Recenze I Lovkyně snů - Vstříc temnotě

30. července 2012 v 14:00 | Katie |  Mám přečteno I Recenze

Autorka: Lisa McMann
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 256
Překlad: Čeněk Matocha
Díl: druhý

Anotace:
Některé noční můry nekončí… Zvlášť když se nechtěně dostáváte do snů druhých…
Jmenuji se Janie. Je mi teprve sedmnáct, ale skutečnost pro mě začíná být horší než sny.
Na Fieldridgeské střední škole se dějí znepokojivé věci. Přesto nikdo nechce promluvit a ani vyšetřování nikam nevede. Co je však ještě horší, začínám odhalovat pravdu o sobě a o svých schopnostech - a ta je pochmurná. Vážně, krutě pochmurná.
Zdá se, že Janie konečně našla smysl života. Vyplnila prázdná místa a společně s Cablem se vrhají na další nebezpečný případ. Musí totiž odhalit sexuálního delikventa a Janie si zahraje na volavku. Cabel s tím nesouhlasí a ani za mák se mu to nelíbí.


Na začátek bych řekla, že druhý díl se mi líbil mnohem více než ten první. Je podle mě zajímavější a propracovanější. Už jsem si zvykla i na styl psaní, což byl u prvního dílu trochu oříšek. Stále zastávám názor, že kdyby to bylo jinak napsané, nejspíš by se mi to líbilo více, ale musím uznat, že by to nebylo ono. Tento styl zkrátka k tomuto příběhu patří.

Kniha je čtivá a za pár minut se stane spousta věcí. Je napsaná jednoduše a jasně. Žádné komplikované odpovědi či otázky. Je to něco jako deníček, akorát psaný ve třetí osobě.

Také se mi strašně líbí, jak se vztah mezi Cabelem a Janie neustále mění. Nejsou jako zamilované postavičky z pohádek, kde se očekává: "Žili spolu šťastně až do smrti." Tento pár si prochází hádkami, řeší problémy, komunikují spolu, žárlí, milují se. Díky tomuhle všemu to vypadá mnohem reálněji. A mám pocit, že u nich je mnohem větší šance, že spolu doopravdy zůstanou až do smrti, než šance u ostatních literárních párů. V ostatních knihách to vidím pouze jako teenagerovské vztahy, ale tady to vypadá strašně vyspěle a zodpovědně.

S Janie jsem několikrát soucítila a vnímala jsem emoce. Což je opět posun k lepšímu. U prvního dílu si nejsem jistá, jestli jsem společně s postavami prožívala jejich trable.

Dalo by se říci, že tento příběh není úplně o Lovkyni snů. Je to i o její práci, která je s jejím darem (i když Janie by řekla prokletí) propojená. Příběh je tak zajímavější a zase o něco uvěřitelnější.

Co se týče samotných postav:

Šéfka
V prvním dílu jsem se jí opravdu trochu bála. Byla to ten typ šéfové, kterou nezajímá nic kromě případu. Je jí jedno, jestli máte rodinné problémy apod. V tomto díle vidíme jakousi změnu. O Cabela a Janie se opravdu zajímá a i když to nebylo přímo řečeno, řekla bych, že je má opravdu ráda. Což možná trochu dokazuje i závěrečná kapitola příběhu, kdy se šéfka objeví na jedné scéně, kde by asi jako obyčejná nadřízená neměla co dělat.

Cabel
Má své kostlivce ve skříni a bojí se, že o Janie nějakým nedopatřením přijde. Má to s ní těžké, protože je strašně tvrdohlavá.

Janie
Mám ji strašně ráda. Je děsně statečná a i přes svůj osud se snaží jít dál. Také má své kostlivce ve skříni. Možná ještě více než Cabel. Proto je z nich tak dokonalý pár. V knize posiluje, což se mi neuvěřitelně líbilo. Marně jsem pátrala v paměti, ve které knize někdo posiloval nebo sportoval. Kromě bojových umění, které najdeme v Hex Hall nebo Vampýrské akademii mě nic nenapadlo. Za to jsem tedy autorce moc vděčná.
Na závěrečné hodnocení se tedy nemusíte ani ptát. Jsem strašně ráda, že této knize mohu dát pět hvězdiček, protože oproti prvnímu dílu je to obrovský skok dopředu. Těším se na třetí a závěrečný díl, snad bude stejně dobrý, nebo ještě lepší než tento díl.
Knihu si můžete objednat ZDE.
Děkuji nakladatelství Fragment za poskytnutí recenzního výtisku.


Knižní trailer

5/5
Katie
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Bonitka ◡‿◡✿ Bonitka ◡‿◡✿ | E-mail | Web | 30. července 2012 v 14:01 | Reagovat

Pekný článok ! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Všechny texty (kromě anotací) jsou v mém vlastnictví. Přísný zákaz kopírování veškerých textů a fotografií. Na obrázky, které nejsou moje, stačí kliknout a dostanete se ke zdroji. Pokud naleznete obrázek bez zdroje, prosím, napište mi, pokusím se ho doplnit. Děkuji.
Kane