Září 2012

Recenze I Temná akademie 2

29. září 2012 v 19:19 | Katie |  Mám přečteno I Recenze

Autorka: Gabriella Poole
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 272
Díl: druhý
Překlad: Matocha Čeněk (v prvním díle překlad Petr Eliáš)
Obálka: Fragment

Anotace:
Před začátkem nového semestru se Darkova akademie stěhuje do New Yorku. Cassie už není nováčkem, který jen tápe. Stala se silnou osobností, odhodlanou skrýt svá tajemství. Poté, co byla přijata mezi Vyvolené, se musí vyrovnat se svými neuvěřitelnými schopnostmi. Její láska ji přivádí do nebezpečí a zlovolný duch v jejím nitru získává stále větší moc. Zvládne se Cassie postavit mocným silám a nenávisti? Zachrání své přátele od strašlivého osudu, anebo je zahubí, aby spasila sama sebe? Kdekoli se objeví Darkova akademie, tam je smrt nablízku..

Recenze I Jana Eyrová

26. září 2012 v 16:50 | Katie |  Mám přečteno I Recenze
Pozn.: Údaje jsou platné ke knize z roku 1976. Obrázek a anotace jsou z novější knižní verze.
Autorka: Charlotte Brontëová
Nakladatelství: Mladá fronta
Počet stran: 360
Díl: pouze jeden
Překlad: Jarmila Fastrová (1968)
Obálka: Jiří Svoboda
Ilustrace v knize: Marta Sonnbergová (1976)

Anotace:
Jana nepoznala rodičovskou lásku, krutí příbuzní ji umístili do sirotčince. Tam dívka žila v nuzných podmínkách, ale získala vzdělání. Jakmile dostane práci vychovatelky na panství pana Rochestra, svitne jí naděje na lepší život. Majitel působí sice jako nerudný a zatrpklý, ale vyučovat malou Adélku Janu baví, proto se rozhodne zůstat. Jenže dům skrývá mnohá tajemství a hrozby. Podivné rány, zoufalé výkřiky a strašidelný smích, které Jana v noci slýchá, rozhodně nejsou jen výplody fantazie.

Recenze I Hrbáč

19. září 2012 v 17:48 | Katie |  Mám přečteno I Recenze
Autor: Paul Féval
Nakladatelství: Academia
Počet stran: 540
Překlad: Vilém Opatrný
Díl: v jedné knize tři
Obálka: Robin Brichta (navrhl), filmová
Vydaní: třetí

Anotace:
Jedné noci se má Jindřich de Lagardére utkat v souboji s vévodou de Nevers, namísto toho s ním ale nakonec bok po boku bojuje. Stane se svědkem vraždy spáchané královým oblíbencem Gonzaguem, který se tak chce zmocnit velkého jmění Neversů. Slíbí umírajícímu vévodovi, že před Gonzaguovými úklady zachrání jeho malou dcerku Auroru. Po necelých dvaceti letech ji vrátí matce, ale zůstává nablízku v masce hrbáče. Nejen aby ji chránil, ale také aby vypátral vraha jejího otce...
Příběh z přelomu 17. a 18. století plný dějových zvratů, bojů a šarvátek, řinčení kordů i milostných zápletek se stal předlohou několika filmových zpracování. V roli Lagardéra byl nezapomenutelný Jean Marais (1959, režie André Hunebelle), ale s velkým diváckým ohlasem se setkala i verze s Danielem Auteuilem (1997, režie Philippe de Broca) či film Hrbáč Lagardere (2003, režie Henri Helman) s Brunem Wolkowitchem v titulní roli.

Recenze I Krvavá romance

3. září 2012 v 12:59 | Katie |  Mám přečteno I Recenze
Autorka: Alice Moon
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 248
Díl: první
Překlad: Michaela Škultéty
Obálka: Nakladatelství Fragment

Anotace:
Dustina, nového žáka střední školy v městečku Rapids, obklopuje temné tajemství. Sára, která je spíš uzavřená a zdrženlivá, se k němu od první chvíle cítí neodolatelně přitahována. Dustin se jí vyhýbá, jak jenom může. Není totiž tím, za koho ho Sára považuje.
Avšak řízením osudu se Dustin a Sára znovu a znovu potkávají - zdá se, že mezi nimi existuje silné pouto.
Sára, která se po otcově smrti stáhla do sebe, se snaží Dustina blíž poznat a odhalit jeho tajemství. Může mu ale skutečně důvěřovat, nebo pro ni Dustin znamená smrtelné nebezpečí?

Recenze I Jane - Moderní příběh Jany Eyrové

1. září 2012 v 12:45 | Katie |  Mám přečteno I Recenze
Autorka: April Lindnerová
Nakladatelství: Ikar
Počet stran: 344
Díl: pouze jeden
Překlad: Ivana Nuhlíčková
Obálka: Vojtěch Kybal

Anotace:
Jane Moorová je po náhlé smrti rodičů nucena opustit výtvarnou školu a hledat si způsob obživy. Praktická dívka usoudí, že nejlepší bude ucházet se o místo chůvy. Nico Rathburn, charismatický rocker, který se snaží vrátit na výsluní slávy, právě získal do péče malou dcerku a potřebuje, aby se o holčičku někdo staral. Jane je pro něj ideální uchazečkou - nezajímá se o bulvár a žije skromně a osaměle. Jane se v Thornfield Parku sžívá s malou Maddy a postupně začne podléhat kouzlu zkušeného podmanivého může. Mezi guvernantkou a rockovou hvězdou se rodí nečekané a křehké pouto...
Dům ale skrývá tajemství, které život všech obrátí naruby. Jane se musí rozhodnout, zda bude upřímná sama k sobě a své lásky se vzdá, anebo ji přijme s vědomím, že tím popře všechno, co je pro ni v životě důležité. Rozhodne se správně?
Všechny texty (kromě anotací) jsou v mém vlastnictví. Přísný zákaz kopírování veškerých textů a fotografií. Na obrázky, které nejsou moje, stačí kliknout a dostanete se ke zdroji. Pokud naleznete obrázek bez zdroje, prosím, napište mi, pokusím se ho doplnit. Děkuji.
Kane