Srpen 2013

Recenze I Filmový Percy Jackson - Moře nestvůr

22. srpna 2013 v 11:53 | Kane |  Mám přečteno I Recenze
Tak se po dlouhé době hlásím s takovou mini filmovou recenzí na Percyho Jacksona. :) Šla jsem na něj v úterý večer s Kačkou (Hráblíkem). Seděly jsme ve vrchní řadě, sál skoro prázdný, tak to bylo parádní. Nasadily jsme si 3D brýle a už to jelo. :D Myslím, že si dokážete představit ty naše neustále kecy, nadávky, komentování. :D Myslím, že lidé z nás opravdu měli radost. Obzvláště, když se nám povedlo vysypat půlku popcornu na zem. :D

Ale teď k filmu. Dabing se mi docela líbil. :) Až na začátek, kdy se na plátně objevily čtyři malé děti, které prchaly do tábora. Nejdříve jsem vůbec nevěděla, kdo to má být. Až později jsem zjistila, o koho se jedná. Docela se mi líbilo, že se snažili tvůrci vytvořit takové děti, které vypadají přesně jako Luke, Grover atd. Bohužel jsem měla dojem, že jsou spíše starší, než mladší. A ty hlasy byly taky divný. Každopádně mi to nijak celkový zážitek nezkazilo. :)

Co nesmírně oceňuji - humor. Smály jsme se s Kačkou úplně všemu. Párkrát jsem myslela, že se tím popcornem zadusím. Vtipnější bylo, že všichni v sále byli ticho. Jako bychom snad potřebovali k pochopení všeho přečíst knihu. Bylo to divné. Vážně. Já se takhle moc nesměju, ale tohle mi připadalo vtipné od začátku do konce, ti lidé se smějí tedy nejspíš ještě méně než já.

Nedokážu říct, který film byl lepší. Jestli jednička či dvojka. Ale myslím, že na efekty a akce vyhrála dvojka. Tvůrci sice změnili několik věcí, ale mám dojem, že se jim knižní linie docela zachovala. Celkově to jsou jen drobnosti, které nás sem tam šokovaly nebo zvedaly ze židle. :)
Zombie, příšerky byly naprosto úžasně zpracované. Možná jsem si je představovala trochu jinak, ale co na tom. Jen mě trochu štvalo, že místo obrovské lodi nám byla nabídnuta jachta a místo hromad příšer, jen hrstka.

Co se týče herců. Docela se mi nelíbilo, že nám Percyho ostříhali. Stále je krásný, ale ty jeho delší vlasy k němu zkrátka patřily. Annabeth se mi jako blondýna líbila, ale myslím, že hnědé vlasy byly lepší. :) Clarissu jsem čekala trochu jinou, ale myslím, že co se týče povahy, se jim povedla výtečně. :) Lepší herečku by asi najít nemohli.
Bylo tam pár momentů, které mi přišly trochu nedodělané nebo falešné, ale nebylo jich moc. Když to srovnám s knižní verzí, (nebijte mě!) myslím, že film je o něco lepší. :)

Celé tohle je jen můj názor na samotný film. Předlohu jsem četla, mám s čím srovnávat, tak mě za to prosím neodsuzujte. :) Film se mi velice líbil, jen jako každý jiný měl pár hluchých míst. Myslím, že kdo četl předlohu, mohl by být spokojený. :) Ví totiž, co samotná kniha nabízí a nebude čekat něco velkolepého, jako většina recenzentů, která PJ hodnotila. :)
Kane

Všechny texty (kromě anotací) jsou v mém vlastnictví. Přísný zákaz kopírování veškerých textů a fotografií. Na obrázky, které nejsou moje, stačí kliknout a dostanete se ke zdroji. Pokud naleznete obrázek bez zdroje, prosím, napište mi, pokusím se ho doplnit. Děkuji.
Kane