nedává vše. Nemá to žádnou šťávu, i když to má skvělý potenciál. Nad vodou to drží jen Adrian a jeho vtípky. Ale možná už mě to tolik nebevaví proto, že po devíti knihách od Richelle už vím, co se od ní dá čekat.

Další tři knihy mám také z Levných knih. Šarlatové písmeno jsem si koupila... No, kdo ví. Nějak jsem na něj předtím pořád narážela a když jsem viděla tu knihu, řekla jsem si, že to je asi nějaké znamení. Navíc mě velice zajímá ten příběh, tak uvidíme, jestli mě to chytne. Hodně se bojím toho, jak to bude napsané. 15 minus jsem přečetla jedním dechem. Je to skvělá knížka, kterou všem doporočuju. A Orwella jsem si koupila kvůli škole a kamarádce, která o knize 1984 měla zajímavý referát.

A poslední kniha. Recenzní výtisk. Je zvláštní, že za celý půlrok jsem si vyžádala jen jeden. Fragment má spoustu skvělých knih, ale já se bála, že knihy nestihnu přečíst. Knihu Mezi nebem a zemí jsem nečetla zrovna v tu nejlepší dobu. Nejspíš jsem neměla náladu na nějaký tuctový příběh, a tak jsem ho hodně zkritizovala (a to i přesto, že se jedné části mě velice zamlouval).

Doufám, že další část roku bude lepší a že se dám konečně do kupy. Hodně věcí, které mě baví, jsem zanedbávala. Blog, čtení, psaní... Jednoduše to nebylo úplně nejlehčí období. :)
Kane

Kouzelná knihovnička 4

3. července 2013 v 13:35 | Kane
Ahoj všichni!
Jak si užíváte prázdniny??
Omlouvám se, že jsem video nepřidala již včera, jak jsem slíbila, ale nějak jsem to nestíhala. Stále jsem měla na práci něco jiného. Ráno jsem byla běhat s kamarádkou, pak jsem si šla na chvilku lehnout, protože jsem byla úplně hotová. :D Slunce a vysoká tepovka dělá svoje. Odpoledne jsem lítala po nákupech (jídla, oblečení mě dvakrát nebere :D) a k večeru ještě brusle s tetou a jejíma kamarádkama. Pak večer jsem byla ráda, že jsem ráda. :D
Takže video až dnes, snad mě nesežerete. A co děláte vy?? Já jdu dneska ještě na brusle s kamarádkou - asi se zabijeme, ta cesta není zrovna 2x sjízdná. :D Ale je tam voda, tak aspoň padnu do "měkkého".

Doufám, že to video není úplně trapné, doufám, že se vám bude aspoň trochu líbit a něco vám řekne. No a dole máte potom odkazy na předešlé články do tohoto projektu od úžasné Abyss a také pár fotek. :)

Kouzelná knihovnička 2012 (3)

26. prosince 2012 v 17:21 | Kane

Ahoj,
tak tentokrát uděláme Kouzelnou knihovnu opravdu jako Kouzelnou knihovnu podle projektu, který pořádá Abyss. V tomto roce je to již naposledy a já jenom žasnu nad tím, kolik knih přibylo. Když srovnám svou dětskou knihovnu na začátku a teď, je to opravdu obrovský rozdíl. :)) Tak se vrhnem na to.


Škola noci.
Série, která ztratila hromadu čtenářů. Brzy asi budu jedna z nich. Jednička mě uchvátila, ale osmička to zkazila. Řekla jsem si ale, že dám šanci ještě devátému a desátému dílu. Na goodreads jsou názory rozporuplné. Tak nevím, uvidíme. Každopádně knihy jsem si musela postupně dokupovat v antikvariátech a na bazos.cz, protože jsem doma měla pouze sedmý a osmý díl. Nemám ráda nedokončené série, když skončím u desítky, nikdo to snad nepozná. Já jen upřímně doufám, že autorky skončí na těch 12 dílech, které byly původně domluvené.


Hex Hall. Série, kterou jsem dočetla teprve nedávno. Mrzí mě, že už je to za mnou. Byl to nádherný příběh, který oslovil hromadu čtenářů. Sophie je úžasná holka, která se jen tak nevidí. Nepotkala jsem nikoho, kdo by měl tak prořízlou hubu a kdo by měl na vše odpověď. Omotala si mě kolem krku a já věřím, že se k ní někdy vrátím. Jsem zvědavá na pokračování od této autorky, kde už ovšem bohužel nebude hrát roli Sophie, ale někdo úplně jiný.
Na každý díl by tu měla být, pokud si vzpomínám dobře, recenze. :) (Recenzi na první díl musím dopsat)

Kouzelná knihovnička 2012 (2)

27. srpna 2012 v 20:05 | Katie
Ahoj,
rozhodla jsem se znovu přidat článek k tomuto projektu, který spáchala Abyss. Tentokrát to nebudou fotky, ale video.
Budu ráda, když mi tu necháte odkaz na vaši knihovničku, určitě se kouknu.
Jinak, o co jde. Úkolem bylo nafotit si knihovnu začátkem roku a potom na konci roku 2012. Spousta lidí se přidala až později nebo to dělají na více částí, tak jako já. Už teď tam najdete oproti minulému článku, který najdete tady, velkou změnu. Při nejmenším jsem si konečně pořídila takovou pidi knihovničku, kterou, počítám, brzy zaplním. :D Jde o to, sledovat, jak se vaše knihovna mění, což mi přijde strašně zajímavé. Aspoň si uděláte přehled, co všechno jste si za ten rok pořídili.
Ale konec kecání. Jdeme na video.
PS: Točila jsem to, když jsem byla nemocná, možná mi nebude rozumět. Špatně se mi mluvilo, takže se hodně zasekávám, motá se mi jazyk apod.
PPS: Knihy jsem vyhodila = přemístila do jiné skříňky.

Katie

Knihovnička

1. dubna 2012 v 18:30 | Katie
Tak se mi povedlo vypustit, že je dnes 1. dubna - Apríla... Jak se mi to mohlo stát? :D
Každopádně jsem se dneska prohrabávala knihovničkou. Nestačila jsem se divit. Protože si většinu knih půjčuji, není zrovna skvělá. Když k tomu přičtete, že do knihovny přidávám zhruba od 9. let a většinu z toho jsem si nekupovala sama, vyjde vám z toho fakt hrůza. :D Polovina jsou dívčí románky - některé jsou ale opravdu nádherné - a další jsou dětské nebo knihy o koních - milovala jsem je (dobře, miluju je).
Mám takový dojem, že jen co dostanu nějaký větší obnos peněz, povalím do knihkupectví nebo do e-shopu. Trochu mi vadí, že většina knih je na několik dílů. Vypadá to blbě, když nemáte všechny.
 
 

Reklama
Všechny texty (kromě anotací) jsou v mém vlastnictví. Přísný zákaz kopírování veškerých textů a fotografií. Na obrázky, které nejsou moje, stačí kliknout a dostanete se ke zdroji. Pokud naleznete obrázek bez zdroje, prosím, napište mi, pokusím se ho doplnit. Děkuji.
Kane