Knihy mi daly... I 4.7

4. července 2012 v 14:00 | Katie
PŘEDNASTAVENO
Tohle meme pořádá Kacennka. Naším úkolem je každou středu (nebo jiný den) napsat, co nám daly knihy.


VZDĚLÁNÍ

A teď tím nemyslím pravopis, uspořádání věty, stylistiku, na jakém místě má být sloveso apod. Myslím tím knihy, kde se píše o různých místech, věcech. Miluju knížky, kde se hodně cestuje. Pokud autork/a dané město navštívil/a a ví, jak to tam vypadá, může vám podat spoustu informací. Ale ráda bych tu zmínila knihy od Moodyho. Přečetla jsem od něj Život po životě - úvahy, otázky, odpovědi. Díky němu jsem si udělala určitou představu na posmrtný život. Píše tam spoustu zkušeností svých pacientů a rozebírá klinickou smrt. Jsou tam příběhy, kde se daní lidé ocitli, jak to tam vypadalo, co je po smrti následovalo, co je očekávalo apod. Teď čtu Život před životem. Na této knize se podílel i Paul Perry. Je to kniha o návratech do minulých životů. Vysvětluje se tam, jak se pomocí hypnózy můžeme "vrátit v čase" a navštívit své "životy". Ty uvozovky tu jsou schválně, protože jsem teprve na začátku knihy a nevím jistě, jak se k tomu nakonec Moody postaví. Zveřejnil tam svých devět životů a teď bude zkoumat, bádat apod. Všimla jsem si, že na konci knihy je určitý typ hypnózy, který si můžeme doma vyzkoušet sami. Takže asi to nějak obhájil. Každopádně ať tak či tak, já budu vždy věřit v reinkarnaci. :)
Dostala jsem se trochu dál. Zkrátka jde o to, že existuje hromada zajímavých knih, které nás provedou nejrůznějšími místy, tématy apod. Další kniha, na kterou se chystám, je Dobrodružství u Kanibalů. Napsal to dánský cestovatel a fotograf Arne Falk-Ronne (to O je přeškrtnutý :D). Je to napsáno v druhé polovině 20. století, takže nevím, jestli ty informace, o kterých si přečtu, budou pravdivé, ale alespoň dyžtak budu vědět, jaké to tam bylo ve 20. století.
Katie
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Všechny texty (kromě anotací) jsou v mém vlastnictví. Přísný zákaz kopírování veškerých textů a fotografií. Na obrázky, které nejsou moje, stačí kliknout a dostanete se ke zdroji. Pokud naleznete obrázek bez zdroje, prosím, napište mi, pokusím se ho doplnit. Děkuji.
Kane