Listopad 2012

Výherce hopu Šťastně až na věky

26. listopadu 2012 v 18:17 | Kane |  Soutěže
Ahojky!
Tak už známe vítěze. Musím říct, že mě to celkem překvapilo. :) Každopádně děkuji všem zúčastněným. Celkově vás bylo 39 a získali jste dohromady 173 vstupů. Maximálně jste mohli získat 6 vstupů. Většinou jsem dávala na povídky a básničky pět vstupů, jen zřídka 4. :) Ti, kteří napsali nějaký úryvek apod., dostali tři vstupy, protože uznejte, musím nějak rozlišit ty, kteří se s tím vymýšleli. :)
Taky děkuju všem za úžasné vzkazy. Zejména těm, kteří mě podporovali při učení na přijímačky.
Zkrátka na první soutěž to nebylo špatné. :)

No a výherce si budete muset najít v textu, je ukryt. Poradím vám, týká se to barvy. :) Pokud byste na to nepřišli, zkontrolujte email, ale věřím, že na to dojdete. :)
Kane

Recenze I Percy Jackson 3

17. listopadu 2012 v 17:04 | Kane |  Mám přečteno I Recenze
Pokud jste nečetli předchozí díl, přečtěte si recenzi Percy Jackson - Moře nestvůr.

Autor: Rick Riordan
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 336
Díl: třetí (Prokletí Titánů)
Překlad: Dana Chodilová

Anotace: (převzata z bux.cz)

Že mám moc po svém otci, bohu moří Poseidonovi, už víš...
Že patřím do Tábora polokrevných už taky víš...
Ale na spoustu otázek neznám odpovědi ani já. Kam se poděla bohyně Artemis?
Jaké nebezpečné a záhadné příšeře byla na stopě? Mám na sebe vzít děsivé Titánovo prokletí, kterým by se naplnilo proroctví Orákula?
Jsem Percy Jackson a vydávám se se svými přáteli z Tábora polokrevných na další výpravu do mytologického světa.
Vezmeme tě s sebou, chceš?


Knižní hop - Šťastně až na věky

15. listopadu 2012 v 1:00 | Kane |  Soutěže
Historicky první soutěž vůbec. Nikdy jsem tady žádnou nepořádala, takže se omlouvám, pokud budou nějaké problémy. (Hlavně z těch HTML kódů jsem zmatená :D)

Soutěž pořádá Syki.
Tématem je tedy šťastně až na věky. Budeme soutěžit o knihu 7 dní hříchů. Toho, že to má být tématická kniha jsem si všimla až později, ale to vůbec nevadí. Já jsem totiž strašně ráda, že tato kniha vyšla. Možná nebude mít úplně šťastný konec (tuším to.. ale třeba se pletu), ale tento typ literatury se mi líbí. :) A spoustě z vás určitě také.
Knihu věnovalo nakladatelství Fragment, za což moc děkuji! :)
Soutěží se od 15. 11 - 25. 11 2012. Budu moc ráda, když dáte o soutěži vědět dále. :)
PRAVIDLA:
1) Formulář smíte vyplnit pouze jednou
2) Po uveřejnění výsledků má vítěz dva dny na to, aby odpověděl, jinak bude vylosován někdo jiný
3) Soutěžte si od jakéhokoliv věku, stejně se mi nikdo nezaručí, že jste se zeptali rodičů, ale až vám někdo bude nadávat, že vám zase přišel balíček, nebude to na mě ( :D Vlastní zkušenosti..)
4) Soutěž pouze pro Česko nebo Slováky s českou doručovací adresou, ostatním se omlouvám
5) Vstupujete do soutěže zasláním povídky, básně, úryvku...

Výsledky budou zveřejněny nejpozději 30. 11 :))

Odhopkejte si na další soutěž :)

Recenze I Percy Jackson 2

11. listopadu 2012 v 14:18 | Kane |  Mám přečteno I Recenze
Pokud jste nečetli první díl, přečtěte si raději recenzi Percy Jackson - Zloděj blesku.

Autor: Rick Riordan
Nakladatelství: Fragment
Díl: druhý (Moře nestvůr)
Počet stran: 304
Překlad: Dana Chodilová

Anotace: (převzata z bux.cz)
Percy Jackson už si zvykl na to, že není jen tak obyčejný kluk z New Yorku - jako syn boha moří Poseidóna patří do dvou světů, lidského i mytologického, kde se to hemží záludnými a krvelačnými nestvůrami. A spousta těch příšer, které dřív znal jenom ze starých řeckých pověstí, mu teď usiluje o život... Po nečekaně klidném školním roce se poslední den před prázdninami na Percyho sesype celá lavina problémů - hodina tělocviku se promění ve vybíjenou s lidožravými obry, kamarád Grover se dostane do problémů a Táboru Polokrevných hrozí zničení. A tak se Percy a jeho přátelé vydávají na další nebezpečnou výpravu...

Učení, učení a... zase učení aneb stres útočí

9. listopadu 2012 v 19:40 | Kane
Ahoj,
vím, že v poslední době to tu moc nežije, ale u koho vlastně ano? :) Přiznejme si, u většiny z vás to už není tak slavné jako přes prázdniny.

Každopádně se za to chci omluvit. Kdybych měla více času na čtení, nic moc by se nezměnilo. Stále by přibývaly recenze atd. atd. Snad se tuto neděli dopracuji k Týdnu s knížkou, ale vzhledm k tomu, že jsem si na víkend naplánovala pouze učení, nic neslibuju.
Mám rozečtený recenzní výtisk - Percy Jackson - Moře nestvůr. Držte mi palce, ať to stihnu do 25. listopadu (to vůbec neřeším, že mám číst ještě druhý recenzák - třetí díl PJ - a Annu Kareninu).

Ale zpátky k nadpisu. Jak možná někteří víte, jsem v deváté třídě, což znamená jediné, učení, hromada písemek, zkoušky, vybírání SŠ (v mém případě gympl) apod. Už mi jde z toho hlava kolem. Ani nevíte, jak děsně se toho bojím. Když si vezmu, že na jeden vybraný gympl se hlásí 305 lidí a berou 90... No je to masakr. Začínám přemýšlet, že ta škola je zkorumpovaná, protože neříkejte mi, že se tam dostane člověk na odvolání s trojkama, když byl hodně pod čarou - přece se tam 200 lidí nehlásí s čtyřkama ne? Vážně nevím, co si myslet. Děsně se bojím těch přijímaček. Z 60 otázek mám špatně zhruba 14 otázek. Což je děs.

Druhé gymnázium - minulý rok se hlásilo 94 lidí, brali 50. Tady je větší šance se dostat, ale dělají se přijímačky z ČJ, M a všeobecných. Já matematiku zkrátka nesnáším, válčím s ní už strašně dlouho. Matika je tuším na 60 minut a zbytek po 45 minutách. Když si vezmu, že přijímačky budu dělat 3 vyuč. hodiny, je mi špatně už teď. Říkám si, že už to chci mít všechno za sebou, ale přitom se děsím 22. 4 - 30.4, kdy budu dělat přijímačky. Co když mi napíšou, že jsem se nedostala? Jasně, nestřílí se z toho, zkusím to příští rok (se svýma známkama se dostanu na jakoukoliv střední), ale pro mě to bude prohra na plné čáře.

No a to jsem se ještě nezmínila o tom, že bych měla mít nejlépe samé jedničky, abych trochu vylepšila ty dvě dvojky v prvním pololetí osmičky. Takže to znamená zabrat v češtině, matice a fyzice. Jak jsem už psala, s matikou se nekamarádím. Čeština mi v poslední době moc nejde. Hlavně diktáty. Je to celkem vtipný. Chci psát bez chyb. Gramatiku znám, ale přesto se v textu vyskytne vždy něco, co mám špatně (teď nepočítejme čárky). Teorii většnou zvládám na jedničku, problémy mi to nedělá, ale poslední testy jsou... No řekněme, že mi to vždy uteče o bod. A co se týče fyziky. S tou velký problém nemám. První písemku mám za 2 - uteklo mi to o půl bodu, "skákala jsem z toho radostí" - (pro nechápavé, jde o ironii). Další jsou za jedna, ale p. učitelka nejede na průměr, takže ji budu muset nejspíš přesvědčit pololetkou. Jako by nestačilo, že musím mít matiku na jedna, abych dostala jedničku, a to se mi prosím povedlo od šestky pouze jednou ( za rok píšeme dohromady 4 ty písemky).

Zkrátka toho mám pokrk. Tímhle jsem vám vlastně chtěla říct, že to se mnou nebude moc slavné. Ale můžete se těšit na soutěž. Začínáme 15. 11. :)

Jinak co vy? Čekají vás přijímačky, talentovky apod.?
Kane

Recenze I Já a pan Darcy

2. listopadu 2012 v 15:00 | Kane |  Mám přečteno I Recenze

Autorka: Alexandra Potter
Nakladatelství: Kristián, s. r. o.
Počet stran: 318
Díl: pouze jeden
Překlad: Dagmar Brejlová
Obálka: Krisián, s. r. o.

Anotace: (Převzata z bux.cz)
Po sérii katastrofálních vztahů se Emily rozhodla odpočinout si od všech "dnešních" mužů. Věnovat se chvíli sama sobě, dát si skleničku vína a strávit zas nějaký čas četbou milovaného románu Pýcha a předsudek. Vrátit se do časů pana Darcyho, kdy muži byli oddaní, čestní a elegantní. Když ji nejlepší kamarádka pozve na týdenní dovolenou do Mexika, přetékající margaritou a exotickými milenci, Emily dá přednost výletu do míst, kde žila Jane Austinová. V autobuse plném penzistů je jasné, že tady muže svých snů nepotká. Slibně nevypadá ani mizerně naladěný novinář, nedobrovolně vyslaný napsat článek, proč byl pan Darcy zvolen "NEJ"
mužem všech dob. Když Emily vstoupí do pokoje tváří v tvář samotnému panu Darcymu, všechny holčičí sny se náhle začnou plnit…


Na tuhle knihu jsem byla opravdu hodně zvědavá. Zaujala mě mě hned, když jsem ji zahlédla ve výloze v jednom nejmenovaném knihkupectví. Tak nějak jsem tušila, že se mi kniha bude líbit. No, nemýlila jsem se. Sice jsem tušila, jak co bude, odhadla jsem, jak to skončí, ale to mi vůbec nevadilo. Naopak. Nadskakovala jsem na posteli a těšila se, až všechno docvakne i hlavní postavě Emily, která je mimochodem děsně vtipná a nenapravitelná romantička. Od první věty si mě získala. Jak jsem četla, pochopila jsem, že ženy či dívky se v této knize najdou, a to bez rozdílu. Je jen jediná podmínka. Vlastně dvě. Musí si myslet, že pan Darcy je dokonalý muž, a musíte být romantičky. Moje první reakce na setkání s Emily byla: "Sakra, ta ženská mi mluví z duše." A víte co? Má i stejně ulítlou kamarádku jako já. Nejsou sice na chlup stejné, ale i tak tam jsou podobné prvky. Takže asi chápete, proč jsem si tuhle knihu zamilovala. Zajímavé bylo, že vám dojde spousta věcí o lásce, knize Pýcha a předsudek apod.

"Je to borec, má reklamní agenturu," svěří se mi. "Je fakt kus."
"O tom nepochybuji," hlesnu. Po margaritovém tahu by byl kus každý. Jednou jsem si takhle dala v zrcadle pusu.
(str. 51)

Některé momenty na mě byly moc dlouhé, kniha mě nebavila, ale to vlastně jen do té doby, dokud jsem vše nepochopila, takže tu není snad nic, co by se mi nelíbilo, což se stává hodně málo (dobrá, není lehké napsat vše, co se mi nelíbilo, do jedné recenze. Takže teď si říkáte, že jste ode mě četli spoustu nadšených recenzí. Odpovím: To sice ano, ale psala jsem to hned po přečtení. Sakra, i tuhle recenzi píšu po dočtení... No zkrátka v každé knize se dá něco najít, ale já si ty nedostatky uvědomím, až když je recenze napsaná.

Kniha je napsaná v první osobě. Velikostně se zhruba řadí mezi A5. I přes 318 stran jsem knihu četla poměrně dlouho, řekla bych, že má o dost menší písmenka, než některá YA literatura. Obálka je úžasná. Jistě, není to nic dech beroucího.. Ale jak se někdy říká, méně je více.
Co mě opravdu potěšilo, bylo, že na přebalu knihy je napsáno "s láskou věnuje..". Může se tu napsat věnování, což je opravdu krásné. Taky záložka s motivem této knihy se mi hodně zalíbila. Škoda, že si ji nemohu nechat (poputuje do knihovny)."Laskavě dávejte pozor, co děláte, málem jste mi vypíchla oko," vyštěkne.
Zase mě začíná štvát.
"Málem? Sakra, obvykle mířím líp," plácnu dřív, než si to stačím rozmyslet.
(str. 53)

V knize se objevují i úryvky z knihy Pýcha a předsudek. Proto doporučuji přečíst nejprve tuhle knihu. Vlastně celkově doporučuju přečíst Pýchu a předsudek, protože jinak je šance, že se vám tato kniha nebude líbit jen proto, že jí nebudete rozumět.
Našla jsem tu pár překlepů.

Následující úryvek obsahuje malou zmínku o sexu. Pokud vás to pohoršuje, nečtěte to. (Nechci tady poslouchat řeči, které se objevují na krásná.cz. Děkuji!)

Moje óda na staré časy se rozpadne na tisíc kousků. Cože? Opravdu řekla penis?
"Ve srovnání s kamarádkami jsem měla s chlapy zpoždění. Nejlepší kamarádka Tilly to už se svým přítelem dávno dělala..."
Ne, to nechci slyšet. Určitě se spletla. Já chci dopisy!
"Už několikrát. Dělali to v misionářské poloze, i zezadu..."
Ne, ne, ne!
(str. 103)

Musím říct, že po dlouhé době jsem se opravdu od srdce smála u knihy. Vzala mi dech, okouzlila mě a já se uculovala jak idiot. Kniha se mi zdá reálná - možná až moc, což je samozřejmě dobře. Alexandra Potterová opravdu umí psát a s jejím románem budete mít pocit, že všechno je možné.

PS: U všech výše zmíněných úryvků jsem se chechtala jak blázen.Když si představím, jak stará žena ověšená diamanty vysvětluje Emily svoje zkušenosti s kluky.. No nic. :D Prostě si to přečtěte a uvidíte.

5/5
Kane
Všechny texty (kromě anotací) jsou v mém vlastnictví. Přísný zákaz kopírování veškerých textů a fotografií. Na obrázky, které nejsou moje, stačí kliknout a dostanete se ke zdroji. Pokud naleznete obrázek bez zdroje, prosím, napište mi, pokusím se ho doplnit. Děkuji.
Kane