Říjen 2012

Recenze I Lovkyně snů - Osudové rozhodnutí

30. října 2012 v 18:20 | Kane |  Mám přečteno I Recenze

Autorka: Lissa McMann
Nakladatelství: Fragment
Díl: třetí
Počet stran: 220
Překlad: Čeněk Matocha

Anotace:
Janie má dilema. Musí se rozhodnout mezi dvěma možnostma, a přitom se jí ani jedna nezdá správná. Cítí se v pasti. Tohle však není její jediný problém. Na krku má svou matku a cizího muže, který jí bez varování vstoupil do života.

Recenze I Alchymistova dcera

22. října 2012 v 19:59 | Katie |  Mám přečteno I Recenze
Autorka: Katharine McMahon
Nakladatelství: BB/art
Počet stran: 343
Překlad: Ludmila Havlíková a Tomáš Havlík
Díl: (pokud vím) pouze jeden

Anotace: (Převzata z webu databazeknih.cz)
Emilie Seldenová vyrůstá jako osamocené dítě ve starobylém sídle v anglickém Buckinghamshire, opředeném mnoha tajemstvími. Žije pouze se svým asketickým otcem Johnem, přírodovědcem a alchymistou, který z ní chce vychovat svou následovnici, a se dvěma sloužícími. A tak ačkoliv se Emilie vyzná v přírodních vědách jako žádná jiná dívka v zemi, do tajů lidské duše nikdy nepronikla, protože nemá nikoho, kdo by ji k tomuto poznání zavedl. Na jaře roku 1725 naruší jejich zatím nejodvážnější experiment - pokus vdechnout život mrtvé hmotě - příjezd dvou zajímavých mužů. Emilie pod dojmem první lásky a přívalu dosud netušených citů učiní osudové životní rozhodnutí. Ocitá se v Londýně, v honosné, ale zároveň nemilosrdné společnosti, na kterou není ani v nejmenším připravená. Pokusí se uprchnout zpátky ke svým knihám a studiu, ale místo toho narazí na ohromující tajemství. Teprve toho skandální odhalení jí pomůže vyznat se sama v sobě, pochopit své nejbližší a najít smysl svého dosud nenaplněného života.

Recenze I Percy Jackson

5. října 2012 v 14:33 | Katie |  Mám přečteno I Recenze

Autor: Rick Riordan
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 400
Díl: první
Překlad: Dana Chodilová
Obálka: Nakladatelství Fragment // Pavel Razumnyy

Anotace:
Jmenuji se Percy Jackson...
Do teď jsem si myslel, že jsem obyčejný kluk, kterého čeká vyhazov ze školy... Zjistil jsem ale, že můj otec je bůh z Olympu... Moje učitelka se proměnila v krvavou příšeru a kamarád je satyr... Všichni na mě mají spadeno a podezřívají mě z krádeže blesku, zbraně mocného boha Dia... Musím dokázat svou nevinu a najít ukradený blesk a s ním i zloděje. Pomůžeš mi? Bude to ale nebezpečné. Tak neříkej, že jsem tě nevaroval...
Všechny texty (kromě anotací) jsou v mém vlastnictví. Přísný zákaz kopírování veškerých textů a fotografií. Na obrázky, které nejsou moje, stačí kliknout a dostanete se ke zdroji. Pokud naleznete obrázek bez zdroje, prosím, napište mi, pokusím se ho doplnit. Děkuji.
Kane