Recenze I Démon z Hex Hall

25. srpna 2012 v 12:59 | Katie |  Mám přečteno I Recenze
Autorka: Rachel Hawkinsová
Nakladatelství: Knižní klub
Počet stran: 248
Překlad: Tereza Kolesnikovová
Díl: druhý
Obálka: Vojtěch Kybal

Anotace:
Sophie Mercerová si myslela, že je čarodějnice, která jen nemá svá kouzla úplně pod kontrolou. Proto jí přece poslali do Hex Hall, nápravného zařízení pro delikventy Prodigia - kouzelníky, víly nebo upíry. Jenže pak zjistila, kdo je její otec, a v té nejméně vhodné situaci i to, že Archer Cross patří k L´Occhio di Dio, které se snaží Prodigium vyhladit z povrchu zemského. A také se ukázalo, že Sophie vlastně není žádná čarodějka, ale démon - a ti vládnou velkou, leč nekontrolovatelnou mocí.
Naučí se Sophie svoji sílu ovládat, nebo raději projde rituálem, který ji této síly sice zbaví, ale také ji může zabít? A do toho se o Sophii začne zajímat L´ Occhio di Dio, a koho jiného za ní poslat než Archera. Ještě štěstí, že k němu Sophie už nic necítí. Nebo ano?


Připravte se na pořádně vychvalovanou knihu.
Hned na začátku se dostáváme na hodinu s Vendy, profesorkou "tělocviku". Sophie samozřejmě začíná se svým obvyklým sarkasmem. Staneme se svědky docela zajímavých událostí. Vendy si udělá z naší hrdinky "fackovacího" panáka. A všechno to sleduje Cal. Řekli byste, že mu je devatenáct? Nevím proč, ale věk mi v knize vždy uniká. Takže mě to docela překvapilo. V minulém díle jsme se dozvěděli, že Sophie chce podstoupit Odebrání, aby nemohla nikomu ublížit. Proto mě docela překvapilo, že ji její táta nenabral letadlem a tradá pryč. Od incidentu s její babičkou uplynulo už šest měsíců a její otec nikde. Když se potom objeví, všichni se ji snaží přesvědčit, aby nadále zůstala démonem. Její otec ji přemluví, aby s ním strávila prázdniny. Se Sophií jede i její kamarádka Jenna a Cal.
Kniha je samé "to si děláte legraci" nebo "to snad ne". Pusu jsem několikrát otevřela dokořán, a když mi došly jednotlivé věty, začala jsem se strašně chlámat. Hodně mě překvapila, nejen dějem, ale i tím, jak se autorka dokáže vrátit k věcem, které se staly v prvním díle. Mám dojem, že Sophie je tu mnohem výřečnější než v prvním díle. Říkala jsem si, jak někdo může mít na všechno odpověď? Jak někdo může být takhle sarkastickej?

Děj je ve všech ohledech zajímavější a má toho mnohem více co nabídnout. Boje, kouzlení, lásku... Strašně se mi líbilo, že tady není ten onen milostný trojúhelník, ačkoliv by ho autorka mohla použít. Sophie + Archer + Cal. Sophie si bezohledu na následky nejspíš na 100% vybrala. To ale neznamená, že by to bylo bůh ví jak jednoduché. Kolikrát se mi chtělo zoufalstvím křičet. Kdybych byla Sophie, asi se vším praštím a zdrhnu. Škoda že útěk není řešení.

"Cal a já nejsme... nejsme... vůbec nejsme zamilovaní," vykoktala jsem nakonec. "Jsme kamarádi."
"To mě mrzí." Tázavě se zadívala na Cala.
(str. 64)

Obálka je nádherná. Škoda jen, že se neodráží i nadpis tak jako v prvním díle. Připadá mi, že tentokrát jsou obě Sophie na obálce úplně stejné. Mocné, nebojácné. Na obálce prvního dílu vypadá vystrašeně a nevinně, tady ne. Což ji strašně vystihuje.

"Co to je?" vyptávala se Daisy zvědavě.
Stěží jsem ze sebe ta slova dostala. "Je to Oko."
(str. 92)

A teď moje oblíbené popisování postav:

Sophie
Takže jak už jste mohli zjistit, je děsně vtipná a na všechno má odpověď. Divím se, že jí někdo nepřizabil. Některé odpovědi jsou na zabití. Strašně jsem s ní soucítila a ačkoliv ona nevěděla, co má se svým životem dělat, já měla jasno. Ona vlastně taky měla jasno, jen nevěděla, jestli je to správné. Přece jenom, bude jednou velet Radě, takže by se podle toho měla chovat, ne?

Archer
I on se tu objevil. Teď jen záleží, čemu doopravdy věříte. Já tak nějak věděla, co se bude dít, což mou radost vůbec nezmenšilo. Konečně jsem ho viděla v pravém světle a pochopila hromadu věcí. A to jeho "Pokolikáté už ti zachraňuju život, Mercerová?" si zamilujete.

Cal
I toho konečně trochu poznáváme. Kolem něho se motá nejvíce tajemství, které se týkají teda i Sophie. Nebo ne nejvíce, ale spíše taková ta nejúžasnější. Na můj vkus se až moc ovládá. Je jako kus ledu.

Daisy + Nick
Další démoni. Je s nimi docela sranda, ačkoliv jsou hodně divní. Zvláštní, podivínové atd. Ani nevím, co dál. Spoustu věcí mi na nich nesedělo už od začátku. Například: Jak je možný, že tu jsou další démoni?

Nakonec bych jenom řekla, že nic není jen černé a bílé. V této knize to platí dvojnásob. Takový konec jsem vůbec nečekala a hodně mě zamrzel. Nebyl vůbec špatný, nezklamal mě, ale je takový smutný. Nedokážu si představit, že tato série má jen tři díly. A děsně mě štve, že se ten příběh čte tak rychle. Když jsem tu knihu potom zavřela, najednou jsem si uvědomila, že to skončilo. To mě dopálilo. Některý knihy se zbytečně vlečou a ty, který se mi tak líbí, se čtou sami. Čím to asi bude? Každopádně zpátky k věci. Konec hodně překvapí. Použila bych věnování, které autorka napsala:

"Pro Johna, který řekl: 'Víš co ta knížka potřebuje? Víc ohně. A možná i pár mečů.'

Ten John měl opravdu pravdu. Kniha ožila a nemůžu se dočkat dalšího dílu. Nenašla jsem žádné chyby, takže hodnocení je jasné.
5/5
PS: Co vím, třetí díl by měl vyjít v září. :) A Nenašla jsem žádný povedený trailer.
Katie
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 E_V_E E_V_E | E-mail | Web | 25. srpna 2012 v 14:10 | Reagovat

Už sa neviem dočkať!!! :-D hlavne Archera :-P a Sophieine sarkastické poznámky :-D

2 Katie Katie | Web | 25. srpna 2012 v 14:47 | Reagovat

[1]: Se máš opravdu na co těšit. Já se řechtala celou dobu. Ty dva jsem si prostě zamilovala a co tam předváděli... Škoda mluvit. :D :)

3 Hráblík=) Hráblík=) | Web | 25. srpna 2012 v 16:56 | Reagovat

Ježiš! Já se těším na ten druhý i třetí díl!
Archer byl úžasnej :)
On si se Sophii byl hrozně podobný! :) A já jsem začala číst už v autobuse a taky jsem se pořád smála :D ;)
PS. třetí díl se bude jmenovat Bitva o Hex Hall :) Už se těším ! :D

4 Katie Katie | Web | 25. srpna 2012 v 19:40 | Reagovat

[3]: Těš se! :)) Koukali na tebe divně, když ses tak chlámala? Já to potom vždy musím dusit, aby si nemysleli, že jsem magor. :D Ale stejně se culím  a neujdu divným pohledům. To je nejlepší. :D

5 Hráblík=) Hráblík=) | Web | 26. srpna 2012 v 20:30 | Reagovat

No trochu se na mě divně dívali aji autobusak :D chvíli jsme měla pocit, že mě vysadí někde na půli cesty ;D
ááá já se těším! ;)

6 Keille Keille | 28. prosince 2012 v 11:47 | Reagovat

Ahoj:-D
Všechny knížky z týhle série jsou úplně bombastické,úžasné,fantastické...
Jestli jste nečetli určitě si ty knížky někde pujčte nebo rovnou kupte:-D...stojí to za to:-*:-D

7 Kane Kane | Web | 28. prosince 2012 v 12:50 | Reagovat

[6]: Souhlasím s tebou. :))

8 Lenushka Lenushka | 29. prosince 2013 v 1:08 | Reagovat

Tenhle díl jsem přečetla dnes a souhlasím, je naprosto úžasný!!! Lepší edici jsem asi ještě nečetla! :-) Doufám, že Sophie zůstane s Archerem :*

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Všechny texty (kromě anotací) jsou v mém vlastnictví. Přísný zákaz kopírování veškerých textů a fotografií. Na obrázky, které nejsou moje, stačí kliknout a dostanete se ke zdroji. Pokud naleznete obrázek bez zdroje, prosím, napište mi, pokusím se ho doplnit. Děkuji.
Kane