Recenze I Drakova přísaha

23. ledna 2013 v 17:31 | Kane |  Mám přečteno I Recenze
Autorky: P. C. Castová a Kristen Castová
Nakladatelství: Knižní klub
Díl: novela ke Škole noci (čtěte po 8. díle)
Počet stran: 127
Překlad: Jana Kunová
Ilustrace: Kim Donerová
Obálka: Diana Delevová, Ondřej Nývlt

Obsahuje spoilery na osmý díl Školy noci.

Anotace: (bux.cz)
Drakova přísaha je samostatná povídka přidružená k cyklu Škola noci, věnovaná osudům jedné z jejích postav, bojovníka a učitele šermu Draka Lankforda. Odehrává se v devatenáctém století a vypráví o zapuzeném synovi anglického šlechtice, jenž se stal upírem, odešel do Ameriky a poznal svou budoucí manželku Anastasii. To z lásky k ní kdysi odpřisáhl, že bude svou nezřízenou sílu krotit milosrdenstvím. To pod vlivem této přísahy daroval život podivnému havranovi s lidskýma očima. Avšak nyní - tváří v tvář událostem odehrávajícím se v současnosti - svůj slib odvolává a nahrazuje novým: že už nikdy nikoho neušetří…


Staneme se svědky Drakova nového života, který začíná těsně po tom, co ho jeho otec vydědil. Upír jménem Shaw jo označil a později se mu stává přítelem, pokud se tedy takto jejich vztah dá označit.

Tato kniha má jednu obrovskou výhodu oproti ostatním knihám související se Školou noci. Je krátká. Je zajímavá. Něco se v ní děje. A především nám přibližuje osud šermíře Draka Lankforda a jeho chotě Anastasie. Pokud vás tedy Škola noci alespoň chvíli bavila, dejte této malé knížečce šanci, třeba budete překvapeni.

Díky této knize jsem pochopila, o čem to Nyx mluvila, když se měl Drak v 8. díle rozhodnout, zda netvora ušetřit či nikoli. Také jsem pochopila, proč mu tu milost dát nechtěl. Docela mě to překvapilo. Nejde jen o to, že zabil jeho přítelkyni Anastasii, jde o něco mnohem víc.

Střídá se tu nejčastěji pohled Draka a Anastasie. Také se tu párkrát objevily pohledy několika dívek a člověka jménem Biddli. Příběh se lehce a rychle čte. Přečetla jsem ho za pár hodin, celá novela má pouze osm kapitol + epilog. Na začátku se ocitáme v součastnosti v Oklahomě a v další kapitole nám Lankford odhaluje své vzpomínky a své city k Anastasii.

Mrzelo mě, že jsem tuto knihu přečetla tak rychle. Bavila mě více než osmý díl Školy noci a autorky tak po dlouhé době zase dokázaly, že psaní jim není cizí, že čtenáře dokáži i zaujmout a ne pouze unudit k smrti věčným fňukáním a nicneděláním. - (Školu noci mám ráda, ale osmý díl této knize nesahá ani po kotníky.)

Nebylo tam nic, co by mi vyloženě vadilo. Obrázky doplňující kapitoly jsou nádherné. Neustále jsem jimi listovala a kochala se. Celá kniha je velmi jednoduše psaná a to jí dává takový šmrnc. Bylo tu i pár úsměvných chvilek. Někdy jsem trochu kroutila hlavou nad chováním Anastasie, protože se chovala jako dítě a vzápětí jako profesorka. Nebylo to tím, že by to autorky špatně napsaly, ona totiž taková opravdu byla. Dítě navlečené do role učitelky. Bryan Lankford tu byl taky senzačně popsán a já si o něm konečně mohla udělat nějaký obrázek, kde bych ho viděla v celé parádě.

Konec byl poněkud smutný. Měla jsem sto chutí jít utěšovat Nyx, servat kůži z Bílého býka a Draka nakopat do zadku. Jak se zdá, jeho osud se může konečně naplnit...
A věřte mi, nebude to nic hezkého.

Do čeho jsem se opravdu zamilovala, tak jsou ty verše v knize. Budilo to ve mně takové starobylé dojmy a nějak mě to chytalo za srdce. Hlavně na konci. Knihu to oživilo a vrhá ji to úplně na jiný level. Hlavně to na mě dýchalo úplně jinak, když tato slova vypouštěla ze rtů Anastazie, než Zoey. Zoey se na poezii nějak nehodí.

Takže, to by byla taková kratší recenze na toto dílko. Určitě to stojí za pozornost, pokud se vám aspoň pár dílů líbilo. Pokud máte v plánu číst celou sérii, raději si tuto knihu nechte až po osmém díle.
5/5
Kane
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Becky Becky | Web | 23. ledna 2013 v 19:33 | Reagovat

Přečetla jsem sedm dílů Školy noci, takže jsem o čtení Drakovy přísahy moc neuvažovala, ale díky tvojí recenzi přemýšlím, jestli si nemám přečíst osmý díl a potom i tu Drakovu přísahu, protože jsem na ni začala být celkem dost zvědavá. :D

2 Kane Kane | Web | 23. ledna 2013 v 19:56 | Reagovat

[1]: Pokud nechceš číst osmý díl, tak si přečti jen tu přísahu. Tam jde pouze o to, že to spoileruje děj a pár věcí ti díky tomu v novele asi nebude dávat úplně smysl. :) Jinak je to jedno.

3 Erný~ Erný~ | Web | 27. ledna 2013 v 16:38 | Reagovat

Novela se mi líbila víc jak nekonečná série Školy noci..:D Připadalo mi to oddechové a navíc to nebylo tak ukecané. I Lenobiin slib byl pěkný, ale pořád se nemůžu dokopat k tomu, abych přečetla tu Předurčenou! :D

4 Kane Kane | Web | 27. ledna 2013 v 17:03 | Reagovat

[3]: Tak já se na Předurčenou už docela těším, protože to znamená, že mě potom už čekají jenom 3 díly a je konec. :D

5 Ronnie Ronnie | Web | 1. února 2013 v 14:18 | Reagovat

Mám teď doma Lenobiin slib, už už se na něj vrhnu! :) Drakova přísaha byla skvělá :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Všechny texty (kromě anotací) jsou v mém vlastnictví. Přísný zákaz kopírování veškerých textů a fotografií. Na obrázky, které nejsou moje, stačí kliknout a dostanete se ke zdroji. Pokud naleznete obrázek bez zdroje, prosím, napište mi, pokusím se ho doplnit. Děkuji.
Kane