Co se do recenzí nevešlo

Co se do recenzí nevešlo I Červenec 2014

17. srpna 2014 v 13:57 | Kane
Za červenec se mi podařilo přečíst devět knih. Bohužel jsem napsala recenzi jen na tři z nich. Hon, Catherine a Můj život u sousedů. Některé recenze ještě dopíšu (např. Nepřítel mého nepřítele), teď se ale vrhneme na ty ostatní, ke kterým bych se chtěla krátce vyjádřit. Tentokrát por vás nemám žádné zajímavé úryvky, snad příště. :)

Jako první to bude kniha S tebou už nikdy od Alexandry Potterové. Možná někteří z vás vědí, že po přečtení Já a pan Darcy jsem ji zařadila mezi mé oblíbené autorky. S tebou už nikdy je již třetí kniha, kterou jsem od ní přečetla. Bohužel musím říct, že čím víc toho od ní čtu, tím je to horší. Každá kniha je svým způsobem originální, každá hlavní hrdinka je jinak střelená, má jinou povahu a úchylku. Ale nějak to celé ztratilo své kouzlo. Dokonce ani humor už to nedokáže zachránit. S tebou už nikdy byla krásná kniha, ale hodnotila bych ji spíše průměrně. Bylo to takové odpočinkové, nenáročné, letní čtení. Nemám potřebu mít ji doma. Ke konci už to bylo i krapet zdlouhavé a hodně předvídatelné. Mě většinou baví číst tyhle typy knih, přestože přesně vím, co se stane, ale u téhle mě to nějak štvalo. Chvilkama jsem měla dojem, že to za autorku napsal někdo jiný (nedívala jsem se, jestli se změnil překladatel). Psala úplně jiným způsobem, měla jiný humor a měla jsem pocit, jako bych potkala někoho cizího. Však to znáte, když čtete nějakou knihu od oblíbeného autora, většinou už víte, co od něj čekat. Dokonce se dá říct, že víte, jak přemýšlí. S touto knihou jsem tento pocit neměla.

Co se do recenzí nevešlo I Červen 2014

16. července 2014 v 18:14 | Kane
Ahoj,
tak dnes tu pro vás mám článek trochu jiný. Přemýšlela jsem, kam hodit všechny ty úryvky, které si fotím a jak se vyjádřit k určité knize, když recenzi na ni psát nechci. A tak jsem si namyslela tohle. Věřím, že si tu každý najde něco, ať už je to tip na nějakou knihu či nějaké úryvky, které mu zlepší náladu.

Jako první tu mám Železného krále. Upřímně, vlastně se ani moc nedivím, že série přestala vycházet. Určitě je to krásný příběh, ale nenabízí téměř nic nového. Celou dobu jsem měla pocit, jako bych sledovala určité pohádky, příběhy, které byly jen různě vystříhané z knih a zasazeny do Železného krále. Ke všemu reakce hlavní hrdinky se mi zdály poněkud nepřesvědčivé, umělé. Občas byla na pár facek, chovala se jako dítě, byla naprosto slepá, věci jí docházely pozdě a celkově v sobě měla určité množství nemožnosti, které ovšem přesáhlo únosné meze. Přesto se mi ale příběh líbil, byl takový milý, hezky napsaný, občas vtipný a jako oddechové čtení to neuškodilo.
 
 

Reklama
Všechny texty (kromě anotací) jsou v mém vlastnictví. Přísný zákaz kopírování veškerých textů a fotografií. Na obrázky, které nejsou moje, stačí kliknout a dostanete se ke zdroji. Pokud naleznete obrázek bez zdroje, prosím, napište mi, pokusím se ho doplnit. Děkuji.
Kane