Měsíční chvástačka I Červen 2014

3. července 2014 v 16:30 | Kane |  Měsíční chvástačka

Ahoj,
dneska tu pro vás mám chvástačku za červen. Musím říct, že už mi to je fakt blbý. Nějak blázním. Každý měsíc se mi knihovna rozroste o pěknou řádku knih a já to asbolutně nestíhám číst. Tento měsíc jsem i s recenzáky a e-knihami získala 21 knih. A to jsem si ještě promlouvala do duše a říkala si, že ty další knihy si přece můžu půjčit v knihovně nebo koupit později. Vyhlašuji si zákaz kupování knih a koupím si opravdu jen knihy, které budou 1) doplňovat sérii 2) dlouho chtěné 3) hoodně staré = klasika ♥. :D Tak, jsem zvědavá, jestli to zvládnu.

Takže, co tu máme? Z recenzních výtisků Nebezpečnou lásku od Kateřiny Petrusové, Hon od Fukudy Andrewa (??) a Achilleovu píseň od Madeleine Millerové. Ano, ano, tento měsíc jsem navázala spolupráci s nakladatelstvím Host a jsem za to moc ráda, byla jsem hrozně šťastná, když to klaplo. Hon ještě nemám přečtený - beru si knihu do Chorvatska, ale ty další dvě už ano, takže se můžete těšit na recenze.
"Darované knihy" - já je objednala a když se poštěstilo, babička mi je zaplatila. :)) Divím se, že mě ještě neprodala. :D Mám tu knihu Střet králů (druhý díl, první část) od G. R. R. Martina, Král Lear od W. Shakespeara, Moje planeta od Exupéryho, Villette 1 od Charlotte Brontëové, Virals od Kathy Reichs, What´s new, Pussycat? od Alexandry Potterové a druhý i třetí díl Nástrojů smrti od Cassandry Clareové.
A knihy, které jsem si zakoupila sama: Zapomenutá od Catherine McKenzieové, To nejlepší z nás od Nicholase Sparkse, Železná dcera a Železný král od Julie Kagawa, Dokonalý sen a Dokonalý svět od Ally Condieové, Shirley od Charlotte Brontëové, Héraoios a pohár od Sachy Burgerové, Nebezpečné známosti od Choderlose de Laclose (?) a Ahoj z nebe od Laurie Frankelové. Uff, doufám, že to je všechno, taky doufám, že to mám správně vyskloňovaný. :D


Obě knihy mám již přečtené. Vyjádřím se k nim v jiném článku - Co se do recenzní nevešlo - Červen 2014 - ale jen tak ve zkratce, asi chápu, proč se tahle série přestala vydávat. Hlavní hrdinka je otravná. Zázračně se vždy vše spraví... Ale i tak to je fajn série a nechápu, proč u nás neprošla, když lidé kupují mnohem větší bláboly.


Knihy jsem sehnala na buxu v akci "za vysvědčení". První díl mě dvakrát nebral, ale ty další snad budou lepší. :)) Více, i když také jen ve zkratce, se k ním vyjadřuji ve videu Unboxing 2 .


Musím říct, že tohle vydání se mi líbí více. Je to tvrdá vazba a jsou to zahraniční obálky. Jen škoda, že ten první díl vypadá tak nevkusně. Přesto si ho koupím. Další tři díly si kupovat nebudu, čtvrtý díl mě odradil natolik, že budu ráda, když tu sérii vůbec někdy dočtu.


Obě knihy jsem chtěla již dlouho. Ahoj z nebe jsem zatím nečetla, ale moc se na to těším. Podle recenzí a anotace by to mohlo být hezké a originální čtení. K Nebezpečné lásce se pořádně vyjádřím v recenzi, ale jsem ráda, že u nás máme takhle nadanou autorku.


Zapomenutá! Na tu mě nalákala Ells. Přečetla jsem první kapitolu a už teď vím, že se mi to bude náramně zamlouvat. :) Za cestu do Chorvatska ji snad přečtu. A Hon, není to taková pecka, jak jsem čekala, dokonce mě překvapil i věk hlavního hrdiny, ale není to špatné. Uvidím, co se z toho vyklube.


Obě knihy jsem četla v češtině a obě knihy jsem také v češtině chtěla. Nějak to nevyšlo a mám je v angličtině. Třeba nastane doba, kdy je budu moci v pohodě přečíst. Zatím si čtu spíše úryvky, nedokážu se na to moc dlouho soustředit.


Krásná knížka! Nechtěla jsem, aby skončila, chtěla jsem, aby se změnil konec. Modlila jsem se, aby se z ničehonic změnila historie...Ale nakonec to bylo svým způsobem šťastné, tak trochu, takže i tak spokojenost největší. Přesto mě to rozesmutní kdykoliv si na to vzpomenu. A díky této knize jsem si v knihovně koupila Héraio a pohár. Podle všeho je to spíše dětská kniha, ale to mi vůbec nevadí. :D Doufám, že to bude aspoň z části tak dobré jako tohle. Normálně na mytologii moc nejsem, ale tohle bylo vážně perfektně napsané. :)


Shirley mi byla doporučena, a tak když jsem prohrabávala vyřazené knihy v knihovně a našla ji tam, hned jsem po ní hrábla. Je to sice saláťák, ale to přežiju. :D


Ani nevím, proč jsem domů dotáhla tyhle dvě knihy. Nebezpečné známosti mne zaujaly, mám dojem, že jsem na ně nějak narazila ve škole. A Vilette jsem chtěla číst už dlouho, ale vždy jsem na to nějak zapomněla. Taky je to dílo Brontëové a proto věřím, že to bude tak úžasné čtení jako to předchozí. :))


Krále Leara mám již přečteného, recenzi mám už nějaký ten pátek taky napsanou, jen jsem se nedostala k jejímu zveřejnění. Tak snad ke konci července se jí dočkáte. :) Moje planeta - jsou tu myslím 4 různá díla od tohoto autora. Kamarádka mi tuto knihu doporučila, tak jsem na ni zvědavá.


Tohle nepotřebuje komentář. Je mi jedno, že pravděpodobně budu mít každý díl v jiném vydání, ale když ta knížka stála jen 80 kč, tak jsem ji tam nechat nemohla. :)


Na tuhle knihu mě nalákal chystající se film. Už poměrně dlouho si říkám, že bych si od tohoto autora mohla něco přečíst a volba tedy padla na tuhle krásku. :)

Tohle je tedy k červnu vše a držte mi palce, ať tu za červen mám tak pět, šest knih. :)
Kane
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nikol Nikol | E-mail | Web | 3. července 2014 v 17:38 | Reagovat

Krásné kousky. :) :-)  :-)  :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Všechny texty (kromě anotací) jsou v mém vlastnictví. Přísný zákaz kopírování veškerých textů a fotografií. Na obrázky, které nejsou moje, stačí kliknout a dostanete se ke zdroji. Pokud naleznete obrázek bez zdroje, prosím, napište mi, pokusím se ho doplnit. Děkuji.
Kane