Říjen 2013

Blogtour aneb zeptej se na COKOLIV + VYHODNOCENÍ

14. října 2013 v 7:00 | Kane |  Soutěže

Ahoj,
tak i u mě si můžete vychutnat pár velice zajímavých a odlišných odpovědí na otázku:

"Co vás inspiruje a motivuje při psaní knih?"

Nemám moc času na to, abych si hrála s fotkami v photofiltru a abych zjišťovala nějaké extra informace o autorech, ale věřím, že i tak budete spokojeni. Překlad mi dal docela zabrat. Omlouvám se, pokud něco nebude úplně dávat smysl. Jen doufám, že jsem ty odpovědi moc nepřekroutila, zejména u Lauren jsem měla problémy, ale nějak se to zvládlo.

April Lindner

U nakladatelství Ikar vyšla Jane a 29. 11. vychází i Catherine. Knihy jsou inspirovány jejími oblíbenými knihami (Jana Eyrová a Na větrné hůrce) a doufá tak, že k nim čtenáři opět najdou svou cestu.

Odlišné knihy mívají odlišnou inspiraci, ale ty dvě knihy, které vyšly tak rychle, Catherine a Jane, byly inspirovány mou láskou ke klasické literatuře. Jane je převyprávění Jany Eyrové a Catherine je převyprávění Na větrné hůrce. Zároveň mají tyto knihy něco společného: za hodně vděčí mé lásce k rockové hudbě. V Jane: hrdinka se stává chůvou dcery jedné rockové hvězdy. V Catherine: Dera majitele klubu se zamiluje do ctižádostivého punkáče.

Jsem posedlá hudbou a hodně chodím na živá vystoupení. Tam nacházím největší množství inspirace. Vždy mám chuť běžet domů a psát.

Recenze I Mezi nebem a zemí - Zamilované duše

1. října 2013 v 18:46 | Kane |  Mám přečteno I Recenze
Autorka: Stacey Kade
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 208
Překlad: Eva Brožová
Díl: druhý

Anotace:
Duše Alony Dareové se po nehodě vrátila zpět ze záhrobí. Nyní se na ni začínají obracet další zbloudilé duše a ona potřebuje pomoc. Dokáže najít společnou řeč s Willem - jediným člověkem, který jí slyší, ale o kterého předtím nezavadila ani pohledem? Potřebuje jeho pozornost opravdu jen kvůli ostatním nebo jí na Willovi záčíná záležet víc, než je ochotná si připustit?
Všechny texty (kromě anotací) jsou v mém vlastnictví. Přísný zákaz kopírování veškerých textů a fotografií. Na obrázky, které nejsou moje, stačí kliknout a dostanete se ke zdroji. Pokud naleznete obrázek bez zdroje, prosím, napište mi, pokusím se ho doplnit. Děkuji.
Kane