Září 2013

Sbírání listí - Podzimní výzva

23. září 2013 v 8:00 | Kane
Buďmě k sobě upřímní. Všichni víme, že škola mi dává hodně zabrat a do toho projektu jsem se hlásila s naivní představou, že alespoň o víkendech to půjde. :D No, uvidíme, kolik toho nakonec nasbírám. :) Tento článek budu doufám aktualizovat 1x za týden - doufám, že bude co aktualizovat. A ráda bych se vrhla na:

Mezi nebem a zemí - Zamilované duše - Stacey Kade - 208 stránek
• Rozum a Cit - Jane Austenová - 384 stránek
• Na větrné hůrce - Emily Brontëová - 272 stránek
• Anna Karenina - L. N. Tolstoj - Převyprávění Václav Dušek - 200 stránek
• Tři mušketýři - A. Dumas - Převyprávění Václav Dušek - 176 stránekPochybuji, že bych to vše stihla, ale zatím jsem optimistická. I kdybych měla čas, těžko bych to zvládala, protože to jsou starší příběhy, které se mi čtou hůře než ty moderní, ale zato mě kolikrát více baví. :) Každopádně projekt vymyslela VeEee, kde se také můžete přihlásit. :)

29. 9. 2013 - Neděle
Přečteno 41 stránek z knihy Mezi nebem a zemí

30. 9. 2013 - Pondělí
Jsem nemocná, a tak se mi poštěstilo dočíst knihu Mezi nebem a zemí.

18. 12. 2013 - Středa
Zase jsem tři týdny nemocná. Nějak zapomněla na aktualizace, ale ono toho stejně moc nebylo. Vlastně jsem nepřečetla skoro nic z toho, co jsem si naplánovala. :D Typické.
Takže, co jsem zvládla:
Na větrné hůrce, Indigové kouzlo a celou sérii Drahokamy. Dohromady 1705 stránek. :) I s knihou Mezi nebem a zemí to je 1913 stránek. Takže svůj druhý levl jsem zvládla a uvidíme, jestli ještě něco přečtu do konce výzvy. :)
Kane


Recenze I 15 minus

22. září 2013 v 13:52 | Kane |  Mám přečteno I Recenze
Autor: Tomáš Zářecký
Nakladatelství: Moba
Počet stran: 416
Překlad: česká kniha
Díl: pouze jeden

Anotace: (bux.cz)

15 minus je zdánlivě nevinná televizní show. Skupina odvážlivců se snaží dostat skrz neznámé území na smluvené místo, kde na ně čeká odměna 60 milionů eur. Situaci ale komplikují dvě pravidla. Podle prvního se peníze rozdělí rovným dílem mezi všechny v cíli. Podle druhého soutěžící během hry nepodléhají žádným zákonům. Mají absolutní svobodu konání... Když se tyhle věci spojí dohromady, vznikne smrtící koktejl. Don přichází do soutěže s mladistvou naivitou. Záhy však pozná, že se musí mít ve střehu nejen před nebezpečnou krajinou, ale hlavně před ostatními soutěžícími. V atmosféře všudypřítomného strachu, kdy smrt hrozí odkudkoliv a kdykoliv, nemůže věřit nikomu. Brzy pochopí, že se v Patnáct mínus nehraje o peníze, ale o to, kdo koho dřív zabije. Jestli se chce vrátit domů živý, musí v sobě objevit zvíře...

Abeceda spisovatelů - Alexandra Potter

7. září 2013 v 20:54 | Kane
Myslím, že je zbytečné tu projekt nějak zvlášť představovat. Vše je jasné již z názvu a kdo by chtěl vědět více či se chce zapojit, může se kouknout k GiraffeAndy, která projekt vymyslela. :)

Alexandra Potter

Oficiální stránky: alexandrapotter.com
Narodila se v: Bradfordu
Žije v: ??
Četla jsem: Já a pan Darcy - Recenze
Chystám se na: S tebou už nikdy

Zajímavosti: Vystudovala anglickou literaturu a filmovou teorii. V třiadvaceti se přestěhovala do Londýna a pracovala v časopise o křížovkách. Své články nabízela různým časopisům a nakonec se objevila v ELLE, She, Red... V roce 1999 se poprvé pustila do svého prvního románu zvaným What´s New, Pussycat? - Co nového kočko? Kniha vyšla v roce 2000 a stala se bestsellerem. Její knihy se vydávají po celém světě. U nás např. vydala Já a pan Darcy, S tebou už nikdy, Kde je ta holka, Není přání jako přání... Více zde.

První týden školy v očích středoškoláka

6. září 2013 v 17:56 | Kane
Ahoj všichni,
tak po dlouhé době se opět ozývám s takovým lehčím článkem. Recenze taky budou, jen se musím trochu vzpamatovat. Poslední týden prázdnin proběhl v Chorvatsku a byl sice odpočinkový, ale také docela náročný. Pak jsem vlastně odjela na adapťák a vrátila jsem se teprve včera odpoledne. Dnes jsem se tedy konečně vydala do školy a ráda bych to nějak celé shrnula. :)

Jsem v prváku na biskupském gymnáziu, řadím se cca mezi 30% nevěřících. Člověk by řekl, že to bude všude samý kříž, modlení a pánbíčkář, ale není tomu tak. Naštěstí. V každé třídě je sice na stěně kříž a většina akcí začínájí mší, ale to je maličkost. Také máme 2x týdně náboženství. Nevím, jaké to bude, teprve mě tato hodina čeká, ale vyučující se mi zdál strašně fajn, takže myslím, že to bude na pohodu.

A v čem mi přijde tato škola jiná?
• Mám dojem, jako bych byla doma v rodinném kruhu
Každý je ochotný pomoct, rád poradí a celkově se k sobě žáci chovají hrozně pěkně, téměř každý se zná s každým - i přesto, že je na škole cca 800 studentů.
"Hej, tady je to samej prvák. Jak ho neznáš, tak je jasný, že to je prvák."
• Nikdy se mi nestalo, že bych trávila čas v bandě lidí, kde mi jsou všichni sympatičtí
Na adapťáku jsem zjistila, že mám suprovou třídu, se kterou budu nejspíš dobře vycházet. Vím, že když nebudu něco vědět, najde se někdo, kdo mi poradí. Každou chvíli se směju, což se mi nestává moc často. Možná je to tím, že spousta dětí byla vychovávána ve víře. Kluci jsou gentlemani, což jsem teda už taky dlouho neviděla. :D
Učitelé tu jou pro žáky
Studenti i učitelé říkají, že nám rádi pomohou, kdykoliv budeme potřebovat nebo nebudeme něco chápat. Nesnaží se nás potopit na zkoušení ani na testech. Oceňují snahu.

A co se změnilo?
• Připadám si jak nový člověk
Měla jsem před sebou nový začátek. Nemám dojem, že se přetvařuji, ale jako bych snad získala nové sebevědomí. Více se směju, více se zapojuji do diskuzí, více se projevuji a nebojím se už tolik oslovit někoho nového.
• Tělocvik
Zatímco na ZŠ se to nijak zvlášť nehrotilo, dneska na nás okamžitě nastoupili s dvanácti minutovým během. Svítilo slunko, já neměla věci na běh, takže bomba no. :D Nikam jsem se nehonila a mám to za 1,8 km. Což tak zhruba odpovídá mým klasickým výkonům.
• Čtení
Jak tak koukám na náš rozvrh, se čtením to půjde z kopce. :/ Klasicky mám do půl 4, nebo do čtvrt na 5. Chci si navolit ještě nějaké kroužky, takže budu ráda, když budu doma kolem sedmé. Pak učení. A postel. :D Ale budu se snažit. :)

Je možné, že vaše škola je podobná nebo na vás stejně působí. Pokud ano, tak jsem za vás opravdu ráda. Je to sice teprve začátek, ale já mám dojem, jako bych si našla místo, které bylo pro mě stvořené. Je dosti možné, že jakmile začnou písemky apod., půjde to z kopce, ale ten dojem domova a bezpečí zůstane. Každý, kdo byl na bigy byl nesmírně spokojený, vrací se na školu i po několika letech, starší ročníky se zapojují do různých programů, aby se mladší cítili v prostředí školy jako doma. Já se bála, aby se nad nás nepovyšovali a je to přesně naopak.Takže já jsem spokojená a ani mi nevadí dlouhý rozvrh a stávání (zatím). A tak nějak bych zítra do školy klidně šla, což se taky nestává často. :D
Kane


Všechny texty (kromě anotací) jsou v mém vlastnictví. Přísný zákaz kopírování veškerých textů a fotografií. Na obrázky, které nejsou moje, stačí kliknout a dostanete se ke zdroji. Pokud naleznete obrázek bez zdroje, prosím, napište mi, pokusím se ho doplnit. Děkuji.
Kane