Červen 2014

Unboxing 2

22. června 2014 v 15:15 | Kane |  Unboxingy a jiná videa
Ahoj,
mám tu pro vás druhé video, tentokrát je to balíček z buxu. Vážně mě to baví, tak doufám, že vás také a dyžtak mírně přivřete oči nad tím střihem. Původně jsem to stříhat vůbec nechtěla, ale natáčela jsem to dvakrát a na každém videu se mi líbilo něco jiného, tak jsem to takhle dala dohromady.

Kane

Recenze I Filmová Divergence

18. června 2014 v 19:04 | Kane |  Mám přečteno I Recenze
Nacházíme se ve světě, kde je lidstvo rozděleno do pěti frakcí. Mírumilovní farmáři, Upřímní mluvící jen pravdu, Neohrožení působící jako vykonavatelé pořádku, Sečtělí, kteří vědí vše a Odevzdaní, kteří jsou ve vedení. Hlavní hrdinka Beatrice se podrobí testu, který jí řekne, do jaké frakce patří. Výsledky ji však nepotěší, neboť nepatří do žádné z frakcí a zároveň do všech. Je Divergentní, pro systém velice nebezpečná, neboť ji nikdo nemůže ovládat. Rozhodne se opustit své rodiče a vstupuje do frakce, kterou vždy obdivovala, do frakce Neohrožených. Jak však projít všemi testy, aby nikdo nepřišel na to, že se liší? Později odhaluje plány Sečtělých, kteří se chtějí ujmout vlády, a jak se ukazuje, bude to nejspíš právě ona, kdo tomu bude muset zabránit.


Unboxing 1

12. června 2014 v 18:27 | Kane |  Unboxingy a jiná videa
Ahoj!
Dnes mi přišel balíček z bazošu, a tak jsem se odhodlala k natočení tohohle videa. Myslela jsem, že kvalita bude se sluníčkem lepší, ale tak co nadělám. :) Jsem moc ráda, že mám knihu doma, jen mě hodně mrzí, že je politá. Paní, která mi knihu prodávala, mě o ničem takovém neinformovala. Co se dá dělat, koupila bych si ji tak jako tak, jen mi to od ní přijde trochu nefér.
Doufám, že se vám bude video líbit a určitě mi napište, jestli chcete, abych podobná videa točila dál. :)

Kane

Měsíční chvástačka I Květen 2014

11. června 2014 v 16:57 | Kane |  Měsíční chvástačka
V květnu se mi toho sešlo opět hrozně moc. Tentokrát to nebylo jedenáct knih, ale rovnou 12. Celou tu dobu to vypadalo, že skončím na 11, ale nakonec jsem se rozhodla koupit si ještě jednu knihu, nad kterou jsem váhala. Naštěstí mi babička vyrobila takovou provizorní poličku - vlastně vzala jen dřevěnou desku z rozpadajícího se stolu a přimontovala mi ji nad stůl. K ostatním dvoum poličkám se moc nehodí, protože je bílá a o něco širší, ale to mi vůbec nevadí. Líbí se mi to tak, je to takový různorodý a hlavně, pokud na tom budou knihy, bude to vždy dokonalý. Al netvrdím, že bych nebrala knihovnu téměř přes celou zeď, která by ladila s ostatním nábytkem.. Sen, sen. :D Každopádně jsem za tu poličku hrozně ráda, protože mám na nějakou chvíli zase místo. Miluju svou babičku. Když jsem tu poličk viděla, řekla jsem jí: "Tos neměla dělat." "Proč?" "Protože mám zase místo na nové knihy!" Babička se jen zasmála. Raději jí už neříkám, co vše si potají nosím domů.
Ale teď ke knihám, které jsem dostala od tátovy kamarádky z mládí. O žádné knize jsem neslyšela, ale myslím, že by mohly být zajímavé. Především na tři z nich se těším. Mám tu tedy Nemocnice v Brooklynu, Tajemství karet - kniha určena čtenářům od 12 let, ale obdivují ji i starší, asi bude vážně skvělá - Není římského lidu, Msta písecké panny a Rozpravy o mravech hříšných kurtizán.
Potom z Levných knih: Solaris, Hořký měsíc, Dcery pana Darcyho - na tohle jsem hodně zvědavá, někdo ji miluje, někdo nenávidí - Kočár do Vídně, Markéta Lazarová, Jindřich V., Jarmark marnosti. Právě čtu Hořký měsíc, klube se z toho velice zajímavý a poutavý příběh. Jen doufám, že se donutím k dočtení, v poslední době na čtení nemám zase moc chuť - spíše tedy na tuhle knihu, vidím se s nějakou fantasy, YA knihou, ale je to úkol do francouzštiny, takže to má přednost. :)Recenze I Rozum a cit

10. června 2014 v 21:42 | Kane |  Mám přečteno I Recenze
Autorka: Jane Austenová
Nakladatelství: Leda
Překlad: Eva Kondrysová
Počet stran: 384
Díl: jeden

Anotace: (bux.cz)
JANE AUSTENOVÉ (1775-1817) mohlo celé devatenácté století děkovat za galerii krásných moderních žen, které měly odvahu chovat se tak, jak jim velel zdravý rozum - ať už to byla Elizabeth z Pýchy a předsudku, Eleonor z Rozumu a citu nebo Anna z románu Anna Elliotová. Její první publikovaný román Rozum a cit (1811) dodnes nachází vděčné čtenáře a především čtenářky, neboť hrdinkami jsou dívky a ženy, které se musí smířit s tvrdostí života a najít rovnováhu mezi rozumem a citem. I po téměř dvou staletích překvapuje Austenová neobvyklou zápletkou, jemným humorem, skvělými dialogy i vřelostí citu. Mnohými čtenáři i kritiky je proto považována za největší autorku anglické prózy.

Recenze I Dracula

4. června 2014 v 18:08 | Kane |  Mám přečteno I Recenze
Autor: Bram Stoker
Nakladatelství: Dobrovský v edici Omega
Překlad: Tomáš Korbař
Počet stran: 400
Díl: jeden

Anotace: (bux.cz)
Nejslavnější hororový příběh popisuje formou dopisů, deníkových záznamů a novinových výstřižků popisuje děsivé věci, které se odehrávají v blízkosti tajemného maďarského hraběte. Jak odhalí právník Jonathan Harker, s hrabětem není vše v pořádku. V ohrožení se ocitá i Harkerova snoubenka Mina, proto přijíždí profesor Van Helsing a začíná hon na upíra. Kniha byla nesčetněkrát zfilmována, nejslavnější adaptace pocházejí z let 1931 (Tod Browning, hlavní role Bela Lugosi) a 1992 (F. F. Coppola, hlavní role Gary Oldman).

Měsíční chvástačka I Duben 2014

2. června 2014 v 9:57 | Kane |  Měsíční chvástačka

Ano, ano, už je poměrně pozdě na to, abych přišla teprve s chvástačkou za duben. Snažím s eteď dohnat všechny resty ( a že jich je). Přemýšlela jsem, že bych nakonec tenhle článek ani nepřidávala, ale chtěla jsem si díky pravidelným měsíčním chvástačkám hlídat, kolik toho koupím a mít taky trochu nějaký přehled. Předchozí tři měsíce jen těžko dohledám, ale vím, že únor se nesl v podobném duchu jako duben (8 knih). Naštěstí mám vždy téměř všechny knihy koupené z LK, antikvariátů nebo nějakých slev.
Za duben tu mám tedy celkem 11 knih. Koupila jsem si je buď já, nebo mi je zaplatila babička. Z antikvariátu mám: Žitkovské bohyně - Kateřina Tučková (Jáké štěstí! Tahle kniha stála jen stovku, do antikvariátu se nejspíš dostala proto, že měla lehce poškrábaný obal. Vážně jsem byla nadšená. Knihu mám rozečtenou, jsem na osmdesáté stránce, zatím z toho nejsem úplně odvázaná, ale vím, že si mě ten příběh získá.), Faust - J. W. Goethe (Tuto knihu jsem si již nějakou dobu chtěla přečíst. Četli jsme ve škole nějaký úryvek a zaujalo mě to, když jsem ji potom viděla za nějakých 80 korun, tak jsem ji vzala.), Jáma a Kyvadlo - E. A. Poe.
Z Dobrovského jsem si odnesla Janu Eyrovou od Charlotty Brontë. Tuto knihu jsem četla již dávno, říkala jsem si, že ji nutně doma mít nepotřebuju, ale zamilovala jsem se do hardbecku od Omegy. Nejsem ten typ člověka, co by si kupoval knihy jen kvůli obálkám a dbal na to, aby stále vypadaly jako nové. Většinou jsem vlastně ráda, když knihy vypadají čteně. Ale za tuhle knihu bych vraždila. Kdyby se jí něco stalo, asi bych to fakt nevydržela. :D Láska na první pohled. ♥ A navíc krásně voní.
Z Levných knih jsem si pak odnesla Dekameron, Velký Gatsby, Oškliví, Draki a tři díly Černých drahokamů. Myslela jsem, že třemi knihami tato série končí, ale prý jsou ještě další díly, které u nás pravděpodobně nevyjdou. Doufám, že se do té série moc nezamiluju, jinak bych se asi fakt naštvala. Čtení v angličtině zatím moc neprožívám. Vždy si přečtu pár stránek či odstavců a tím to pro mě končí. Draki mám ve slovenštině a je trochu poníčená, ale stála 19 korun, tak jsem si ji vzala domů. Teprve zjistím, jestli mi čtení ve slovenštině vadí, nebo ne. Ale co bloguju, čtu spoustu slovenských blogů a nikdy jsem žádný problém neměla. Tak doufám, že si nebudu muset zapínat google překladač častěji než je zdrávo. Některá slova jsou prostě zvláštní.
Všechny texty (kromě anotací) jsou v mém vlastnictví. Přísný zákaz kopírování veškerých textů a fotografií. Na obrázky, které nejsou moje, stačí kliknout a dostanete se ke zdroji. Pokud naleznete obrázek bez zdroje, prosím, napište mi, pokusím se ho doplnit. Děkuji.
Kane