Recenze I Vykoupení

5. února 2013 v 13:49 | Kane |  Mám přečteno I Recenze

Autorka: Lauren Kate
Nakladatelství: Knižní klub
Počet stran: 312
Díl: čtvrtý, závěrečný
Překlad: Jana Jašová
Obálka: Angela Carlino

Anotace: (bux.cz)
Luce a Danielovi dochází čas. Aby Luciferovi zabránili vymazat minulost, musejí najít místo, kde andělé dopadli na Zemi. V patách mají temné síly a Daniel netuší, zda to ještě dokáže - žít, jen aby Luce znovu a znovu ztrácel. Schyluje se k osudové bitvě, po níž zůstanou na bojišti mrtví lidé... a andělský prach. Kdo přinese největší oběť? A komu se zlomí srdce?


Už od začátku se mi do toho dílu nějak nechtělo. Začátek mě vůbec neoslovil, protože jsem vůbec nevěděla, o co jde. Autorka nějak zapomněla, že budou i čtenáři, kteří třetí díl četli naposledy před půl rokem. Zhruba. Zdálo se mi, že nepodstatné věci vysvětluje milionkrát a podstatné věci jenom naznačí, jako by to mělo přece čtenáři dojít. To mě vytáčelo. Nakonec jsem se přes to však přenesla a po pár kapitolách jsem to začala docela chápat. Ale i teď po dočtení si nejsem jistá, zda jsem všechny věci pochopila správně, protože nebyly vysvětleny.

Asi bilionkrát se Luce ptala: "Co tím myslíš?" Myslela jsem, že ji urazím palici. Hrozně mi to lezlo na nervy. Ani nevím proč. Možná proto, že se většinou dočkala jen vyhýbavé odpovědi, nebo pro změnu žádné. Luce samotná mi přišla jako hrozná naivka. Její myšlenkové pochody byly hodně vláštní.
Všichni říkali, jak je statečná, ale já měla pocit, jako by se neustále bála. Byl tu jistý pokrok dopředu oproti předchozím dílům, ale žádná sláva.

Z té nekonečné lásky se mi chvilkami taky zvedal kufr. Autorka podala postavu Dee takovým způsobem, že jsem jí vlastně vůbec nevěřila a neustále jsem ji podezřívala. Spousta náhlých "zvratů" mi přišla umělá a hodně předvídatelná.

Pokud příště bude chtít autorka někoho zabít, měla by si hodně dobře rozmyslet, kdo to bude. Protože špatná volba může být... no hodně špatná.

SPOILER
Vážně, hnulo to s vámi, když jste se dozvěděli, že Molly a Gabbe jsou mrtvé? Se mnou moc ne. Neměla jsem k nim téměř žádný vztah. Těžko říct, jestli to byla moje nebo autorčina chyba. Každopádně jsem na nějakou Molly a Gabbe za tu pauzu mezi díly úplně zapomněla.
KONEC SPOILERU

Na můj vkus se tam také vyskytovala hromada naprosto nepodstatných popisů. Většinu z nich jem nevnímala. Zpozorněla jsem až když se zase něco dělo.

No, ale nenechte se zmást. Mně se ta kniha vážně líbila, jen mi přijde, že oproti jiným dílům má tenhle díl hromadu nedostatků. - nebo že by to bylo tím, že už se nespokojím s čímkoliv? - Překlepy, chyby v časových údajích, popisy, dialogy...
Někdy jsem vážně měla chuť, aby Luce Danielovi nějakým způsobem ublížila. Aby si třeba začala něco s Camem apod., protože ten jejich vztah mi chvilkama přišel strašně nereálný... Jasně, tolik let dělá svoje, vždyť jejich duše jsou staré už tolik let.

Každopádně musím autorku pochválit za bezvadné popisování akcí a popisování postav. To mě na tom asi bavilo nejvíce. A taky, kdo by řekl, že se díky této knize naučím ještě něco z náboženství?

I přes všechny ty nedostatky se mi díl vážně hodně líbil. Nevím, čím to je. Možná tím, že jsem nakonec neodhadla celou knihu, jak se na začátku zdálo. Vážně jsem byla moc ráda, že aspoň něco dopadlo jinak, než jsem si myslela, že dopadne.
Jako závěrečný díl to nebylo vůbec špatné, ale ten konec mě moc nepotěšil. Autorka to mohla vymyslet jinak. Navíc mi zbylo spoustu nezodpovězených otázek.

Ani nevím, jestli se tomuto dá říkat recenze. Tohle je spíše výlev mých keců alá další série je za mnou.

SPOILER
Sakra, proč? To jim ten Bůh musel vzít úplně všechny vzpomínky? Jasně, skončili spolu, ale co ostatní? Bylo mi vážně líto, že se s nimi nemůžou setkat. Andělé je sice sledovali jako v kině, ale to prostě není ono. Chtěla jsem, aby se našel způsob, kdy by mohli být všichni spolu. Kdy by i Daniel s Lucindou mohli být andělé.
KONEC SPOILERU
Trailer

3/5
Kane
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ell Ell | Web | 5. února 2013 v 14:00 | Reagovat

Vypadá to dobře :)

2 E_V_E E_V_E | E-mail | Web | 6. února 2013 v 13:33 | Reagovat

Neviem či sa vôbec niekedy v živote pustím do tejto série 8D Bude to chcieť veľa odvahy 8D

3 Kane Kane | Web | 6. února 2013 v 16:30 | Reagovat

[2]: Nedivím se ti. :) Tohle je moje druhá série o andělech (mám dojem.. Víc si jich nevybavím), ale i přesto vím, že to nebude nejlepší. Ten příběh je zajímavý, ale podání to docela zabíjí. Když k tomu přidáš hl. hrdinku, která je poněkud... Já ani nevím, co si o ní pořádně myslet. Zkrátka by to chtělo hodně úprav. :) Asi už jsem na takový příběhy velká.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Všechny texty (kromě anotací) jsou v mém vlastnictví. Přísný zákaz kopírování veškerých textů a fotografií. Na obrázky, které nejsou moje, stačí kliknout a dostanete se ke zdroji. Pokud naleznete obrázek bez zdroje, prosím, napište mi, pokusím se ho doplnit. Děkuji.
Kane