Srpen 2012

Recenze I Temná akademie

29. srpna 2012 v 12:06 | Katie |  Mám přečteno I Recenze
Autorka: Gabriella Poole
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 255
Díl: první
Překlad: Petr Eliáš
Obálka: Nakladatelství Fragment

Anotace:
Darkova akdemie je škola jako žádná jiná! Jaká zlovestná tajemství střeží Vyvolení - skupina vybraných studentů, kteří se od nezasvěcených drží dál? Kdo je tajemný cizinec, který se tu v noci potuluje po chodbách? A co se doopravdy stalo před rokem, kdy tu za záhadných okolností zemřela studentka? Vědět málo je nebezpečné, ale vědět příliž mnoho může zabít.

Kouzelná knihovnička 2012 (2)

27. srpna 2012 v 20:05 | Katie |  Kouzelná knihovnička
Ahoj,
rozhodla jsem se znovu přidat článek k tomuto projektu, který spáchala Abyss. Tentokrát to nebudou fotky, ale video.
Budu ráda, když mi tu necháte odkaz na vaši knihovničku, určitě se kouknu.
Jinak, o co jde. Úkolem bylo nafotit si knihovnu začátkem roku a potom na konci roku 2012. Spousta lidí se přidala až později nebo to dělají na více částí, tak jako já. Už teď tam najdete oproti minulému článku, který najdete tady, velkou změnu. Při nejmenším jsem si konečně pořídila takovou pidi knihovničku, kterou, počítám, brzy zaplním. :D Jde o to, sledovat, jak se vaše knihovna mění, což mi přijde strašně zajímavé. Aspoň si uděláte přehled, co všechno jste si za ten rok pořídili.
Ale konec kecání. Jdeme na video.
PS: Točila jsem to, když jsem byla nemocná, možná mi nebude rozumět. Špatně se mi mluvilo, takže se hodně zasekávám, motá se mi jazyk apod.
PPS: Knihy jsem vyhodila = přemístila do jiné skříňky.

Katie

Recenze I Krásní

25. srpna 2012 v 15:10 | Katie |  Mám přečteno I Recenze
Autor: Scott Westerfeld
Nakladatelství: Triton
Počet stran: 281
Překlad: Zdeněk Uherčík
Obálka: Dagmar Krásná, Carissa Pelleteri
Díl: druhý

Anotace:
Tally je konečně krásná. Vypadá bezchybně a má všechno, po čem toužila. Ale pod vší tou zábavou - nekonečnými večírky, módními výstřelky, technologickým přepychem a naprostou svobodou, hlodá pocit, že něco velmi důležitého není v pořádku. Když jeden z ošklivých navštíví maškarní večírek krásných, jsou téměř všechny vybledlé vzpomínky zpátky. Tally a její nový přítel Zane musí čelit namáhavé, nebezpečné a fyzicky náročné výzvě. Když najdou dopis z minulosti psaný ještě před operací, ke kterému jsou přiloženy dvě pilulky představující lék na poškození mozku, mají jen zlomek času se rozhodnout. Tally si musí vybrat - bojovat sama se sebou a tím, co ví, nebo o svůj život, protože úřady nedovolí, aby kdokoliv se znalostí této informace přežil...

Recenze I Démon z Hex Hall

25. srpna 2012 v 12:59 | Katie |  Mám přečteno I Recenze
Autorka: Rachel Hawkinsová
Nakladatelství: Knižní klub
Počet stran: 248
Překlad: Tereza Kolesnikovová
Díl: druhý
Obálka: Vojtěch Kybal

Anotace:
Sophie Mercerová si myslela, že je čarodějnice, která jen nemá svá kouzla úplně pod kontrolou. Proto jí přece poslali do Hex Hall, nápravného zařízení pro delikventy Prodigia - kouzelníky, víly nebo upíry. Jenže pak zjistila, kdo je její otec, a v té nejméně vhodné situaci i to, že Archer Cross patří k L´Occhio di Dio, které se snaží Prodigium vyhladit z povrchu zemského. A také se ukázalo, že Sophie vlastně není žádná čarodějka, ale démon - a ti vládnou velkou, leč nekontrolovatelnou mocí.
Naučí se Sophie svoji sílu ovládat, nebo raději projde rituálem, který ji této síly sice zbaví, ale také ji může zabít? A do toho se o Sophii začne zajímat L´ Occhio di Dio, a koho jiného za ní poslat než Archera. Ještě štěstí, že k němu Sophie už nic necítí. Nebo ano?

Recenze I Dokonalý pár

21. srpna 2012 v 8:00 | Katie |  Mám přečteno I Recenze
Autorka: Ally Condieová
Nakladatelství: Knižní klub
Počet stran: 328
Překlad: Martina Neradová
Díl: první
Obálka: Jana Šťastná

Anotace:
V dokonalém světě o všem rozhodují správci - Koho budete milovat. Kde budete pracovat. Kdy zemřete.

Cassie vždy věřila, že rozhodnutí Správců jsou správná a podřídit se jim je jen malou daní za dlouhý život, skvělou práci a ideálního partnera. Když jí tedy Společnost vybere jako životního partnera jejího nejlepšího kamaráda Xandera, nepochybuje o tom, že je to ten pravý… dokud se na displeji s jeho portrétem nakrátko nemihne tvář někoho úplně jiného.
Cassie musí najednou řešit obrovské dilema - volit mezi Xanderem a Kyem, jediným životem, jaký kdy poznala a dovedla si představit, a cestou, po níž se dosud nikdo nevydal. Musí volit mezi dokonalostí a citem, který možná dokonalý není, zato je však upřímný.
Pokud si zvolí lásku, dokáže jí také před Správci uchránit?


Recenze I Oškliví

17. srpna 2012 v 16:50 | Katie |  Mám přečteno I Recenze
Autor: Scott Westerfeld
Nakladatelství: Triton
Překlad: Zdeněk Uherčík
Obálka: Carissa Pelleteri, Dagmar Krásná
Počet stran: 323
Díl: první

Anotace:
Každý může být úchvatně krásný, co je na tom špatného? Tally bude brzy šestnáct a už se nemůže dočkat. V jejím světě šestnácté narozeniny znamenají operaci, která člověka změní z fyzicky ošklivého na dokonale krásnou bytost, a tím jej kapatultuje do ráje spičkových technologií, kde jedinou prací je nikdy nekončící zábava.
Několik týdnů před narozeninami však Tally potkává novou kamarádku Shay, která si není úplně jista, jestli vůbec chce být krásná. Mnohem raději by se ocitla mimo dokonalý svět, na utajeném místě zvaném Kouř, kde žijí oškliví, kteří se rozhodli vzbouřit proti diktátu a povinnosti být krásný. Když Shay uteče a zanechá Tally zašifrovaný vzkaz s popsanou cestou do společenství, odhalí Tally odvrácenou stranu světa krásných - a není to nic pěkného. Úřady ji postaví před nejhorší volbu: buď najde svoji kamarádku a vrátí se s ni zpět, a zároveň prozradí úřadům, kde se úkryt nachází, nebo nikdy nebude krásná. Její rozhodnutí jí navždy změní život...

Recenze I Pokrevní pouta

15. srpna 2012 v 16:10 | Katie |  Mám přečteno I Recenze

Autorka: Richelle Mead
Nakladatelství: Domino
Překlad: Katrin Chýlová
Obálka: Marek Šebesta
Počet stran: 330
Díl: první

Anotace:
Mladá královna Lissa Dragomirová si netradiční politikou nadělala u morojského dvora spoustu nepřátel, kteří by
Po brutálním útoku na Jill se Morojové a dhampýři rozhodnou uklidit Jill někam do bezpečí. Kam ale? Po dlouhém zvažování dojdou k závěru, že mladou vampýrku by jistě nikdo nehledal ve světě lidí.ji rádi odstranili. Je ale velmi dobře střežená, a tak se spiklenci zaměří na její nevlastní sestru Jill. Vědí totiž, že kdyby Jill zabili, Lissa by musela odstoupit a přenechat trůn někomu, kdo má alespoň jednoho žijícího příbuzného.
Jill má doprovázet a strážit alchymistka Sydney Sageová. Obě dívky se zapíší na lidskou školu, kterou navštěvují i Adrian Ivaškov a Eddie Castile. Kamarádi zpočátku řeší běžné problémy spojené se studiem na lidské škole, ale brzy začnou zjišťovat, že na této škole nejsou jediní, kdo potřebuje k životu krev...

Knihy mi daly... I 8. 8

9. srpna 2012 v 20:00 | Katie
Tento článek měl vyjít již včera, ale nějak jsem to nestihla.
Jde o středeční meme pořádané Kacennkou. Máme se zamyslet nad tím, co nám knihy přinášejí.

EMOCE
Nedávno jsem se s někým pohádala a ten někdo mi vmetl do tváře, jaká jsem, co cítím. Když jsem o tom tak přemýšlela, samozřejmě jsem se okamžitě dostala ke knihám a porovnávala to se scénami, které jsem četla. Díky knihám jsem se naučila luštit různé emoce ostatních lidí. Rozpoznávám různé úsměvy, sklony hlavy, pohyby obočí a úst. Díky knihám jsem se i více zaměřila na svoje emoce, pocity a více se v sobě díky tomu vyznám. Lépe dokážu vyjádřit pocity v písmenkách než jen představách. Kdybych nečetla, asi bych nedokázala popsat ani jednu emoci. Od té doby, co jsem začala psát příběhy, mi to jde lépe a lépe a za to děkuju knihám, které jsou nacpané emocemi a skvělými, citlivými postavami.
PS: Tohle je asi poslední článek do tohoto meme, nic už mě asi nenapadne, pokud jo, určitě se ozvu. Ale samozřejmě se můžete přidat i vy.
PPS: Jiné slovo než emoce a pocity mě nenapadá, proto se omlouvám za opakování slov. :D
Katie
Všechny texty (kromě anotací) jsou v mém vlastnictví. Přísný zákaz kopírování veškerých textů a fotografií. Na obrázky, které nejsou moje, stačí kliknout a dostanete se ke zdroji. Pokud naleznete obrázek bez zdroje, prosím, napište mi, pokusím se ho doplnit. Děkuji.
Kane