Kouzelná knihovnička 2012 (3)

26. prosince 2012 v 17:21 | Kane |  Kouzelná knihovnička

Ahoj,
tak tentokrát uděláme Kouzelnou knihovnu opravdu jako Kouzelnou knihovnu podle projektu, který pořádá Abyss. V tomto roce je to již naposledy a já jenom žasnu nad tím, kolik knih přibylo. Když srovnám svou dětskou knihovnu na začátku a teď, je to opravdu obrovský rozdíl. :)) Tak se vrhnem na to.


Škola noci.
Série, která ztratila hromadu čtenářů. Brzy asi budu jedna z nich. Jednička mě uchvátila, ale osmička to zkazila. Řekla jsem si ale, že dám šanci ještě devátému a desátému dílu. Na goodreads jsou názory rozporuplné. Tak nevím, uvidíme. Každopádně knihy jsem si musela postupně dokupovat v antikvariátech a na bazos.cz, protože jsem doma měla pouze sedmý a osmý díl. Nemám ráda nedokončené série, když skončím u desítky, nikdo to snad nepozná. Já jen upřímně doufám, že autorky skončí na těch 12 dílech, které byly původně domluvené.


Hex Hall. Série, kterou jsem dočetla teprve nedávno. Mrzí mě, že už je to za mnou. Byl to nádherný příběh, který oslovil hromadu čtenářů. Sophie je úžasná holka, která se jen tak nevidí. Nepotkala jsem nikoho, kdo by měl tak prořízlou hubu a kdo by měl na vše odpověď. Omotala si mě kolem krku a já věřím, že se k ní někdy vrátím. Jsem zvědavá na pokračování od této autorky, kde už ovšem bohužel nebude hrát roli Sophie, ale někdo úplně jiný.
Na každý díl by tu měla být, pokud si vzpomínám dobře, recenze. :) (Recenzi na první díl musím dopsat)Vampýrská akademie. Tohle je moje snad nejvíce oblíbená upířina. Překonalo to i mou první lásku Stmívání. Rose je úžasná holka, škoda, že jsem takovou nikdy nepotkala. Vážně bych chtěla být jako ona. To co si prožila, nebylo nejlepší, ale i tak jí vše závidím. Nechápu, proč miluju dobrodružství jenom v knihách a filmech. Být na jejím místě, jsem vystrašená a nanejvíš bych se modlila, aby mě ten Strigoj nechal být. I když i to by bylo asi moc. Takhle bych si asi více rozumněla se Sydney. (přečteno 2x)A s tím tedy souvisí Pokrevní pouta. Četla jsem zatím pouze první díl. Na dvojku se vrhnu asi, až vyjde trojka. Ale i tak to nevydržím a nejspíš tuto knihu přečtu ještě přes vánoční prázdniny. Nejspíš to nepřežiju. :D Zlatá lilie bude moje smrt. Pokud se nepletu, bude se tam motat Dimitrij a s ním snad i Rose. No a taky Adrian a nějaký blbý kluk, co se bude ochomýtat kolem Sydney. Takže to vidím na pěkně zamotaný příběh. :) Když připočítám Strigoje... No, dneska se na to asi opravdu vrhnu. :DÚžasné knížky od Fragmentu. Temná akademie je skvělá série. Taková vtipná a svým způsobem roztomilá. Těším se na další díly.
Krvavá romance je poněkud oříšek. Svým způsobem si mě kniha získala. (Rozhodně mě třeba baví více než taková Závist, která je všemi chválená). Na druhý díl se i docela těším. Zajímá mě, jak se příběh vyvine.
No a Lovkyně snů je klasika. :) Skvělý příběh, který by se dle mého názoru dal více rozepsat.Pod nekonečnou oblohou. Jsem jedna z těch, kterým se tento příběh neskutečně líbil. Ano, byl plný chyb a ano, bylo to ze začátku zmatující, ale ten příběh je neskutečný. To, co autorka vymyslela, je dle mého názoru naprosto úžasné. Nečetla jsem nic podobného.
Dokonalý pár. Ten zas tak úžasný nebyl. Podle recenze se dozvíte, že se mi to moc nelíbilo. Nebyla to však úplně chyba autorky. Spíše toho příběhu, protože všechna ta pravidla apod. nedovolují, aby se příběh rozvinul. Snad druhý díl bude o něco lepší, mělo by tam být více volnosti. Aspoň doufám.


Karibská plavba. Tuto knihu miluju! Mám ji již od páté třídy a stále mě baví. Asi mě to nikdy neomrzí. Teď už ji nejspíš tak lehce neseženete (narazila jsem na ni v Olympii mezi zlevněnými knihami), což je podle mě škoda. Je to romantický příběh plný moře, nádherných kluků a sluníčka. Asi na ni udělám recenzi. Četla jsem ji minimálně 4x a stále mám na ni "chuť". :D Princeta a Kapitán. Na tuto knihu jsem musela vyrůst. Půjčovala jsem si ji v knihovně - nebavila mě. Pak mi ji přinesla babička a já ji přes dovolenou přečetla. Je to už nějaký ten rok zpátky, ale stále čekám, až si najdu čas a znovu si ji přečtu. :))


Dnem i nocí jsem již přečetla. Je to kniha, kde se vyskytuje podzemí. Je to velmi pěkně napsané. Autorka má zvláštní styl psaní, kterému jsem se musela nejprve přizpůsobit. Některé části byly trochu nudné, některé předvídatelné, ale jinak se mi to moc líbilo. Těším se na druhý díl Prokletí krve. Škoda jen, že obálka není tak pěkná jako u prvního dílu. A zase mě trochu rozčiluje, že tady je růže rudá, když v příběhu se neustále mluví o černé růži - aspoň to tak bylo v prvním díle.Percy Jackson. Chybí mi dva díly. Jsem na ně nehorázně zvědavá. Tahle série má něco do sebe. Je zajímavá a i když je pro mladší čtenáře, od každého dílu se mi líbí více a více. První díl byl poněkud zvláštní, protože Percy tam byl hodně dětinský. Trojka byla o dost lepší, vše se zdálo lépe propracované . Takže pokud máte tu možnost, zkuste tento příběh plný mytologie. :)

Knížky z Levných knih. Smrtící polibek. Když vyšel první díl, myslela jsem, že ho nikde neseženu. Nikde jsem ho neviděla, takže jsem se rozloučila s celou sérií. S druhým dílem se však objevil i první, což mi udělalo obrovskou radost. Zatím jsem ani jeden díl nečetla, ale jsem strašně zvědavá, co mi celý příběh přinese. Podle obálek to typuju na vlčí příběh, ale nechme se překvapit. :) Jen škoda, že ty obálky k sobě tak úplně neladí.
Tohle jsou knihy, které jsou vícedílné, ale já k nim další díly nemám. Nejtemnější hodina - to je druhý díl. Má to co dočinění s draky, bohužel si tuto knihu nejspíš nepřečtu, protože bez prvního dílu to nemá cenu.
Válka čarodějek byla moc pěkná. Líbilo se mi to, ale četla jsem to asi před dvěma rokama, takže bůh ví, jak bych se na to koukala teď. Proto mám už delší dobu v plánu půjčit si v knihovně další díly a potom se je popřípadě dokoupit.
Krvavý karneval je druhý díl. První je tuším Modrá krev. Tuto knihu jsem přečetla bez prvního dílu. Ze začátku jsem byla trochu zmatená, ale dalo se to. :) Jen už si nepamatuju, o čem to bylo. Jen něco s Benátky.

Kdo četl Hunger games, musí uznat, že tuto sérii musí mít ve své knihovně. Já ji přečetla jedním dechem. První díl mám přečten 2x a na dalšéí díly se chystám.
Erebos. To byla zajímavá knížečka. Líbí se mi ten nápad s počítačovou hrou. Nic podobného myslím také není. Nebo jsem alespoň na nic nenarazila.
Hrobka od Kate Mosse - ještě jsem nečetla. Skončila jsem na 120 straně. Říkala jsem si, že to přečtu přes letní prázdniny, ale nepodařilo se. Takže mám tuto knihu rozečtenou už rok a půl. :D


Věci, bez kterých bych se během čtení neobešla. Kurz tvůrčího psaní mí toho moc nepřinesl.
To světle modrý je deník, kam zapisuju oblíbené části knih. Díky tomu vznikl projekt Knižní úryvky.
To tmavý je deník, kam si píši různé scény, které později použiji při psaní svých "knih" a příběhů.
A to kytičkovatý je deník, kam zapisuji charaktery postav, vzhledy místností, vztahy mezi postavami apod. Bez těhle věcí bych byla namydlená.Knihy z edice Můj příběh. Morovou epidemii jsem ještě nečetla. Pompeje také ne. Zákopy se mi moc líbily. Tato kniha mi hodně pomohla, teď totiž bereme 1. světovou a paní učitelka po nás chce více než fakta, takže jsem se dokázala více vcítit do těch vojáků.
Ve stínu gilotiny. To je krásný a smutný příběh. Francouzskou revoluci jsme brali minulý rok. Také mi hodně pomohla při učení.
Z této edice jsem četla snad vše až na 2 - 3 knihy. Nevím, kolik jich celkem je, ale všechny stojí za pozornost.Tohle jsou knihy, díky kterým bych se měla naučit anglicky. Bohužel jsem se jim ještě nestačila úplně věnovat. Mám přečtených pár stránek z prvního dílu Full moon kisses. Rozečtené to mám asi dva roky. Stydím se, ale u některých stránek jsem nepochytila žádnou větu. Přesto je to tak dobře napsané, že mi to v tom příběhu ani nechybí. No, teď už by to snad bylo lepší. Třeba se k tomu dostanu pře prázdniny.
Čaj o páté je hodně vtipná knížečka. Četla jsem jen pár stránek. Jsou to takové věci, které vás nenaučí žádný slovník ani učebnice.


Knihy z Levných knih. Nesmrtelná láska - to je kniha, o které jsem si myslela, že je jednodílná. Bohužel se právě objevil tuším třetí díl, tohle je čtvrtý. PARÁDA.
Pak tam můžete vidět sérii Sukuba, nebo jak se to jmenuje. Podle goodreads by to mělo být pětidílné. U nás jsou zatím pouze tři díly. (Páni mají radši sukuby, Sukuby to rády horké a My fair Sukuba).
Potom nějaká upířina, kterou už ani nepíše autorka, pouze se používá její jméno. Tohle nesnáším!
Polibek upíra + Vábení krve. Další upířina, která mě tolik nebrala, navíc vydali třetí a pak teprve první díl.


Máj - nečetla jsem. Pouze jsem se musela naučit začátek této knihy. Chystám se na to od té doby, co jsme K. H. Máchy brali. Nějak jsem se k tomu ještě nedostala.
Evžen Oněgin - Od Puškina jsem zatím četla pouze Kapitánskou dcerku, líbila se mi. Tohle je však úplně něco jiného. Kámoška to četla a říká, že je to úžasný. No, ale ona je fanoušek Puškina, tak uvidíme.
Vzkříšení - Ne zrovna vhodná kniha od Tolstého. Raděj bych Annu Kareninu, ale tu mám zakázanou. :D Tak nějak mám zakázané vše od něj. No, o tomhle nikdo nemluvil... :D


Dneska dávají tento úžasný příběh v televizi. V jedné knize jsou dva díly. Strašně ráda bych po tomto příběhu sáhla, ale vzhledem k tlouštce a počtu knih, bych na to neměla moc času. Nemám ráda, když nějakou knihu čtu moc dlouho. Maximum je pro mě 14 dní a i tak jsem potom děsně nervózní. Takže dneska aspoň film a pak třeba v létě. :) Nebo přes jarňáky. Hrabě Monte Cristo

Výchova dívek v Čechách. Tuhle knihu jsem si koupila díky své kamarádce (Hráblík) a díky autogramiádě, na kterou jsem šla a potom na ni napsala článek do šk. časopisu. Zatím jsem nečetla. Musím říct, že některé řeči mé češtinářky mě od té knihy trochu odrazují, ale musím si na to udělat vlastní obrázek.Konečně Jane Austenová. Četla jsem zatím jen Pýchu a předsudek (ta tu chybí, má ji půjčenou kamarádka) a Annu Elliotovou. Anna byla trochu slabší, ale i tak se těším na Rozum a cit a na Emmu. Obě tyto knihy jsou chváleny.


(Když jsem ty knihy fotila, nikdy bych neřekla, že toho bude tolik... Bože. :D Příště to vidím na video.)
Hrbáč - krásná knížka, která není moc známá. Dostala jsem se k ní přes babiččinu knihovnu. Bohužel se mi z té staré knihy špatně četlo, už se krásně rozpadala a stránky byly tmavé, vypadá opravdu nádherně (já miluju pohled na rozpadající se paperback :D). Takže jsem si koupila novější verzi.

Na Větrné hůrce - ještě jsem nečetla. Pouze pár kapitol ve škole, ale zatím to vypadá zajímavě. Četla jsem Janu Eyrovou, kterou napsala její sestra Charlotta. :))Victor Hugo. Chrám matky boží v Paříži jsem již dvakrát rozečetla a nikdy jsem se zatím nedostala dále než za první stránku. Ve škole jsme četli nějaký úryvek, a proto jsem si tuto knihu koupila. Dostat se přes ten docela nezáživný začátek bude těžké.

Potom Bídníci. To budu číst asi za hodně dlouho. Nicméně jsem ty knihy chtěla mít doma. Obzvláště když jsem obě pořídila za 40 kč. :)


Ani jednu knihu jsem nečetla. Koukala jsem do Hamleta. To bude velmi zajímavé čtení. Hlavně jsem nikdy nečetla knihu, která by byla psána jako divadelní hra (aspoň mám dojem, že je to tak psané, dyžtak mě opravte :D)
Těším se. Kamarádka má Shakespeara ráda. A protože máme většinou stejný vkus, tuším, že i já si ho zamiluju.


Encyklopedie Osobnosti českých dějin a Lexikon vědomostí - tam je vše, z čeho bych mohla dělat přijímačky na SŠ. Našla jsem tam zajímavé tituly knih. :D Bible pro děti - to mám kvůli přijímačkám. Půjdu na gympl, kde se vyučuje náboženství. Bude to těžké, protože náboženství mě víceméně do této chvíle nezajímalo.


Úžasná, úžasná kniha! Příběh podobný knize Pýcha a předsudek. Bylo to nesmírně vtipné. Emily je podobná tolika ženám. Navíc má i kamarádku, která je podobná opravdovým kamarádkám v lidském životě. Zkrátka jsem měla pocit, jako by se v životě pohádky skutečně děly. Já a pan Darcy - senzační kniha.


V mé knihovně jsou ještě další knihy, ale ty nejsou moje. Řekla jsem si, že tedy pro změnu vyfotím jen ty svoje. :)

Tady je tedy celá hromada a moje přeskládaná knihovna (Řekli byste, že i s tou knihovnou tento článek píšu v kuse od 1 hodiny? Děs, děs, děs... :D) Díky všem, co si aspoň něco přečetli. Obrovký dík patří těm, co to přečetli celé. :)

Kane
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Storycollector Storycollector | Web | 26. prosince 2012 v 18:13 | Reagovat

Slast nad slast! Nejdřív dnes okukuji Polgařinu knihovnu a teď můžu jít na čumendu i k tobě. Vtipné je, že jsem před chvilkou prošmejdila tvůj blog. :-D  A vidím, že knihy máš pěkně srovnané, tak to musí být skutečně velký kontrast mezi oběma půlkama pokoje. ;-)

2 Polgara Polgara | Web | 26. prosince 2012 v 18:20 | Reagovat

Páni hodně slušná sbírka. S tebou jmenovaných knížek jsem četla tu většinu a z té světovky taky. I když je fakt, že se tam najde pár kousků o kterých slyším prvně, takže děkuji za doporučení. :-)

3 Kane Kane | Web | 26. prosince 2012 v 18:30 | Reagovat

[1]: Trochu nechápu tu větu s tím pokojem. :) Nemyslela jsi knihovnu? Protože mám dojem, že na blogu nemám fotky se svým pokojem. :) Leda bys něco vykoumala z videí. :)

[2]: Není zač. Třeba se ti bude něco líbit. :)

4 Erný~ Erný~ | Web | 26. prosince 2012 v 18:55 | Reagovat

Moc pěkně napsané, mít doma tak velkou knihovnu, tak líbám rodičům nohy..:DD
Nějaké knížky bych si dokonce i ráda přečetla... :))
Ale štve mě, že se mi článek hrozně seká, asi je to těma fotkama..://

5 Storycollector Storycollector | 26. prosince 2012 v 18:59 | Reagovat

To nic, jak jsem prolezla dneska tvůj blog, tak jsem narazila na článek, kde zmiňuješ, že máš s bráchou jeden pokoj a podle toho to taky vypadá. Půlka je mimořádně uklizená, druhá půlka je binec. :-)

6 Kane Kane | Web | 26. prosince 2012 v 19:00 | Reagovat

[4]: Mně se taky seká a štve mě to.. Je to nejspíš tím, jak je článek dlouhý a těmi fotkami. (je zvláštní, že když to fotím mobilem, tak se to neseká :D)
Zas tak velká knihovna to není, jsou i větší knihomolové. :) Máš na blogu někde taky vyfocenou knihovnu? Jinak nebydlíš třeba někde poblíž Brna? Dyžtak bych ti je mohla půjčit. :)

7 Kane Kane | Web | 26. prosince 2012 v 19:01 | Reagovat

[5]: Aha, už to chápu. Na jeho obranu musím říct, že už to není tak strašný. I když ty rifle, co jsou vidět u Školy noci, jsou jeho. Nevšimla jsem si jich. :D Takže sice uklízí, ale oblečení má rozházený neustále.

8 Erný~ Erný~ | Web | 26. prosince 2012 v 19:25 | Reagovat

[6]: Nene, já jsem Pražák;D
Podle mě je to tim, že ty fotky mají moc velkou velikost, a proto se to seká.
A fotku svojí malé knihovny mám na fb stránce jako úvodní fotku ;))

9 Wer. Wer. | Web | 27. prosince 2012 v 12:12 | Reagovat

Nádhera:) Moc pěkné:)

10 Roxanne Roxanne | Web | 27. prosince 2012 v 19:12 | Reagovat

Nádherné knihy!! :)
Rozum a cit mám zrovna doma a už se těším! :D. Jinak tam máš krásný série! :)

11 Simone Simone | Web | 29. prosince 2012 v 14:33 | Reagovat

Super článok! Naozaj som ho celý prečítala a asi najviac ma prekvapilo, že mnoho z tých kníh my máme na povinné čítanie, ale to len požičiavam z knižnice nezvyknem si to kupovať. Jediné, čo ma na tomto článku zlostilo, bolo ako mi strašne pomaly všetko nabiehalo. (mám asi slabé pripojenie) Inak, je to krásna zbierka kníh. Hex Hall patrí aj medzi moje najobľúbenejšie a zároveň moje prvvé knihy čítané v angličtine. :)

12 Kane Kane | Web | 29. prosince 2012 v 20:55 | Reagovat

[11]: Děkuji. Ony ty knížky byly většinou zlevněné, tak jsem toho využila. Navíc jsem zjistila, že mě většina z nich i baví. :) A připojením to není. Všem se to špatně načítá, to je těmi fotkami. Jinak Hex Hall je skvělá série. Zkoušela jsem číst v angličtině druhý díl. No, nedostala jsem se ani za 1. kapitolu. Já svou angličtinu prostě nesnáším. :D Hlavně mě to nebaví, protože mi to trvá moc dlouho. :)

13 *Michelle* *Michelle* | Web | 17. prosince 2015 v 12:57 | Reagovat

Sice starý článek ale stejně ti sem napíšu :D Percyho miluju a jestli se ti to líbilo, zkus druhou sérii Bohové Olympu (viz http://universe-of-michelle.blog.cz/1512/serie-bohove-olympu-rick-riordan). A Na větrné hůrce je moje nejoblíbenější knížka :) četla jsem spoustu z toho co tu máš, máš dobrý výběr :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Všechny texty (kromě anotací) jsou v mém vlastnictví. Přísný zákaz kopírování veškerých textů a fotografií. Na obrázky, které nejsou moje, stačí kliknout a dostanete se ke zdroji. Pokud naleznete obrázek bez zdroje, prosím, napište mi, pokusím se ho doplnit. Děkuji.
Kane