Červenec 2013

Recenze I Smrtící polibek

27. července 2013 v 14:52 | Kane |  Mám přečteno I Recenze
Autorka: Alice Moss
Nakladatelství: Levné knihy
Počet stran: 272
Díl: první
Překlad: Ester Tajrychová

Anotace: (Levné knihy)
Když drsný Finn a okouzlující Lucas přijedou do Winter Millu, život šestnáctileté Faye McCarronové se začíná pořádně zamotávat. Dva chlapci bojující o její srdce jsou jen začátek; ve městě se dějí neblahé věci. V lesích je nalezeno mrtvé tělo, motocyklový gang se potlouká po okolí a sníh prostě nepřestává padat... Něco zlého se dalo do pohybu a jedině Faye a její nejlepší kamarádka Liz to mohou zastavit. Jak teplota klesá a noci do Halloweenu se krátí, dívky musejí odhalit tajemství Winter Millu - než bude příliš pozdě.

"Gif recenze" I Padesát odstínů šedi - temnoty - svobody

20. července 2013 v 15:48 | Kane |  Mám přečteno I Recenze
Autorka: E. L. James
Nakladatelství: XYZ
Počet stran: 512, 656, 650
Díl: první, druhý, třetí

Když odhlédnu od faktu, že to bylo naprosto nereálné, tak se mi to vlastně i líbilo. Ty erotické scény nejsou zrovna dvakrát světové, jak Christianova povaha slibuje. A jsem za to asi i ráda, myslím, že bych nějaký sadismus nezvládla. Každopádně ani tak to za moc nestálo. Chvilkama, jak už to bylo opravdu pořád dokola, jsem už měla dojem, že to začnu přeskakovat. Kolikrát jsem chtěla přeskočit i samotný děj, protože to bylo neustále dokola. Hádka, sex, usmíření, pohoda. Jak zaseknutá gramofonová deska. Je to takové odpočinkové a oddechové čtení, u kterého nemusíte moc přemýšlet. Několikrát jsem byla naprosto šokována, smála jsem se, byla naštvaná apod. To mě překvapilo asi nejvíce, nečekala jsem od knih vůbec nic. Myslela jsem, že to budou braky, které se nebudou dát číst. Ale dá se to. Myslím, že pokud od toho lidi moc nečekají, bude se jim to líbit i přes nereálnost, stereotyp a další věci, které mě i ostatní pobuřovaly.
Myslím, že nejlepší jsou asi první a druhý díl. Třetí už je trochu slabší. Bolela mě z toho všeho hlava a už jsem to chtěla mít dočtené. Právě v třetím díle je to málo záživné a spousta věcí se tam opakuje. Nejlepší na knihách bylo nejspíš objevování Christianovy minulosti, sbližování postav - to bylo nejspíš to, co mě donutilo sérii dočíst až do konce. A jak to skončilo? Přesně podle mých očekáváních.


První setkání s Christianem Greyem

Recenze I Pompeje

11. července 2013 v 10:35 | Kane |  Mám přečteno I Recenze
Autorka: Sue Reidová
Nakladatelství: Egmont
Počet stran: 144
Díl: pouze jeden
Edice: Můj příběh
Překlad: Jana Jašová
Obálka: Richard Jones

Anotace: (egmont.cz)
Jednoho srpnového dne zažije Claudia na městském fóru v Pompejích spoustu zvláštních věcí. Když se jí pod nohama otřese země, považuje to za špatné znamení. S obavami hledí na Vesuv, obří sopku, která se tyčí nad městem.

Kouzelná knihovnička 4

3. července 2013 v 13:35 | Kane |  Kouzelná knihovnička
Ahoj všichni!
Jak si užíváte prázdniny??
Omlouvám se, že jsem video nepřidala již včera, jak jsem slíbila, ale nějak jsem to nestíhala. Stále jsem měla na práci něco jiného. Ráno jsem byla běhat s kamarádkou, pak jsem si šla na chvilku lehnout, protože jsem byla úplně hotová. :D Slunce a vysoká tepovka dělá svoje. Odpoledne jsem lítala po nákupech (jídla, oblečení mě dvakrát nebere :D) a k večeru ještě brusle s tetou a jejíma kamarádkama. Pak večer jsem byla ráda, že jsem ráda. :D
Takže video až dnes, snad mě nesežerete. A co děláte vy?? Já jdu dneska ještě na brusle s kamarádkou - asi se zabijeme, ta cesta není zrovna 2x sjízdná. :D Ale je tam voda, tak aspoň padnu do "měkkého".

Doufám, že to video není úplně trapné, doufám, že se vám bude aspoň trochu líbit a něco vám řekne. No a dole máte potom odkazy na předešlé články do tohoto projektu od úžasné Abyss a také pár fotek. :)


MNK - Měsíc nepřečtených knih - seznam

1. července 2013 v 20:06 | Kane

Ahoj knihomilové/ knihomolové,
oficiálně vám sděluji, že jsem v pěkné... bryndě. :D Smála jsem se všem lidem, kteří mají v knihovnách tolik nepřečtených knih. Ale víte co? Já mám tady taky nádhernou hromádku. Vůbec jsem nečekala, že jich bude tolik. Proboha! Kdy to všechno přečtu? Věděla jsem, že to bude děs, ale až takový? Počítala jsem s max. 15 knihami... Takže k projektu MNK mám...
Všechny texty (kromě anotací) jsou v mém vlastnictví. Přísný zákaz kopírování veškerých textů a fotografií. Na obrázky, které nejsou moje, stačí kliknout a dostanete se ke zdroji. Pokud naleznete obrázek bez zdroje, prosím, napište mi, pokusím se ho doplnit. Děkuji.
Kane