Recenze I Princeta a Kapitán

1. února 2013 v 15:11 | Kane |  Mám přečteno I Recenze
Autorka: Anne - Laure Bondouxová
Počet stran: 388
Díl: další nejsou
Překlad: Eva Procházková
Nakladatelství: Perfekt


Anotace: (bux.cz)
Patnáctiletá princezna Malva, zákonitá dědička galnicijského trůnu, mimořádně vzdělaná a sečtělá dívka, má být provdána proti své vůli. Ona však chce o svém životě rozhodovat sama, a proto se rozhodne utéci. Bouře zažene její loď daleko na východ k bojovným kočovným kmenům. Prožívá úžasná dobrodružství a s neuvěřitelnou vytrvalostí překonává všechny překážky, cestu jí zkříží odvážný kapitán Orfeus a ona se do něj zamiluje…
Hlavní hrdinové spolu s dalšími pěti členy posádky se musí podrobit zatěžkávacím zkouškám, v nichž poznávají cenu pravého přátelství a nacházejí smysl života. Jejich cesta připomíná bájnou dobrodružnou plavbu antickým světem a upoutá každého čtenáře.


Tuhle knihu jsem četla naposledy před čtyřmi roky. Tehdy mě moc nebavila, na mé čtenářské schopnosti byla moc dlouhá a začátek se mi zdál nudný. Nakonec jsem ji však přelouskala a zařadila mezi nej knihy.
Po čtyřech rocích si toho z ní moc nepamatuju, a proto děkuju E_V_E, že mi ji vybrala na knižním párování.


Malva je Galnicijská princeta nespokojená se svým životem. Smluvené manželství s mužem, kterého ani nezná, ji v patnácti letech opravdu neláká. Proto se svou služebnou, nejlepší kamarádkou, za pomoci jejího vychovatele utíká v noci z Calderity, aby začala nový život u příbuzných služebné. Vše jde podle plánů, dokud se jednoho dne neprobudí a nezjistí, že jsou na lodi úplně samy. To by nebyl zas takový problém. Horší jsou útesy, které se nebezpečně blížily.
Orfeus je syn námořníka. Není se svým životem spokojen a už dávno se smířil s pocitem, že nikdy nezjistí, jaké je plavení po moři. Když jeho otec umírá, dozvídá se, že vše, co mu otec řekl, byla jedna velká lež.
Galnicie se po zmizení princety začíná rozpadat, špatní lidé se ujímají vlády a nastávají krušné časy...

Tentokrát mě kniha bavila od začátku až do konce. Kniha je akčně napsaná, není tam žádný moment, kdy by se něco nedělo (možná až na prvních pár kapitol - i když první kapitola je akční až až).
Co se mi opravdu líbilo, byla mapa na začátku i na konci knihy. Umožňuje tak čtenářům lépe se zorientovat ve Známém světě.
Tak totiž celý svět, ve kterém se příběh odehrává, autorka pojmenovala. Známý a Neznámý svět. Není tam nic, co by se podobalo našemu světu. Nenajdete tu žádné známé ostrovy, místa, zkrátka nic. Vše je vymyšlené a to se mi hodně líbilo.

Nevyskytuje se tu žádná složitá zápletka. Vše se dá svým způsobem odhadnout, ale já si u té knihy skvěle odpočala. Taky se tu nevyskytují žádné komplikované love story, trojúhelníky a zakázané lásky - i když autorka k tomu měla možnost. Což je skvělá změna po všech těch knihách, kdy se vyskytují kdejaké problémy ohledně lásky. V tomhle příběhu však nejde tolik o lásku, jako o plavené po moři, zážitky, nové objevy, sny atd. Dokonce jsem v ní objevila i skrytá moudra. Stačí se jen trochu poučit ze všech příhod.

Co je takové větší mínus, jsou překlepy. Chybí tu čárky, ukončení vět a přímých vět, písmena apod. Ze začátku jsem si toho hodně všímala, bylo tam takových věcí hodně. Postupně to ubývalo.

Další mínus jsou emoce. Ať se dělo cokoliv, zůstávala jsem většinou klidná a žádná akce mě nijak zvlášť nezvedla ze židle. Možná proto, že to nebylo úplně reálné. Když přehlédnu všechny nadpřirozené věci, které budou žrát spíše mladší čtenáři, vyskytuje se tu princeta jako neporazitelná bytost. Nedokážu si představit, že bych chodila celé dny bez přestávek, kdybych byla zvyklá na přepychový život.
Chvíle, kdy se mi chtělo brečet, nastala na úplném konci. Nechápu, jak jsem něco takového mohla zapomenout. Smutnější konec jsem snad ještě nezažila.

Kniha je tedy celkově moc pěkně napsaná, rychle mi utekla a i přes malé nedostatky bych si ji klidně za pár let znovu přečetla.
4/5
Kane
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 E_V_E E_V_E | E-mail | Web | 1. února 2013 v 17:38 | Reagovat

Jeej 8D
No tak teda dám ešte jednu šancu tejto knihe 8P Vyzerá zaujímavo, mohla by sa mi páčiť 8)
Pekná recenzia 8)

2 Kane Kane | Web | 1. února 2013 v 18:29 | Reagovat

[1]: Však uvidíš. :) Vrátit ji můžeš vždycky. :) Není to nic, co bychom četly klasicky, ale je to pěkný příběh. :)

3 G. Hammerlik G. Hammerlik | Web | 1. února 2013 v 21:40 | Reagovat

Moja zvedavosť rástla pretože tam nie je trojuholník, vraj je tam akčnosť a koniec? Dobrý koniec, ktorý by sa mi mohol páčiť? Ach...snáď sa mi niekedy dostane do rúk. :DD

4 meri meri | Web | 2. února 2013 v 10:24 | Reagovat

mocinky hezký blogísek

5 Kane Kane | Web | 2. února 2013 v 12:26 | Reagovat

[3]: Akční to je, ale není to nic ve stylu VA, Hunger games a dalších akčních knih. Tady jde o to, že je to od 12 let, takže se tomu hodně přizpůsobil i styl psaní, takže přesto, že se tam umírá, zabíjí, vraždí, prožívá bolest, nic to se mnou nedělalo. Ale ten konec. :D Ten na té knize nesnáším. Ale pokud máš ráda smutné konce, bude se ti líbit. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Všechny texty (kromě anotací) jsou v mém vlastnictví. Přísný zákaz kopírování veškerých textů a fotografií. Na obrázky, které nejsou moje, stačí kliknout a dostanete se ke zdroji. Pokud naleznete obrázek bez zdroje, prosím, napište mi, pokusím se ho doplnit. Děkuji.
Kane