Recenze I Vampýrská akademie - Spoutáni magií

26. června 2013 v 13:20 | Kane |  Mám přečteno I Recenze
Autorka: Richelle Mead
Nakladatelství: Domino
Počet stran: 300
Díl: pátý
Překlad: Katrin Chýlová
Obálka: Marek Šebesta

Anotace: (bux.cz)
Dimitrij dal Rose poslední šanci, aby se rozhodla. Její volba však byla špatná…
Po dlouhé a strastiplné cestě na Sibiř, kam se vydala hledat milovaného Dimitrije, se Rose vrací na Akademii svatého Vladimíra, ke své nejlepší kamarádce Lisse a ostatním. Maturita se rychle blíží a dívky se už nemohou dočkat opravdového života za železnou branou Akademie. Avšak Rose stále s bolestí v srdci vzpomíná na Dimitrije, kterého přes všechno zlé nedokáže přestat milovat.
Nedokázala ho zabít, když dostala šanci. A v blízké budoucnosti se možná začnou naplňovat její nejhorší sny: Dimitrij ochutnal její krev a Rose v hloubi duše ví, že ji pronásleduje. Přesto se stále nevzdává naděje na Dimitrijovu záchranu - otázkou ovšem zůstává, jestli se jí ho podaří zachránit dřív, než ji Dimitrij zabije a promění ve Strigojku. Bude jejich láska opravdu věčná?Pátý díl této série není zrovna mou oblíbenou knihou. Trvalo dlouho, než jsem se odhodlala ji konečně přelouskat. Ale jako u každé knihy u Meadové jsem si tu také našla to svoje. Byly tu momenty, kdy bych vraždila. Nejlépe knižní postavy. Ale také momenty, které miluju.

Ale bylo tu více momentů, kdy bych někoho střelila. Nervy mi začaly pochodovat zhruba od poloviny knihy, kdy se poprvé objevil Dimitrij. Chvilkami jsem měla dojem, že knížku roztrhám a ani ji nedočtu. Označila bych ji za Nejprovokativnější kniha roku, Nejhorší kamarádka hl. postavy, Nejblbější chování idola... Mohla bych pokračovat.

Často se mi stávalo, že mi chyběly pohledy ostatních postav. Je tu sice "pohled" Lissy, ale o jejích myšlenkách se toho moc nedozvíme, navíc vše stále komentuje Rose. Často jsem chtěla vědět, co se honí hlavou Adrianovi, Dimkovi a především Christianovi. I když se Richelle snažila vše vysvětlit, stejně jsem byla zvědavá, jak to kdo vnímá.

A u postav chviličku zůstaneme. Rozčilovali mě tu snad všichni. Nejvíce Lissa a Dimitrij. Lissu bych nejraději zabila. Tak jako získává postupem času mé sympatie, je v pátém díle vždy ztratí. Já chápu, že za vývoj situace nemohla, ale mohla projevit trochu víc soucitu a mohla se taky trochu více pokusit pomoct Rose. Dimitrij mě taky pěkně rozčiloval. Rose mu měla dát pár facek, třeba by se probral. Sice to ke konci bylo strašně roztomilý - začala jsem ho zase zboňovat - ale i tak bych mu nejradši jednu vrazila, aby se probral. V tomhle dílu se úplně změnila jeho povaha, je to pochopitelné, ale těžko se s tím vyrovnávám.
A v neposlední řadě mě štvala i Rose. Od prvního dílu se vždy v každém dalším chovala o poznání dospěleji a zodpovědněji. Tady jako by se vrátila na začátek. Sice veškeré své akce brala vážně a byla to pořád ta samá Rose, ale když si stoupne před královnu a začne na ni řvát... Hlavou mi blikaly otazníčky a říkala jsem si, jaká je to kráva.

Nadruhou stranu jsem ale moc ráda za éterové "kouzlo". Pamatuju si, že když jsem knížku četla poprvé, hned mi tohle docvaklo. Daleko dříve, než to autorka v knize vůbec nakousla. Věděla jsem jednoduše, že Dimitrij je až moc důležitá postava. Nebo už zkrátka znám její uvažování při psaní knih.

To je asi vše, co bych k tomuto dílu mohla říct, aniž bych nespoilerovala. Nemám ho ráda. Sice tam jsou pěkné momenty, ale nejradši bych tu knihu celou přepsala a upravila si ji podle sebe. Pokud by měl někdo zájem o ty situace, které miluju a které nesnáším, můžete napsat. :)
PS: Obrázky jsou tentokrát k mým pocitům. :D A Terapie láskou jim odpovídá...
3/5
Kane
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 terushqah terushqah | Web | 26. června 2013 v 16:32 | Reagovat

Ahoj.. na blogspotu jsem někdy od února.. (cca kolem 11. 2. 2013)
jinak..nevím proč, ale už od začátku jsem si Cala oblíbila, a to hodně.. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Všechny texty (kromě anotací) jsou v mém vlastnictví. Přísný zákaz kopírování veškerých textů a fotografií. Na obrázky, které nejsou moje, stačí kliknout a dostanete se ke zdroji. Pokud naleznete obrázek bez zdroje, prosím, napište mi, pokusím se ho doplnit. Děkuji.
Kane