Učení, učení a... zase učení aneb stres útočí

9. listopadu 2012 v 19:40 | Kane
Ahoj,
vím, že v poslední době to tu moc nežije, ale u koho vlastně ano? :) Přiznejme si, u většiny z vás to už není tak slavné jako přes prázdniny.

Každopádně se za to chci omluvit. Kdybych měla více času na čtení, nic moc by se nezměnilo. Stále by přibývaly recenze atd. atd. Snad se tuto neděli dopracuji k Týdnu s knížkou, ale vzhledm k tomu, že jsem si na víkend naplánovala pouze učení, nic neslibuju.
Mám rozečtený recenzní výtisk - Percy Jackson - Moře nestvůr. Držte mi palce, ať to stihnu do 25. listopadu (to vůbec neřeším, že mám číst ještě druhý recenzák - třetí díl PJ - a Annu Kareninu).

Ale zpátky k nadpisu. Jak možná někteří víte, jsem v deváté třídě, což znamená jediné, učení, hromada písemek, zkoušky, vybírání SŠ (v mém případě gympl) apod. Už mi jde z toho hlava kolem. Ani nevíte, jak děsně se toho bojím. Když si vezmu, že na jeden vybraný gympl se hlásí 305 lidí a berou 90... No je to masakr. Začínám přemýšlet, že ta škola je zkorumpovaná, protože neříkejte mi, že se tam dostane člověk na odvolání s trojkama, když byl hodně pod čarou - přece se tam 200 lidí nehlásí s čtyřkama ne? Vážně nevím, co si myslet. Děsně se bojím těch přijímaček. Z 60 otázek mám špatně zhruba 14 otázek. Což je děs.

Druhé gymnázium - minulý rok se hlásilo 94 lidí, brali 50. Tady je větší šance se dostat, ale dělají se přijímačky z ČJ, M a všeobecných. Já matematiku zkrátka nesnáším, válčím s ní už strašně dlouho. Matika je tuším na 60 minut a zbytek po 45 minutách. Když si vezmu, že přijímačky budu dělat 3 vyuč. hodiny, je mi špatně už teď. Říkám si, že už to chci mít všechno za sebou, ale přitom se děsím 22. 4 - 30.4, kdy budu dělat přijímačky. Co když mi napíšou, že jsem se nedostala? Jasně, nestřílí se z toho, zkusím to příští rok (se svýma známkama se dostanu na jakoukoliv střední), ale pro mě to bude prohra na plné čáře.

No a to jsem se ještě nezmínila o tom, že bych měla mít nejlépe samé jedničky, abych trochu vylepšila ty dvě dvojky v prvním pololetí osmičky. Takže to znamená zabrat v češtině, matice a fyzice. Jak jsem už psala, s matikou se nekamarádím. Čeština mi v poslední době moc nejde. Hlavně diktáty. Je to celkem vtipný. Chci psát bez chyb. Gramatiku znám, ale přesto se v textu vyskytne vždy něco, co mám špatně (teď nepočítejme čárky). Teorii většnou zvládám na jedničku, problémy mi to nedělá, ale poslední testy jsou... No řekněme, že mi to vždy uteče o bod. A co se týče fyziky. S tou velký problém nemám. První písemku mám za 2 - uteklo mi to o půl bodu, "skákala jsem z toho radostí" - (pro nechápavé, jde o ironii). Další jsou za jedna, ale p. učitelka nejede na průměr, takže ji budu muset nejspíš přesvědčit pololetkou. Jako by nestačilo, že musím mít matiku na jedna, abych dostala jedničku, a to se mi prosím povedlo od šestky pouze jednou ( za rok píšeme dohromady 4 ty písemky).

Zkrátka toho mám pokrk. Tímhle jsem vám vlastně chtěla říct, že to se mnou nebude moc slavné. Ale můžete se těšit na soutěž. Začínáme 15. 11. :)

Jinak co vy? Čekají vás přijímačky, talentovky apod.?
Kane
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 E_V_E E_V_E | E-mail | Web | 9. listopadu 2012 v 21:29 | Reagovat

Jaj zlato :-D staré dobré deviatacke časy :-D Je to stres, ja ti verím, sama som to zažila. Ja som mala na ZŠ 1,2ky, na vysvečku som mala 1. krát trojku iba v 1. ročníku SŠ - na gympli a dokonca z matiky :-D z ktorej som nakoniec zmaturovala na 1tku :-D prežila som a zmaturovala na 2 jednotky a 2 dvojky. Toľko ľudí sa u nás hlásilo, že aj keď som prijímačky urobila relatívne dobre, nemala som žiadne súťaže ani olympiády a za to som teda nedostala body. Bola som pod čiarou, ale akonáhle povypadávali ľudia, dostala som sa na gympel. A spolu so mnou aj taký, čo mali na vysvedčeniach 3,4...to záleží iba na tom, či sa ti podaria prijímačky, koľko bodov nakoniec budeš mať a aká je konkurencia. Aj trojkár sa totiž dokáže na prijímačky naučiť na 1*. Netreba nikoho vylučovať, lebo ľudia sa menia a to, že sú na gympli aj 3kári, to neznamená, že nemali právo to skúsiť a keď vyšlo, tak vyšlo. Gympel v súčasnosti nie je výberová škola. Aj oni potrebujú peniaze, berú najlepších áno, ale z tých, čo sa im tam prihlásia. Ja som dostala všeobecné znalosti z predmetov, ktoré niektoré moje kamošky ani len netušia, o čom je reč. Napriek tomu mám teraz problémy na mojej ekonomickej VŠ, lebo moje spolužiačky, ktoré prišli z obchodenej akadémie vedia z ekonómie proste viac ako ja.
Ak si však taká usilovná ako to vyplýva z článku, verím, že sa tam dostaneš 8) Si šikovná, tak len treba nazbierať body a nestresovať sa zbytočne veľa, lebo to ti len zoberie zdravý spánok :-)
Prajem veľa šťastia :-)

2 Vendy Vendy | E-mail | Web | 9. listopadu 2012 v 22:10 | Reagovat

Zlatíčko, já už mám tyhle starosti dávno za sebou, dokonce i maturitní starosti. Ale pořád se dovedu vžít do tvé kůže, kdy jde o hodně. Je ale dobré, že si to uvědomuješ a že se do učení opřeš. I když je tu riziko, že se na gympl nedostaneš, uděláš maximum proto, aby to vyšlo.
A protože budeš připravená, možná to i vyjde! Tak se drž a uč se, aby sis zvýšila šance. ;-)  8-)

3 Kane Kane | E-mail | Web | 9. listopadu 2012 v 22:38 | Reagovat

[2]: Děkuju. :) Já doufám, že to vyjde. Pokusím se udělat všechno možný, abych se dostala. :)

[1]: Moc děkuju za podporu. :) Já vím, že berou nejlepší z těch, co se tam hlásí, ale je divné, že lidi, kteří měli 3,4 jenom proto, že je učení nebavilo, si natolik věří, aby šli na gympl. Je to zvláštní. A podle mě se na přijímačky moc naučit nedá. Něco málo jo, ale když má člověk hodně velké nedostatky, za půl roku to nevytáhne. :)

4 Hanka Hanka | Web | 10. listopadu 2012 v 21:21 | Reagovat

Jo, Tvá úvaha je taky hezká a pravdivá, ale když píši své články, píši to, co mě zrovna napadne v daný moment.. už to neopravuji.. :-) Jinak k Tvým přijímačkám:  Hodně štěstí :-) určitě se dostaneš ;)

5 Kane Kane | E-mail | Web | 10. listopadu 2012 v 21:32 | Reagovat

[4]: Děkuju. :)

Samozřejmě jsem to nemyslela tak, že by tvůj názor byl špatný. Každý máme nějaký. Taky své články nepřepisuji, když změním názor. :)

6 Hanka Hanka | Web | 11. listopadu 2012 v 10:08 | Reagovat

Co člověk, to názor.. a tak to má být :P Jinak na jaký gympl se hlásíš? Já jsem teďka ve třeťáku, ale taky jsem se hlásila na gympl, kam se nás hlásilo asi 250 a vzali 30 .. hlásila jsem se v Praze na Gymnázium Elišky Krásnohorské.. nakonec jsem tam nešla, jsem na střední - chtěla jsem obor, gympl byla jenom taková zkouška.. ale světe div se, vzali mě i na gympl :D hodně lidí mi říkalo že jsem blázen, že tam nejdu, ale já teďka nelituju .. ještě jednou - hodně štěstí ! :-)

7 Kane Kane | E-mail | Web | 11. listopadu 2012 v 13:53 | Reagovat

[6]: Já bych taky raději obor, ale žurnalistický školy jsou jenom dvě a podle toho, co vím, jsou placené. Navíc ten obor se nevyrovná vysoké, takže by to bylo vyhazování peněz. Z té střední bych měla menší šanci se dostat na VŠ než z gymplu :) Každopádně chci do Brna na Křenku a Lercha.

8 Anjet Anjet | Web | 15. listopadu 2012 v 18:20 | Reagovat

Já už jsem ve třeťáku na gymplu a řeknu ti, oproti tomu, co jsem zažívala v devítce to je fakt děs. Jinak jsem vyznamenání po celou základku, dvojky byly opravdu jen sem tam. Hlásila jsem se na dva gymply a na zdravotnické lyceum už jen  proto, abych měla vyplněné všechny tři přihlášky. ( Za nás byly tři, kolik jich je teď nevím) Příjmačky jsem dělala jen jedny a to na gympl, kde se hlásilo 79 lidí a brali třicet. Já byla třicátá druhá a na odvolání mě nevzali, což mě fakt naštvalo, protože jsem tam fakt chtěla. Příjmačky jsem měla jen z matiky a češtiny. Čeština byla strašně jednoduchá, asi protože náš češtinář byl fakt přísný a dokázal naučit. A matika s ní jsme bojovala vždy a u příjmačkem obzvlášť.  V Čj jsem ztratila 1 bod, zbytek byl z matiky.
No a skončila jsem na to druhém gymplu, kde se hlásilo přes devadesát lidí a bralo se dle průměru a byla jsem 18.
Až se dostaneš na gymplu budeš ještě ráda vzpomínat na toto "jednoduché" učení, kterého je ještě málo. Věř mi, vlastní zkušenost.
Hodně štěstí :)

9 Kane Kane | E-mail | Web | 16. listopadu 2012 v 18:38 | Reagovat

[8]: Ahoj, děkuju za komentář. :) Fakt si ho cením. Já vím, že teď je to ještě oproti dalšímu studiu jednoduché (horší budou třeba maturity a přijímačky na VŠ - to budu úplně v háji :D), ale ten stres tu je. Teď jsou bohužel povinné přijímačky na všechny státní školy, kdyby brali na průměr, dostala bych se na pohodu. 79 lidí ještě není tak hrozný - na ten gympl, kam bych chtěla, se v jednu dobu hlásilo i přes 500 lidí. Celkem děs. Ale chápu tě. Taky by mě to naštvalo, kdyby mě nevzali. Přece jen je to o dvě místa. Ale je to divné, že ses nedostala ani na odvolání. Dvě místa totiž není tak velký rozdíl.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Všechny texty (kromě anotací) jsou v mém vlastnictví. Přísný zákaz kopírování veškerých textů a fotografií. Na obrázky, které nejsou moje, stačí kliknout a dostanete se ke zdroji. Pokud naleznete obrázek bez zdroje, prosím, napište mi, pokusím se ho doplnit. Děkuji.
Kane