Srpen 2014

Měsíční chvástačka I Červenec + Srpen 2014

29. srpna 2014 v 23:14 | Kane |  Měsíční chvástačka
Ahoj, dneska tu pro vás mám chvástačku za celé prázdniny. Říkala jsem si, že za červenec ji dělat nebudu, protože jsem doma měla jen pět knih + pár e-knih. Takže ten zbytek jsem stihla nakoupit za srpen (a to ani nevím jak). Když se vše sečte, dává mi to dohromady 19 knih a 8 e-knih + čtečku!!

Čtečce jsem se dlouho bránila, ale když jsem ji konečně držela v ruce, ke klasické knize jsem se dokopala až po měsíci. Ano, stále mi chybí ta hmotná verze, štve mě, že si neužiju obálku a grafickou podobu knihy, ale má to také své kouzlo. Tahám s sebou hned několik knih a když mě už jedna moc nebaví, rozečtu jinou, aniž by mi pod tíhou tašky upadlo rameno. A tu podsvícenou verzi zbožňuji. Konečně můžu číst i ve tmě. Takže Kindle Paper white 2 má za mě palec nahoru.

Přes léto jsem si vzala i pár recenzáků, protože vím, že na to přes školu nebudu mít myšlenky. Z e-knih jsem již zrecenzovala Esej o tragédii a Můj život u sousedů. V papírové podobě tu na mě ještě čeká Zakázaná přitažlivost a V hlavou oblacích pejru.

Z antikvariátu jsem si přinesla Alchymistu, Román o Tristanovi a Isoldě (miluju ten film!) a poté ještě od Remarqua Čas žít, čas umírat.

Na další knihy se můžete podívat na fotkách. Většinou to jsou zase knihy z LK či různých výprodejů. E-knihy mám z buxu, každá ta kniha byla v poslední době za nějakou akční cenu. :)

Vejdi, přítele najdi a přítelem se staň

21. srpna 2014 v 21:33 | Kane |  Mám přečteno I Recenze
Esej o tragédii by neměla minout nikoho. Je to okouzlující a svým způsobem originální kniha, která nám přináší příběh o tom, jak se jakýkoliv nepatrný čin může na člověku podepsat. Také je to ale příběh o lásce, přátelství a jedné hrozné tragédii, která se na Irvingově škole udála ještě v době, kdy byl Duncan třeťák a Tim čtvrťák.


Unboxing 4

20. srpna 2014 v 21:42 | Kane |  Unboxingy a jiná videa
Ahoj,
dnes vám přináším další unboxing. Tentokrát kvalita není úplně nejlepší, protože u nás v pokoji to celý den vypadalo, jako by se už mělo každou chvilku začít stmívat. Každopádně máte možnost podívat se, co pro vás chystám do soutěže (je to jen část). Věci mi poskytlo nakladatelství Fragment a já jsem mu za to moc vděčná. :) Tak doufám, že se na soutěž těšíte, že si užijete tohle video a třeba zanecháte nějaký pěkný komentář. :)

Kane

Co se do recenzí nevešlo I Červenec 2014

17. srpna 2014 v 13:57 | Kane |  Co se do recenzí nevešlo
Za červenec se mi podařilo přečíst devět knih. Bohužel jsem napsala recenzi jen na tři z nich. Hon, Catherine a Můj život u sousedů. Některé recenze ještě dopíšu (např. Nepřítel mého nepřítele), teď se ale vrhneme na ty ostatní, ke kterým bych se chtěla krátce vyjádřit. Tentokrát por vás nemám žádné zajímavé úryvky, snad příště. :)

Jako první to bude kniha S tebou už nikdy od Alexandry Potterové. Možná někteří z vás vědí, že po přečtení Já a pan Darcy jsem ji zařadila mezi mé oblíbené autorky. S tebou už nikdy je již třetí kniha, kterou jsem od ní přečetla. Bohužel musím říct, že čím víc toho od ní čtu, tím je to horší. Každá kniha je svým způsobem originální, každá hlavní hrdinka je jinak střelená, má jinou povahu a úchylku. Ale nějak to celé ztratilo své kouzlo. Dokonce ani humor už to nedokáže zachránit. S tebou už nikdy byla krásná kniha, ale hodnotila bych ji spíše průměrně. Bylo to takové odpočinkové, nenáročné, letní čtení. Nemám potřebu mít ji doma. Ke konci už to bylo i krapet zdlouhavé a hodně předvídatelné. Mě většinou baví číst tyhle typy knih, přestože přesně vím, co se stane, ale u téhle mě to nějak štvalo. Chvilkama jsem měla dojem, že to za autorku napsal někdo jiný (nedívala jsem se, jestli se změnil překladatel). Psala úplně jiným způsobem, měla jiný humor a měla jsem pocit, jako bych potkala někoho cizího. Však to znáte, když čtete nějakou knihu od oblíbeného autora, většinou už víte, co od něj čekat. Dokonce se dá říct, že víte, jak přemýšlí. S touto knihou jsem tento pocit neměla.


Všude dobře, u sousedů nejlíp

14. srpna 2014 v 20:14 | Kane |  Mám přečteno I Recenze

Rodiče si nevybíráme, natožpak rodinu! Představte si, že máte šanci trávit čas u potrhlých ale velice příjemných sousedů, budete konečně šťastní? A co teprve, když si uvědomíte, že jste u nich našli ten pravý, sladký domov. Kniha na první pohled obyčejná se před zraky čtenářů mění v něco nezapomenutelného. Budete se cítit, jako byste právě došli domů.

Samantha už deset let pozoruje ze střechy svého domu sousedy a představuje si, že i její rodina je veselá, vřelá a plná života. Zatímco Garettovi mají osm dětí, barevné stěny, po zahradě poházené hračky a všude neskutečný nepořádek, Reedovi mají vymalováno v šedé a bílé, k tomu dvě děti a matku, která je posedlá uklízením a kontrolou. Žádný chaos, žádný nepořádek, ne a ne! Lásku v jejich domě rozhodně nenajdete, jen všudypřítomný chlad.

Celou recenzi si můžete přečíst na blogu knihkupectví Neoluxor.
Všechny texty (kromě anotací) jsou v mém vlastnictví. Přísný zákaz kopírování veškerých textů a fotografií. Na obrázky, které nejsou moje, stačí kliknout a dostanete se ke zdroji. Pokud naleznete obrázek bez zdroje, prosím, napište mi, pokusím se ho doplnit. Děkuji.
Kane