Vánoční Salzburg 6.12.

8. prosince 2012 v 19:10 | Kane
Ahoj!
Tak článek přišel o den později, ale snad to nevadí. Včera jsem totiž musela hlídat bratránky. Fakt byste nevěřili, jak kreslené pohádky pro malé děti můžou být vtipné. :D Ale to vás asi nezajímá. Takže se hned vrhnu na článek o Salzburgu. Aby to nebylo moc dlouhé, budu většinu věcí psát do odrážek. :)

Vstávala jsem o půl čtvrté (?? už ani nevím :D). Byl to celkem mazec, protože jsem usnula až kolem deváté a ke všemu jsem se v průběhu noci neustále budila a nemohla se dočkat, až nastane ta hodina, která konečně odstartuje můj výlet.
Řeknu vám, fakt to bylo zajímavé jít ve čtyři hodiny ráno po temné ulici. V domech všude zhasnuto, mrzlo, za mnou se ozývala auta. Jinak ticho. Vážně idilka no. Říkala jsem si, kdypak na mě někdo vystartuje zpoza keřu? :D
Před školou jsem byla první. Už z dálky jsem viděla, že kousek od školy stojí auta od policie, hasičů a záchranek. Vážně povzbuzující okolnosti k výletu. :D Nevím, co se stalo, ale ve čtyři hodiny tam byli na nohou skoro všichni.
Autobusem jsme jeli nějak 6 a půl hodiny. Jednou jsme špatně odbočili a museli se kousek vracet. Bylo vážně vtipný sledovat, jak autobus plný vřeštících děcek na dálnici couvá a blokuje provoz. :D
S kámoškou jsme hrály na Ipadu hry a propagovaly Kometu. Takže samé fotky s šálou. Dělaly jsme je hlavně proto, abychom se nějak zabavily (vážně nechápu, proč nám pouštěli film na zpáteční cestu, kdy se všichni chtěli vyspat, mohli nám ho pustit při cestě tam ale to až potom..)
Když jsme konečně dorazili, bylo horko. Už si ani nepamatuju, co všechno jsme navštívili. V těch názvech jsem se ztrácela. Viděli jsme nějakou budovu a zahradu, která se hodně podobala stavbě ve Vídní -> Schonbrunn (píšu to dobře?), nejlepší panorama (řeka Salzach, hromada mostů a nádherný baráky s výhledem na kopce, na kterých stály zase nějaký stavby, bylo to fakt pěkný, sluníčko svítilo a všichni dělali bordel místo toho, aby poslouchali průvodkyni. Už chápete, proč si ty názvy nepamatuju? :D)
Dále jsme zamířili k rodnému domu Mozarta. Začalo přituhovat. Z ničeho nic začalo sněžit. Takže jsme zaplatili 3 a půl eura za vstup a prohlédli si dům. Můžu říct, že jsme toho s kámoškou celkem hodně přeložily (jak v němčině tak v angličtině), takže s těma jazykama na tom nebudeme zase tak špatně. :)) V muzeu nebylo nic, co by mě vyloženě upoutalo. Snad jen ty obrazy. Musím říct, že Mozart ve svých 24 letech vypadal maximálně na deset. Bylo zajímavé, že byl vlastně poslední ze sedmi dětí, přežil jen on a jeho sestra. Oba byli velice nadaní a cestovali po světě už jako malé děti... Atd. atd.. To asi nikoho nezajímá. Každopádně to bylo pěkné a vážně strašně moc bych si přála, abych psala Mozartovým písmem. Sice se to nedá přečíst, ale ta zdobnost je úžasná.
Následovala zastávka v obchodě, kde se prodávají originální Mozartovy koule. Tyto koule jsou dělány ručně, takže si hodně připlatíte. Jedna koule stojí cca 25 kč. Já jsem se na to vybodla a raději si koupila koule dělány strojem. Ty originální mají prý lepší chuť. Každopádně mně po té čokoládě bylo pěkně špatně.
Co mě trochu štvalo: vše jsme viděli za pochodu. Oproti Vídni, kde jsem byla už dvakrát, jsme strávili v Salzburgu šest hodin a neviděla jsem vlastně skoro nic. Vše jsme si prohlédli za chůze a pořádné zastávky byly jenom čtyři. Mozartův dům, kostel, vánoční trhy a potom rozchod na občerstvení, který každý využil na to, aby se ohřál ve fast foodu. Na těch trzích jsem myslela, že umřu. S kámoškou jsme byly narvaný ve třech vrstvách a stejně jsme necítily prsty na nohách a rukách. Sněžilo tak, že z nás byly sněhuláci (tolik sněhu jsem snad neviděla nikdy pohromadě -> ne, nejezdím na hory). Zima je pěkná opravdu jenom při pohledu z okna s teplým čajem v ruce a dobrou knihou. Takže kdybych to shrnula, neměla jsem z toho výletu nic, než omrzliny na nohách. Ale ty trhy byly pěkný. Koupila jsem babičce dárek k svátku. S kámoškou jsme si koupily stejné řetízky. Růžové malé srdíčko. Stálo 5 éček. No, nekupte to. :D A moc dlouho mi to nevydrželo. Ten řetízek se mi přetrhl již včera večer.
Rakušáci nejsou moc vychování. Všichni do mně vráželi. Asi je neučili, že se musí vyhýbat, pokud se nechtějí s někým srazit.
No a nejhorší byla cesta zpátky. Pustily nám dva filmy. Jeden o Mozartovi a druhý o konci světa. Hrůza. Všichni chtěli spát. My jsme měly tu smůlu, že jsme seděly vzadu, kde to děsně řvalo, zatímco vepředu to nebylo slyšet. Kámoška měla špunty v uších a stejně ji to budilo. Ke všemu se ještě pár kraviček ze sousední třídy rozhodlo, že budou dělat bordel, a tak řvaly na celý autobus. Když už jsem se tedy naštvala a koukala se na film, nějaký ne moc inteligentní sedmačky si stouply před obrazovku a nehodaly si sednout. Fakt parádní cesta. Nejsem zrovna milá společnice, pokud jsem nevyspalá. Takže to byl opravdu zázrak, že jsem nezačala řvát. Nakonec jsem si dala kinedril, abych usnula. Ovšem, že jsem neusnula. Ale aspoň jsem byla ve stavu, kdy jsem nevnímala nic jiného, než písničky ve sluchátkách.

Nakonec jsem se k těm odrážkám nedostala. Nevadí. Celkově k tomu výletu není co říct. Bylo to pěkný, ale počasí a ta cesta mi ten zážitek úplně pokazila. Potom jsem už ani nefotila, protože jsem byla naprosto zmrzlá.
PS: Ty fotky jsou trochu zdeformovaný. Nějak mi nejde upravit velikost,a by to vypadalo normálně. :D
Kane


HODNĚ sněžilo.


To je ten překrásný pohled... Nepodařilo se mi to zachytit
Mozartův dům - musím říct, že na první pohled mě opravdu zklamal

Zrovna začalo strašně sněžit...
Na konci této ulice byl ten obchod s koulemi.
cesta tam.. :D
Zkoušely jsme jeden program...
Hlavně propagace :)

Těch fotek je mnohem víc, ale pro představu to snad stačí. Zítra snad už recenze na Anna Elliotová.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kámoška ;) Kámoška ;) | 8. prosince 2012 v 19:20 | Reagovat

hlavně propagace :DD

2 Dagmar Dagmar | E-mail | 8. prosince 2012 v 19:27 | Reagovat

Pěkné fotky. :-P

3 Kane Kane | Web | 8. prosince 2012 v 19:33 | Reagovat

[1]: Jojo. :) Bylo to super, ale nebylo to ono.. Lepší byla Vídeň a naše LEGENDÁRNÍ přespávačka v hotýlku. :D

[2]: Díky :)

4 Hráblík=) Hráblík=) | E-mail | Web | 15. prosince 2012 v 15:30 | Reagovat

To musel být úžasný výlet! :)
Doufám, že tam naše škola taky pojede, třeba příští rok! :) Letos jedeme do Bratislavy, jak jsem Ti psala :) a něco Ti dovezu :))) Snad s nám vydaří počasí :)
Doufám, že nebudu mít omrzliny jako ty :D
A ty fotky rozhodně nejsou zdeformovaný! :) Některé se Ti hodně povedly! :))

5 Kane Kane | Web | 15. prosince 2012 v 15:45 | Reagovat

[4]: Jo, doufej. :D Zima jak v Rusku. Bože.. Ještě teď mi je zima, když si na to vzpomenu. :D Výlet to byl pěkný, ale takový rychlý. Pokud tam pojedete, zkuste si to domluvit aspoň na 3, 4 dny. :)

6 . . | 22. prosince 2012 v 14:06 | Reagovat

prej: pár kraviček ze sousední třídy :D to známe :D závidím ti! taky bych tam chtěla

7 Kane Kane | E-mail | Web | 22. prosince 2012 v 17:55 | Reagovat

[6]: Nechtěla jsem být sprostá. :D Normálně jsou ty holky v pohodě, ale v tom autobuse to trochu nedomyslely. Jinak není co závidět. :) Byla to taková rychlovka, i když ten Mozartův dům se mi opravdu líbil. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Všechny texty (kromě anotací) jsou v mém vlastnictví. Přísný zákaz kopírování veškerých textů a fotografií. Na obrázky, které nejsou moje, stačí kliknout a dostanete se ke zdroji. Pokud naleznete obrázek bez zdroje, prosím, napište mi, pokusím se ho doplnit. Děkuji.
Kane