Prosinec 2013

Pár dní do Vánoc

18. prosince 2013 v 17:06 | Kane

I u mě převládla vánoční nálada a nadšeně fotila snad vše. Dokonce jsem se konečně vrhla i na přeskládání knihovny, která to nutně potřebovala. A jelikož se u nás v pokoji trochu čarovalo s nábytkem, vznikla taková pomyslná nová knihovnička - ve skutečnosti je to prostě jen vršek skříně, kam jsem si poskládala knihy, ale tak to je jen malý nepodstatný detail. Díky tomu se však uvolnilo místo a všechny knihy mohou konečně stát samostatně. Hurá.
A jelikož jsem už téměř tři týdny doma, ozdobila jsem si již i mini vánoční stromek. Za všechny ty roky se mi líbí asi nejvíc. Na fotce vypadá křivě, ale věřte mi, že je to jen zdání. :D
A ano, jakto, že jsem se za ty tři týdny neozvala? Upřímně mi to tak ani nepřijde. První týden jsem měla horečky a neměla chuť absolutně na nic, jídlo mi přišlo jako ten největší jed a kniha jako to největší mučení. Druhý týden jsem se tak nějak k ničemu nedokázala dokopat. Tak jako například celý říjen - proč jen blog tak odporně zanedbávám? A ve třetím týdnu jsem se vrhla na re-reading série Drahokamy. Popravdě bych měla číst něco naprosto jiného, ale když jsem uviděla na jedné fotce celou sérii v plné kráse, neodolala jsem. Takže poslední tři dny jsem strávila s touto skvělou sérií.
Dokonce mě celkem dost potěšilo, že jsem si rozečetla volné pokračování Hex Hall v angličtině a já tomu všemu rozumněla. Docela pokrok. Když jsem tu knihu otevřela poprvé, zklamaně jsem ji zase zavřela, protože mě štvalo, že půlku věcí nepobírám. Snad nebudu líná a během prázdnin ji dočtu. Kdyby náhodou nevěděl, o jaké knize mluvím, jmenuje se School spirits.
Nejsem si jistá, jestli dostanu nějaké knihy pod stromeček, tentokrát jsem nějak neměla možnost sestavit si seznam. Spíše jsem si přála věci, které již nutně potřebuju - například nové oblečení nebo diář, bez kterého jsem naprosto ztracená. Ale třeba mě Ježíšek mile překvapí. Takovou Catherine od April Lindnerové bych rozhodně nepohrdla.
A co vy? Čtete, pečete, usmíváte se? :) Máte dárky? Já kvůli nemoci nemůžu vytáhnout paty z baráku, takže vše bude na poslední chvíli. Jak divné. Minulý rok jsem měla dárky už v půli ledna všechny.


Recenze I Indigové kouzlo

2. prosince 2013 v 19:33 | Kane |  Mám přečteno I Recenze
Autorka: Richelle Mead
Nakladatelství: Domino
Překlad: Katrin Mekki
Díl: třetí
Série: Pokrevní pouta

Anotace: (bux.cz)
Povinnost je jedna věc. A láska druhá. Co když ale jdou proti sobe?
Mladá alchymistka Sydney chrání královninu sestru Jill před zabijáky a spolu s ostatními přáteli v utajení studuje na elitní škole v Palm Springs.
Není to ale zdaleka vše, čím se její mysl zaobírá: nedokáže v sobě potlačit city k Adrianovi. Ví sice, že je naprosto nepřípustné, aby jakožto člověk chodila s vampýrem, ale copak si může v něčem takovém poručit?
Zároveň Sydney pátrá po zběhlém alchymistovi Marcusi Finchovi, který zřejmě střeží veliké tajemství indigového kouzla. A možná má i informace o tom, že alchymisté Sydney celý život lhali a jen ji využívali…
Všechny texty (kromě anotací) jsou v mém vlastnictví. Přísný zákaz kopírování veškerých textů a fotografií. Na obrázky, které nejsou moje, stačí kliknout a dostanete se ke zdroji. Pokud naleznete obrázek bez zdroje, prosím, napište mi, pokusím se ho doplnit. Děkuji.
Kane