Duben 2013

Recenze I Deklarace smrti

30. dubna 2013 v 22:28 | Kane |  Mám přečteno I Recenze
Autorka: Gemma Malley
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 256
Díl: první
Překlad: Milena Hordinová

Anotace: (fragment.cz)

Velká Británie, rok 2140.

Život na Zemi se změnil od základů. Lidská civilizace už není ohrožena smrtelnými nemocemi, na které věda objevila léky. Nesmrtelnost však přináší i možná rizika - největším z nich je přelidnění. Proto byla přijata Deklarace - každý obyvatel může mít jen jedno dítě... Kdo zákony poruší, bude potrestán.
Patnáctiletá Anna se narodila rodičům, kteří měli dvě děti. Nyní je označována za "Přebytečnou". Jaký život ji čeká? Dokáže se vyrovnat se svým osudem vyděděnce?

Recenze I Mezi nebem a zemí

28. dubna 2013 v 18:29 | Kane |  Mám přečteno I Recenze
Autorka: Stacey Kade
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 216
Díl: První
Překlad: Eva Brožová

Anotace: (fragment.cz)
Královna školy a hvězda místních roztleskávaček Alona Dareová je předurčena pro skvělou budoucnost. Její život však končí nečekaně pod koly autobusu. Všichni si myslí, že je navždy pryč, ale... Alona zůstala ve světě živých jako duch. Pouze jediný člověk ji může vnímat - spolužák a totální lúzr Will. Podaří se jim překonat vzájemnou nechuť a pomoct jeden druhému? Proč Alona neodešla skrze jasné světlo do onoho světa?

Recenze I Prokleté město

28. dubna 2013 v 12:17 | Kane |  Mám přečteno I Recenze
Autorka: Lisa McMann
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 216
Díl: vypadá to, že pouze jeden
Obálka: Kamila Flonerová
Překlad: Romana Bičíková

Anotace: (fragment.cz)
Městečko Cryer's Cross je nenápadné místo, kde se nic zvláštního neděje... Až do chvíle, kdy beze stopy zmizí jedna ze studentek místní školy. Kendall Fletcherová ji ani moc neznala. Po dalším zmizení ale začne slyšet hlasy zmizelých studentů. Jde z toho strach. V Cryer's Cross je ukryto dávné tajemství a nad všemi obyvateli se vznáší děsivé prokletí. Podaří se Kendall odhalit pravdu a nezešílet při tom?
Všechny texty (kromě anotací) jsou v mém vlastnictví. Přísný zákaz kopírování veškerých textů a fotografií. Na obrázky, které nejsou moje, stačí kliknout a dostanete se ke zdroji. Pokud naleznete obrázek bez zdroje, prosím, napište mi, pokusím se ho doplnit. Děkuji.
Kane