Červen 2013

MNK - Měsíc nepřečtených knih

28. června 2013 v 10:00 | Kane
Blíží se prázdniny a já se tedy konečně rozhodla uskutečnit svůj další projekt. Hodně z vás si dává na face fotky 30 a více knih, které musíte přes prázdniny přečíst - jsou to vaše knihy, recenzáky, ale i z knihoven. Já bych se ráda zaměřila na knížky ve vaší knihovničce.

MNK je Měsíc nepřečtených knih (často tuhle zkratku budu používat). Ale není to tak jednoduché, vy sami si můžete vybrat, jak dlouho se tomuto projektu budete věnovat. Týden, dva týdny, nebo celý měsíc? To je na vás. Důležité je, že můžete číst pouze knihy, které jsou od 1. 7. se vaší knihovně a jsou jen a jen vaše - a hlavně jsou NEPŘEČTENÉ. Knihy z knihoven, vašich kamarádů a známých můžete vyškrtnout.

Já sama mám přecpanou knihovnu příběhy, kterým bych se ráda věnovala. Nejspíš to vidím na celé prázdniny, ale říkala jsem si, že to už by bylo moc dlouhé a spoustu z vás by to nejspíš odradilo. A řekněme si to rovnou, týden si najde každý, ne?

Takže, co je vaším úkolem? Je to lehké. Pod tento článek napište, že se zapojujete a také mi napište, jakou kategorii jste si vybrali (níže). Nejlépe, kdybyste v hlavičce komentáře měli i vaši přezdívku a blog, ale to je klasika. (Pokud blog nevlastníte, napište mi to. Stačí když si knížky sepíšete na kus papíru a pak mi třeba napíšete, jak jste na tom. :)) Až se přihlásíte, stoupnete si ke své knihovničce a sepíšete do článku co nejvíce knih (to aby všichni věděli, jak jste na tom špatně :D) a pak se jich pokusíte přelouskat co nejvíce za dané období, které si zvolíte. Svou hromadu můžete i vyfotit a přidat k článku. Jednoduché, ne?

Celkově jsou 4 kategorie. Začíná se 1. 7. a končí 31. 7., ale pokud se nehodláte zapojovat celý měsíc, je na vás, jaké dva týdny, či týden zvolíte. Není to nijak datově vymezeno. :)

1. kategorie = 1 týden
2. kategorie = 2 týdny
3. kategorie = 3 týdny
4. kategorie = 4 týdny

Budu moc ráda, když o tomto projektu dáte vědět dále. Pokud možno, odkažte v článku na tento článek, dejte si třeba klikačku do menu nebo jednoduše odkazte na facebooku. Ráda bych, aby se to dostalo co k největšímu počtu lidí, aby nás bylo co nejvíce. Přecejen je to větší sranda, když vás je více. :) Svůj článek zevřejněte nejlépe 1. 7. Ale můžete se přidávat postupně i během měsíce.

To je asi vše. Doufám, že je vše srozumitelně vysvětleno. Na případné dotazy odpovídám v komentářích. Děkuju za sdílení a především všem, co se zapojí. :)
Kane

Recenze I Vampýrská akademie - Spoutáni magií

26. června 2013 v 13:20 | Kane |  Mám přečteno I Recenze
Autorka: Richelle Mead
Nakladatelství: Domino
Počet stran: 300
Díl: pátý
Překlad: Katrin Chýlová
Obálka: Marek Šebesta

Anotace: (bux.cz)
Dimitrij dal Rose poslední šanci, aby se rozhodla. Její volba však byla špatná…
Po dlouhé a strastiplné cestě na Sibiř, kam se vydala hledat milovaného Dimitrije, se Rose vrací na Akademii svatého Vladimíra, ke své nejlepší kamarádce Lisse a ostatním. Maturita se rychle blíží a dívky se už nemohou dočkat opravdového života za železnou branou Akademie. Avšak Rose stále s bolestí v srdci vzpomíná na Dimitrije, kterého přes všechno zlé nedokáže přestat milovat.
Nedokázala ho zabít, když dostala šanci. A v blízké budoucnosti se možná začnou naplňovat její nejhorší sny: Dimitrij ochutnal její krev a Rose v hloubi duše ví, že ji pronásleduje. Přesto se stále nevzdává naděje na Dimitrijovu záchranu - otázkou ovšem zůstává, jestli se jí ho podaří zachránit dřív, než ji Dimitrij zabije a promění ve Strigojku. Bude jejich láska opravdu věčná?

"Recenze" I Kupec benátský

22. června 2013 v 13:26 | Kane |  Mám přečteno I Recenze
Autor: William Shakespeare
Nakladatelství: Academia
Počet stran: 100
Díl: jen jeden
Překlad: Martin Hilský
Obálka: filmová - navrhl Robin Brichta

Anotace: (obal knihy)
Benátky, 16. století. Mladý kupec Bassanio prohýřil veškerý svůj majetek a jeho jedinou nadějí, jak se dostat ze složité životní situace, je uzavřít sňatek s bohatou a krásnou Porcií. Na to, aby se mohl ucházet o její ruku, potřebuje ovšem peníze. Jeho přítel, vážený kupec Antonio, se za něj zaručí u starého lichváře Shylocka a patřičný obnos pro Bassania získá. Sám se tím ovšem dostane do velkých obtíží, když nemůže půjčku včas vrátit. Lakotný a zlý Shylock totiž důsledně trvá na dodržení podmínek smlouvy a cena, kterou mu má Antonio zaplatit, je skutečně bolestná...

Recenze I Temná hrdinka - Večeře s vampýrem

22. června 2013 v 12:02 | Kane |  Mám přečteno I Recenze
Autorka: Abigail Gibbsová
Nakladatelství: Knižní klub
Díl: první
Počet stran: 480
Série: Temná hrdinka
Překlad: Jana Jašová
Obálka: Soňa Šedivá

Anotace: (bux.cz)
Vzrušující paranormální román zasazený v Londýně a zalidněný nezapomenutelnými postavami, mezi nimiž se rozvíjí navzdory okolnostem něco jako láska...
Když Violet Leeová cestou z večírku narazí na okouzlujícího a přitom děsivého vampýra Kaspara Varna, začne tak pro ni nebezpečná dobrodružná cesta, jakou si nedokázala představit ani v nejdivočejších snech. Vzájemná přitažlivost mezi Kasparem a Violet se nedá popřít a zdá se, že nedokážou odolat své touze - ale za jakou cenu?

Předprázdninový knižní maraton

20. června 2013 v 20:04 | Kane
Ahoj,
tak i já jsem se musela zapojit do Knižního maratonu. Znáte to - já a dodržet nějaký slib? PFF... :D Takže i přes časté nadávky na facebooku, se opět zapojuji do nějaké výzvy. Zatím pojedu jen jeden týden - 21. 6. - 27. 6. 2013. Pak se uvidí, jestli se přidám i k druhému týdnu, ale nejspíš ano. A co je můj cíl? Přečíst Temnou hrdinku + poslední dva díly VA. Jak jsem na tom, budu aktualizovat (snad každý den) v menu.

No a asi by se hodilo říct, o co jde. Za týden (14 dní) máme přečíst co nejvíce knih - nějak se hecnout a přečíst více než obvykle. :) Já to vidím tak, že se opravdu hecnu a pak o knížkách nebudu chtít ani slyšet. :D
  1. Temná hrdinka
  2. VA 5
  3. VA 6
  4. Pompeje
  5. Rozum a cit
  6. Hamlet
Tohle jsou knížky, které bych ráda přečetla. Už teď mi je jasné, že to nezvládnu, ale kdo ví. :) Připojte se také!

No a zítra vám sem zkusím hodit recenzi na Benátský kupec - spíše to bude jen názor, na tohle se píšou recenze špatně.
Kane

Recenze I Polibek pro Annu

9. června 2013 v 12:12 | Kane |  Mám přečteno I Recenze
Autorka: Stephanie Perkinsová
Nakladatelství: Cooboo
Počet stran: 335
Díl: jeden
Překlad: Jana Montorio Doležalová

Anotace: (bux.cz)
Sedmnáctiletá Anna se cítí podvedená. Její rodiče ji totiž posílají na roční studium do Francie - přes půlku planety, do neznámého prostředí, aniž by navíc uměla slůvko francouzsky. Musí tak opustit své přátele, potenciální lásku i veškerá pohodlí amerického života a začít úplně nanovo. V romantické Paříži, ve městě, které nikdy nespí, se vrhá do nových vztahů i zkušeností a odhaluje v sobě skryté vlastnosti. A také je tu jeden spolužák, Étienne St. Clair, který se liší od všech chlapců, které kdy Anna potkala…

Recenze I Lenobiin slib

4. června 2013 v 19:26 | Kane

Drakova přísaha


Autorky: P. C. a Kristin Cast
Nakladatelství: Knižní klub
Počet stran: 136
Díl: novela ke Škole noci
Překlad: Jana Kunová
Obálka: Diana Delevová a Ondřej Nývlt

Anotace: (bux.cz)
Druhá novela ze světa Školy noci přibližuje pohnutý osud Zoeyiny oblíbené učitelky, instruktorky jezdectví, která také kdysi dávno byla jen obyčejnou lidskou dívkou… Francie, únor 1788. Lenobia Whitehallová je sice dcerou barona, ale jako nemanželské dítě má doma stěží vyhlídky na lepší život. Proto ji její matka pošle do Nového světa. Lenobia odplouvá smutná, na lodi však nachází rozptýlení - koně a mladého muže, který se o ně stará. Snad by její budoucnost přece jen mohla být naplněna štěstím a láskou - nebýt zla z její minulosti, se kterým se bude muset utkat.
Všechny texty (kromě anotací) jsou v mém vlastnictví. Přísný zákaz kopírování veškerých textů a fotografií. Na obrázky, které nejsou moje, stačí kliknout a dostanete se ke zdroji. Pokud naleznete obrázek bez zdroje, prosím, napište mi, pokusím se ho doplnit. Děkuji.
Kane