Červenec 2014

Recenze I Catherine

29. července 2014 v 9:31 | Kane |  Mám přečteno I Recenze
Autorka: April Lindnerová
Nakladatelství: Ikar
Překlad: Ivana Nuhlíčková
Počet stran: 304
Díl: pouze jeden
Anotace: (bux.cz)

Moderní zpracování slavného románu Na větrné hůrce Emily Brontëové. Catherine je už unavená z toho, jak se jí snaží každý vetřít do přízně jen proto, že její otec je majitelem slavného klubu The Underground na Manhattanu. Pak ale potkává nadaného, ale také velmi záhadného muzikanta Hence. Prvotní přátelství dvou mladých lidí rychle přeroste ve spalující romanci… Chelsea vždy věřila tomu, že její matka umřela náhle po krátké nemoci. Dokud nenajde dopis, který pro ni otec po léta schovával. Dopis od matky Catherine, z něhož vyplývá, že matka neumřela, nýbrž utekla. Zpáteční adresa na obálce - Klub The Underground.

Unboxing 3

24. července 2014 v 16:17 | Kane |  Unboxingy a jiná videa
Ahoj,
dneska jsem natočila další unboxing. Tentokrát v balíčcích nejsou knihy, ale je v nich určitě něco stejně zajímavého. :) Jako bonus jsem vám přidala i scénu s dědou, který komentuje veškerý obsah. Písnička mi bohužel nevyšla na celé rozbalování, tak doufám přežijete nějakých třicet sekund bez hudby, nechtěla jsem tam přidávat už další. I tak jsem ale musela pár scén vystřihnout, protože jinak by video bylo moc dlouhé, ale o nic důležitého jste nepřišli. :) Doufám, že se vám video bude líbit a že budete rozumět, krapet jsem drmolila, protože jsem se nemohla dočkat "toho uvnitř". Nezapomeňte komentovat, likovat a dávat odběry. :)


Kane

Recenze I Hon

16. července 2014 v 19:45 | Kane |  Mám přečteno I Recenze
Autor: Andrew Fukuda
Nakladatelství: Fragment
Počet sran: 304 stran
Překlad: Jakub Kalina
Díl: první

Anotace: (bux.cz)
Jak zůstat na živu ve světě, kde jsou lidé považováni za pochoutku a všichni touží po jejich krvi?
Pravidla jsou jasná: nesmát se, nepotit se, neupozorňovat na sebe. A hlavně - nezamilovat se do jedné z nich!
Gen se liší od všech ostatních.
Nedokáže běžet rychlostí blesku, sluneční světlo ho nezabije a nemá neukojitelnou touhu po krvi.
Není upír, je člověk.
Je vybrán, aby se zúčastnil honu na poslední lidi. Jeho pečlivě utajovaný život se hroutí. Skupina bezcitných lovců začíná tušit, že s ním není něco v pořádku.
Seznámení s dívkou v něm probudí city, které do té doby neznal.
Gen našel něco a někoho, za co má cenu bojovat, a jeho potřeba přežít ve světě plném nemilosrdných dravců je stále silnější...

Co se do recenzí nevešlo I Červen 2014

16. července 2014 v 18:14 | Kane |  Co se do recenzí nevešlo
Ahoj,
tak dnes tu pro vás mám článek trochu jiný. Přemýšlela jsem, kam hodit všechny ty úryvky, které si fotím a jak se vyjádřit k určité knize, když recenzi na ni psát nechci. A tak jsem si namyslela tohle. Věřím, že si tu každý najde něco, ať už je to tip na nějakou knihu či nějaké úryvky, které mu zlepší náladu.

Jako první tu mám Železného krále. Upřímně, vlastně se ani moc nedivím, že série přestala vycházet. Určitě je to krásný příběh, ale nenabízí téměř nic nového. Celou dobu jsem měla pocit, jako bych sledovala určité pohádky, příběhy, které byly jen různě vystříhané z knih a zasazeny do Železného krále. Ke všemu reakce hlavní hrdinky se mi zdály poněkud nepřesvědčivé, umělé. Občas byla na pár facek, chovala se jako dítě, byla naprosto slepá, věci jí docházely pozdě a celkově v sobě měla určité množství nemožnosti, které ovšem přesáhlo únosné meze. Přesto se mi ale příběh líbil, byl takový milý, hezky napsaný, občas vtipný a jako oddechové čtení to neuškodilo.

Recenze I Nebezpečná láska

16. července 2014 v 13:02 | Kane |  Mám přečteno I Recenze
Autorka: Kateřina Petrusová
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 376
Díl: první

Anotace: (bux.cz)
Na doporučení posledního zaměstnavatele získá mladá newyorská ošetřovatelka Paige práci v rodině Bavettových, bohatých podnikatelů pocházejících z Itálie.
Má se starat o jejich syna Michaela, mladého muže, který se po autonehodě duševně vrátil do období svého dětství. Paige si k němu postupně nachází cestu a Michael si ji velice oblíbí. Postupem času Paige přichází na to, že se dostala do newyorského podsvětí a její zaměstnavatelé jsou součástí mafie.
Co se stane, až se jednou Michael probere? Dostane se Paige ze spárů Bavettových, když odhalila jejich tajemství?

Recenze I Achilleova píseň

5. července 2014 v 18:36 | Kane |  Mám přečteno I Recenze

Autorka: Madeline Millerová
Překlad: Tomáš Kačer
Nakladatelství: Host
Počet stran: 368
Díl: pouze jeden

Anotace: (bux.cz)
Řecko v časech hrdinů. Patroklos, nešikovný mladý princ, byl vyhoštěn do království Fthie, kde žije přehlížen ve stínu krále Pelea a jeho zlatovlasého syna Achillea. Achilleus, "nejlepší ze všech Řeků", je vším, čím Patroklos není - silný, krásný, syn bohyně -, a jejich cesty se nikdy neměly zkřížit. Jednoho dne ho však Achilleus vezme pod svou ochranu a brzy se z nich stanou přátelé. Vzdělávají se v umění války a medicíny a z jejich pouta vznikne něco mnohem hlubšího - k nelibosti Achilleovy matky Thetidy, kruté mořské nymfy.
Když přijde zpráva, že byla unesena Helena Spartská, jsou řečtí muži vyzváni, aby šli do války proti Troji. Achilleus se připojí sveden příslibem slavného osudu. Patroklos, zmítaný láskou a strachem o svého přítele, následuje Achillea do války, aniž tuší, jak krutá zkouška je čeká.
Toto dojemné a originální ztvárnění trojské války je zničujícím příběhem lásky a soupeření mezi bohy a lidmi. Hlavní zápas se však odehrává mezi nelítostnou ctižádostí a touhou lidského srdce po míru.

Měsíční chvástačka I Červen 2014

3. července 2014 v 16:30 | Kane |  Měsíční chvástačka

Ahoj,
dneska tu pro vás mám chvástačku za červen. Musím říct, že už mi to je fakt blbý. Nějak blázním. Každý měsíc se mi knihovna rozroste o pěknou řádku knih a já to asbolutně nestíhám číst. Tento měsíc jsem i s recenzáky a e-knihami získala 21 knih. A to jsem si ještě promlouvala do duše a říkala si, že ty další knihy si přece můžu půjčit v knihovně nebo koupit později. Vyhlašuji si zákaz kupování knih a koupím si opravdu jen knihy, které budou 1) doplňovat sérii 2) dlouho chtěné 3) hoodně staré = klasika ♥. :D Tak, jsem zvědavá, jestli to zvládnu.

Takže, co tu máme? Z recenzních výtisků Nebezpečnou lásku od Kateřiny Petrusové, Hon od Fukudy Andrewa (??) a Achilleovu píseň od Madeleine Millerové. Ano, ano, tento měsíc jsem navázala spolupráci s nakladatelstvím Host a jsem za to moc ráda, byla jsem hrozně šťastná, když to klaplo. Hon ještě nemám přečtený - beru si knihu do Chorvatska, ale ty další dvě už ano, takže se můžete těšit na recenze.
"Darované knihy" - já je objednala a když se poštěstilo, babička mi je zaplatila. :)) Divím se, že mě ještě neprodala. :D Mám tu knihu Střet králů (druhý díl, první část) od G. R. R. Martina, Král Lear od W. Shakespeara, Moje planeta od Exupéryho, Villette 1 od Charlotte Brontëové, Virals od Kathy Reichs, What´s new, Pussycat? od Alexandry Potterové a druhý i třetí díl Nástrojů smrti od Cassandry Clareové.
A knihy, které jsem si zakoupila sama: Zapomenutá od Catherine McKenzieové, To nejlepší z nás od Nicholase Sparkse, Železná dcera a Železný král od Julie Kagawa, Dokonalý sen a Dokonalý svět od Ally Condieové, Shirley od Charlotte Brontëové, Héraoios a pohár od Sachy Burgerové, Nebezpečné známosti od Choderlose de Laclose (?) a Ahoj z nebe od Laurie Frankelové. Uff, doufám, že to je všechno, taky doufám, že to mám správně vyskloňovaný. :D
Všechny texty (kromě anotací) jsou v mém vlastnictví. Přísný zákaz kopírování veškerých textů a fotografií. Na obrázky, které nejsou moje, stačí kliknout a dostanete se ke zdroji. Pokud naleznete obrázek bez zdroje, prosím, napište mi, pokusím se ho doplnit. Děkuji.
Kane