Červenec 2012

Recenze I Pod nekonečnou oblohou

31. července 2012 v 16:00 | Katie |  Mám přečteno I Recenze
Autorka: Veronica Rossi
Nakladatelství: Knižní klub
Překlad: Michaela Škultéty
Obálka: Podle úvodního vydání (fotografie Gustavo Marx) upravil David Dvořák
Počet stran: 327
Díl: první

Anotace:
Sedmnáctiletá Árie nikdy nepoznala nic jiného než bezpečí Blaženosti, světa privilegovaných chráněného důmyslným obranným systémem. Citlivá dívka nadaná nádherným hlasem, dcera významné vědkyně, se shodou podivných náhod ocitne tam, kam nikdy neměla vkročit - v Obchodě se smrtí, nebezpečném vnějším světě pod nekonečnou oblohou plnou smrtícího éteru, na rozdíl od virtuálních Říší, v nichž dosud pobývala, krutém a nemilosrdném. Stala se totiž svědkem něčeho, co nikdy neměla vidět, a změnila se v nepohodlnou svědkyni.
Setkání kultivované Osadnice s nebezpečným Outsiderem, divokým Pregrinem, mladším bratrem Krvepána kmene Tideů, od základu změní jejich život i žebříček hodnot. Peregrin hledá záhadně zmizelého synovce a uzavře s Árií, která zoufale touží nalézt svou matku, výměnný obchod - on ušetří její život a ona mu umožní vstup do Říší. Oba mladí lidé se vydávají na nebezpečnou pouť pod éterovým nebem, jejíž výsledek je nejistý. Árie Peregrina zprvu ze srdce nenávidí, ale záhy zjistí, že v jeho přítomnosti může poprvé v životě volně prožívat své city a snít sny, mimo jiné proto, že Peregrin je Označený a emoce dokáže cítit stejně snadno jako jiné vůně, chlad nebo teplo. Když se přihlásí láska, dívka jí nedokáže příliš vzdorovat a ocitá se před zdánlivě neřešitelným rozporem. Dokáže zůstat věrná svým citům a zároveň nezapřít svůj původ?


Recenze I Lovkyně snů - Vstříc temnotě

30. července 2012 v 14:00 | Katie |  Mám přečteno I Recenze

Autorka: Lisa McMann
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 256
Překlad: Čeněk Matocha
Díl: druhý

Anotace:
Některé noční můry nekončí… Zvlášť když se nechtěně dostáváte do snů druhých…
Jmenuji se Janie. Je mi teprve sedmnáct, ale skutečnost pro mě začíná být horší než sny.
Na Fieldridgeské střední škole se dějí znepokojivé věci. Přesto nikdo nechce promluvit a ani vyšetřování nikam nevede. Co je však ještě horší, začínám odhalovat pravdu o sobě a o svých schopnostech - a ta je pochmurná. Vážně, krutě pochmurná.
Zdá se, že Janie konečně našla smysl života. Vyplnila prázdná místa a společně s Cablem se vrhají na další nebezpečný případ. Musí totiž odhalit sexuálního delikventa a Janie si zahraje na volavku. Cabel s tím nesouhlasí a ani za mák se mu to nelíbí.

Recenze I Erebos - hra, která zabíjí

26. července 2012 v 17:00 | Katie |  Mám přečteno I Recenze

Autorka: Ursula Poznanski
Počet stran: 320
Nakladatelství: Fragment
Překlad: Karolína Kousalová

Anotace:
Erebos je počítačová hra s přísnými pravidly. Toho, kdo je poruší, čeká krutý trest nebo... smrt. Erebos ale dokáže splnit i ta nejtajnější přání. Jak je možné, že hra o každém všechno ví? Co vlastně Erebos chce?
Na jedné londýnské škole si mezi sebou žáci začnou předávat podivné balíčky, jeden se nakonec dostane i ke zvědavému Nickovi. V balíčku je DVD s počítačovou hrou. Hrou napínavou, a hlavně velmi inteligentní. Proč o ní ale nikdo nesmí mluvit a hráči musí dodržovat přísná pravidla? Pokud neposlouchají nebo se znelíbí poslovi se žlutýma očima, čeká je trest. Na druhou stranu jim hra dokáže splnit i ta nejtajnější přání. Jak je ale možné, že hra o každém všechno ví a neuděluje hráčům úkoly jen ve hře, ale i v realitě? Co hra vlastně chce? A jak ji může Nick zastavit?

Kdo přežije Sloup? No přece já! I Tábor 2012

22. července 2012 v 14:20 | Katie

30. 6 - 14. 7 2012 - Sloup - rekreační středisko Čermák


Recenze I Dnem i nocí

21. července 2012 v 10:29 | Katie |  Mám přečteno I Recenze

Autorka: Gwen Hayes
Díl: první
Počet stran: 340
Nakladatelství: Baronet
Překlad: Jiří Mayer
Ilustrace: Ricardo

Anotace:
Sedmnáctiletá středoškolačka Theia se jedné noci stane svědkem něčeho zvláštního - kolem jejího okna se snese z oblohy hořící člověk. Začne se s ním setkávat ve svých snech, v nichž se za ním vydává do podsvětí, ale i ve dne, protože z Hadena se stane její spolužák.
Haden, poloviční démon, který má v budoucnu převzít vládu nad podsvětím, se do světa lidí původně vypravil pro nevěstu. Vybral si Theiu, ale nepočítal s tím, že ho setkání s ní začnou měnit a že pozná skutečné city. Přehodnotí sice svůj původní záměr, ale je tu ještě jeho matka, krutá a bezcitná vládkyně podsvětí, pro niž změna plánů nepřipadá v úvahu. Nastane proto boj - boj o svobodu, o lásku, o duši... a někdy i o holý život.


Knihy mi daly... I 18. 7

18. července 2012 v 13:39 | Katie
Jde o středeční meme pořádané Kacennkou. Máme se zamyslet nad tím, co nám knihy přinášejí.

REALITA

Nevím, jak jinak to nazvat. Ani nevím, jestli to vůbec patří k tomuto projektu, ale za 14 dní na táboře jsem si uvědomila jednu věc... Ať se zdá kniha jakkoliv reálná, nikdy není pravdivá, pokud na první stránce není tučně napsáno: PODLE SKUTEČNÉ UDÁLOSTI.
Abych to upřesnila. Poslední večer byla diskotéka. Mě děsně bolela hlava, protože hudba se skládala pouze ze samého TUC, TUC, TUC, jestli chápete... Vyšla jsem ven a lehla si na lavečku. Po nějaké době jsem si řekla: "Být tohle nějaký film nebo kniha, právě v tuto chvíli by za mnou přišel princ na bílém koni..." Zní to otřesně, vím. :D Někdo se mi tam totiž líbil a je více než jasné, že kdybych byla součástí nějaké knihy, ten dotyčný by za mnou na 100% přišel. Bohužel nejsem žádná postava.
Díky tomuto zjištění jsem byla děsně otrávená. Říkala jsem si, proč všechny ty postavy, které si většinou ani nezaslouží pozornost dotyčné osoby, ji získají bez sebemenší námahy? Ano, ano, Katie zase zapomněla na hranice reality a fantazie. Ty mi totiž v poslední době hodně splývají.
(Katie se trochu zamotala do vlastních myšlenek...) Abych to zkusila uzavřít: Knihy jsou zkrátka smyšlené (kdo by to řekl, že?) a ať už jsem vždy jakkoliv smutná, že ten příběh skončil, učím se od sebe odtrhnout dva světy: REALITU a FANTAZII. (I když popravdě, kdo si občas nevysní zářivou budoucnost ve Vampýrské akademii, Rudá jako rubín, Hex Hall apod.?) Někdy se jednoduše nechám unést a říkám si, co když tenhle svět zkrátka existuje? Když čtete všechny ty věty typu: "Kdo by to byl řekl, že hlasatelka večerních novin je upírka?" nebo "Ve Stmívání je všechno špatně. Autorka udělala z upírů cukroušky..." Je to bláznivý, ale určitě existuje více bláznů, jako jsem já. Takže asi tak.

Chcete se přidat? Napiště, co knihy daly vám..

Recenze I Pýcha a předsudek

13. července 2012 v 14:00 | Katie |  Mám přečteno I Recenze

Autorka: Jane Austenová
Nakladatelství: Leda
Počet stran: 300
Překlad: Eva Kondrysová
Obálka: Filmová obálka
Díl: jeden

Anotace:
Eliza je spojena se samotnou autorkou. Austenová se sice sama nikdy nevdala a jediné nabídnutí sňatku odmítla, přestože neměla zrovna nejlepší vyhlídky na spokojené manželství. Byla to pouze dívka bez věna, která nebyla ani moc půvabná. Elizabeth je ale moc půvabná a žije s rodiči a svými čtyřmi sestrami. Všechny jsou mladší, až na Jane.
Když se objevuje tajemný muž s pěti tisíci ročně, její matka, paní Bennetová, je na větvi a už si maluje spokojenou budoucnost. Představuje si, jak si pan Bingley vezme její nejstarší dceru Jane. Když se pořádá ples, všechny dcery se nastrojí a tancují celou noc. Není pochyb o tom, že ti Jane s Bingleym si padli do noty. Když je svatba na spadnutí, příběh nabírá nečekaný spád...
Pan Bingley se přistěhoval se svou sestrou a svým dlouholetým přítelem panem Darcym, který má deset tisíc ročně, žije si v tom nejkouzelnějším panství a je moc pyšný. Zatím nezadaný a pomalu se nechává okouzlit Elizou.

Knihy mi daly... I 11. 7

11. července 2012 v 14:00 | Katie
PŘEDNASTAVENO
Jde o středeční meme pořádané Kacennkou. Máme se zamyslet nad tím, co nám knihy přinášejí.


FANTAZIE

Teď nebudu mluvit vyloženě o sobě. Naše třída, co se týče čtení, je strašně rozdílná. Moje kamarádka prý za celý život přečetla celé jen zhruba 3 knihy. Spoustu jich rozečetla, ale nedočetla. I když jí třeba zbývalo jen pět stránek. Když jsem se s ní bavila o tom, jak rychle čte a podobně, říkala mi, že se musí věnovat každému slovu, jinak nebude vědět o čem čte. Pochopila jsem to tak, že jednoduše čte slova, ale nic si pod nimi nepředstavuje. Já když se do knihy opravdu zažeru, tak ty slova vůbec nevnímám. Letím očima po řádcích a slova se automaticky mění v obrazy. Řekla bych, že to tak má každý, ale asi ne. Ona prý nedokáže letět očima, protože jinak, jak už jsem říkala, nevnímá text. Těžko říct, jestli má tak špatnou fantazii. Ale každopádně by si ji mohla zlepšit, kdyby četla častěji, zkoušela si představovat nějaké scény apod. Věřím tomu, že mou představivost knihy značně posunuly vpřed a jsem za to ráda.
Katie


Knihy mi daly... I 4.7

4. července 2012 v 14:00 | Katie
PŘEDNASTAVENO
Tohle meme pořádá Kacennka. Naším úkolem je každou středu (nebo jiný den) napsat, co nám daly knihy.


VZDĚLÁNÍ

A teď tím nemyslím pravopis, uspořádání věty, stylistiku, na jakém místě má být sloveso apod. Myslím tím knihy, kde se píše o různých místech, věcech. Miluju knížky, kde se hodně cestuje. Pokud autork/a dané město navštívil/a a ví, jak to tam vypadá, může vám podat spoustu informací. Ale ráda bych tu zmínila knihy od Moodyho. Přečetla jsem od něj Život po životě - úvahy, otázky, odpovědi. Díky němu jsem si udělala určitou představu na posmrtný život. Píše tam spoustu zkušeností svých pacientů a rozebírá klinickou smrt. Jsou tam příběhy, kde se daní lidé ocitli, jak to tam vypadalo, co je po smrti následovalo, co je očekávalo apod. Teď čtu Život před životem. Na této knize se podílel i Paul Perry. Je to kniha o návratech do minulých životů. Vysvětluje se tam, jak se pomocí hypnózy můžeme "vrátit v čase" a navštívit své "životy". Ty uvozovky tu jsou schválně, protože jsem teprve na začátku knihy a nevím jistě, jak se k tomu nakonec Moody postaví. Zveřejnil tam svých devět životů a teď bude zkoumat, bádat apod. Všimla jsem si, že na konci knihy je určitý typ hypnózy, který si můžeme doma vyzkoušet sami. Takže asi to nějak obhájil. Každopádně ať tak či tak, já budu vždy věřit v reinkarnaci. :)
Dostala jsem se trochu dál. Zkrátka jde o to, že existuje hromada zajímavých knih, které nás provedou nejrůznějšími místy, tématy apod. Další kniha, na kterou se chystám, je Dobrodružství u Kanibalů. Napsal to dánský cestovatel a fotograf Arne Falk-Ronne (to O je přeškrtnutý :D). Je to napsáno v druhé polovině 20. století, takže nevím, jestli ty informace, o kterých si přečtu, budou pravdivé, ale alespoň dyžtak budu vědět, jaké to tam bylo ve 20. století.
Katie
Všechny texty (kromě anotací) jsou v mém vlastnictví. Přísný zákaz kopírování veškerých textů a fotografií. Na obrázky, které nejsou moje, stačí kliknout a dostanete se ke zdroji. Pokud naleznete obrázek bez zdroje, prosím, napište mi, pokusím se ho doplnit. Děkuji.
Kane