Červen 2012

29. 6 2012 I Prázdniny opět před námi

29. června 2012 v 10:50 | Katie

Ahoj! :)
Nechci tu zbytečně vykecávat o vysvědčení...
...ale asi tomu stejně neutečete. :D :)
Dneska to uteklo všechno strašně rychle. Většinou půlhodinový proslov paní ředitelky se zkrátil na pět minut. Věřili byste tomu? :) Jsem ráda, že mám KONEČNĚ osmičku za sebou, ale je mi to i trochu líto, protože nám odchází třídní. Náš pan učitel totiž dostal nabídku na zástupce ředitele. Fakt mě to mrzí, měla jsem ho ráda, i když někdo od nás ze třídy se nejspíš raduje, což nechápu... To vysvědčení jsem nakonec dala na samý jedničky, ale stejně nějak nejsem spokojená. Když koukám na první pololetí, kroutím hlavou a pořád si říkám, že to mohlo být lepší. Asi nikdy nebudu spokojená. :D Bohužel to ale může být naposledy, co mám jedničky, protože na spoustu věcí budeme mít nové učitele, které sice známe, ale nikdy nás na nic neměli. Navíc přejít z občasné písemky na přepadovky bude vážně krutý. Ale asi je to o zvyku.

Zítra odjezd na tábor. Vracím se 14. 7. Snad to tady blog přežije. Máte přednastavené čtyři články. Vždy na 14:00 a to každou středu a pátek. Zatím jsem zvládla pouze tři, čtvrtý musím vymyslet. :D
Užijte si prázdniny a sluníčko, pokud nějaké bude. Prý mají být pařáky, jakmile odjedu. Takže jen doufám, že nebudeme muset být každý den vypečení na koupališti (to jsem mohla být doma). Tak to bylo před dvěma rokama. Já tehdy naštěstí jela až na první turnus, takže jsme měli přijatelné počasí, ale ten 1. turnus nebyl nic moc. :)
Zkusím něco nafotit a pak vám řeknu, jaký to bylo. Strašně moc se těším. :D Už mám od středy sbaleno, ale stejně se pořád bojím, že jsem něco zapomněla. Snad ne. Mám toho jak kdybych jela na měsíc. Ono se to nezdá, ale když si berete oblečení na dvě varianty, je toho opravdu hodně. Buď bude teplo, nebo zima. Snad střed. :D Ale tam, kam jedu, žádný střed neexistuje.
Mějte se. :)

4. 7 - 14:00 - Meme - Knihy mi daly
6. 7 - 14:00 - Pouhý dotyk I Down
11. 7 - 14:00 - Meme - Knihy mi daly
13. 7 - 14:00 - "Recenze" - Pýcha a předsudek

Katie

Knihy mi daly... I 27. 6

27. června 2012 v 18:24 | Katie

Jde o středeční meme pořádané Kacennkou. Máme se zamyslet nad tím, co nám knihy přínášejí.

SLOVNÍ ZÁSOBU

Někteří z vás možná vědí, že mě strašně moc baví psát příběhy. Začala jsem zhruba před pěti lety a od té doby se moje spisovatelské schopnosti hodně změnily. Myslela jsem si, že je to díky tomu, kolik povídek jsem už napsala. Úplně jsem při tom zapomněla na knihy. Ty mi dávají slovní zásobu a díky nim dokážu nějakým způsobem různé situace popsat, vyjádřit. Když si čtu svoje povídky na blogu, musím se v určitých okamžicích usmívat. Některé situace jsou vážně stupidní, ale člověk se pořád učí.
Asi jen díky knihám vím, co je to slovo humbuk, geroj apod. Jen nesmím být líná zjišťovat si význam cizích slov. :D
Taky by možná nebylo od věci, kdybych poděkovala naší učitelce, ale to je zase jiná věc.
Ke slovní zásobě bych tedy přičetla i schopnost se vyjadřovat. Ve slohových pracích se snažím nahrazovat slova, aby se často neopakovala. Teď to dělám (téměř) automaticky.
Katie


Hunger games

25. června 2012 v 19:29 | Katie |  Mám přečteno I Recenze
Autorka: Suzanne Collins
Nakladatleství: Fragment
Počet stran: 676
Ilustrace: Hana Adriana Dvořáková
Překlad: Zdík Dušek

Než se pustím do samotné "recenze", chtěla bych upozornit na úžasnou obálku. Když jsem si tuto knihu prohlížela v knihkupectví, vůbec jsem si nevšimla, že se ty plameny hýbají. Takže si dokážete představit, jak jsem doma žasla.
Někteří říkají, že se jim tento komplet špatně čte. Mně osobně se to četlo skvěle. :)

Slavnosti masek

18. června 2012 v 19:30 | Katie
Ahojda! :) (Příšerné slovo :D)
Jen na úvod chci sdělit, že dnesk jsem KONEČNĚ dopsala poslední písemky a ode dneška vytáhnu učebnice jen abych si nachystala veci na další den (možná ani to ne). Teď už jen doufat, že matika dopadne na jedna a můžu se těšit na samé jedničky. :) Ale byla to makačka.. :D

V sobotu u nás v Brně byly Slavnosti masek. Divadla (co jsem pochopila) měla za úkol navrhnout kostými zhruba k 60. létům. K tomu hrála hudba Beatles a kde kdo měl jejich podobizny. Měly jsme s kámoškou, na kterou jsem čekala přes hodinu, velké štěstí, že průvod začal později. Měl začínat o půl šesté, ale my ho zastihly kolem šesté, právě začínal. Mám hromadu fotek a videí. Masky byly opravdu úžasné. Neřeknu vám, kdo vyhrál nebo kdo se mi líbil nejvíc, protože divadlo Reduta mě překvapilo nejvíce. Po náměstí se producírovaly "šlapky". Pár holek sedělo na motorkách, řvaly, tangáče, síťované punčochy a podprsenky. K tomu se mile usmívaly, jako kdyby šly v normálním oblečení a vůbec ne polonahé. :D Obdivovala jsem se.
Po průvodu jsme se všichni přesunuli na Svoboďák. Tam jsme něco přes hodinu (možná dvě) stepovali. Mě osobně strašně bolely nohy, protože jsem celý odpoledne pobíhala po Mariánským a vůbec jsem si nesedla. Později, když jsme seděly v KFC, byla jsem v sedmém nebi, že KONEČNĚ sedím. Myslím, že i dřevěná židle s rovným opěradlem by byla jako ta nejluxusnější postel. :D Nebudu to zbytečně prodlužovat. Fotky vám dám pod článek a videa také. :)
Katie

Recenze I Kapitánská dcerka

14. června 2012 v 19:50 | Katie |  Mám přečteno I Recenze

Autor: A. S. Puškin
Počet stran: 130
Nakladatelství: Lidové nakladatelství Praha
Ilustrace: Václav Fiala
Překlad: Bohumil Mathesius

"Anotace":
Jedná se o zápisky Petra Andrejeviče Griněva. Byl veden jako důstojník. Když nadešel čas, vydal se i se svým sluhem Saveljičem do Orenburku. Tam se hlásil u generála, který mu přidělil službu v zapadlé pevnosti na hranicích kirgizskokajsackých stepí. Seznámil se tam s komandantem, jeho manželkou a jejich dcerou. Nějakou dobu tam byl klid, avšak ne na dlouho. Začíná totiž Pugačovo kozácké povstání...
Všechny texty (kromě anotací) jsou v mém vlastnictví. Přísný zákaz kopírování veškerých textů a fotografií. Na obrázky, které nejsou moje, stačí kliknout a dostanete se ke zdroji. Pokud naleznete obrázek bez zdroje, prosím, napište mi, pokusím se ho doplnit. Děkuji.
Kane