Květen 2012

Idiot idiotem zůstane

18. května 2012 v 23:00 | Katie
Jen co se přihlásím, okamžitě si všimnu zajímavého TT. Že bych po dlouhé době splodila něco duchaplného?
No, kde bych po tak dlouhéé době měla vlastně začít? Asi na začátku. Je večer, a tak nečekám komentáře, alespoň ne dnes, ale i tak doufám, že najdu pár odpovědí na své otázky. Já jsem totiž v poslední době pěkně zmatená, vytočená, svým způsobem i smutná a šťastná zároveň. To je ten život puberťáků...
No nic, zpět k věci.
Musím říct, že čtrnácti denní práce na naší třídě, co se týče nástěnek, se vyplatila. Opravdu mě to vysálo. Být tam většinu dne až do večera, komu by se nechtělo? Ve středu ráno jsme tam dokonce museli být v sedm. A to už se prosím potom hodnotilo. Všechno na poslední chvíli. Proč ne? Pro ty, kteří nesledují můj fb a nějak se nechytají, už podruhé u nás na škole probíhají olympijské hry, tentokrát letní. Měli jsme za úkol proměnit naše třídy na Londýn, stadión a já nevím co všechno. Nakonec jsme získali první místo, práce se opravdu vyplatila, ale přesto jsem nebyla spokojena. Už strašně dlouho nás ve škole jako třídu všichni podceňují a někteří jsou na nás vyloženě... Jak to říct? Jsou prostě zaujatí a všichni milují třídu s šestnácti holkami a dvěmi kluky. 8.C. Už v šesté třídě nás ve výzdobě porazili, i když měli na zadní stěně pouze dva velké papíry a nic více. Tentokrát jsme je sice porazili, ale pouze o dva body. Jak nespravedlivé. Dalo by se říct, že krom dvou papíru měli čtyři. Velký to posun... No nic. Na poslední chvíli jsme s panem učitelem tvořili představení výzdoby, které jsme později s kamarádkou (asi o hodinu později) nervózně přednesly porotě. Tak málo času a my to zvládly na jedničku. :) Měli jste vidět ty děcka s vykulenýma očima, když náš Big Ben začal zvonit (na fotkách není moc vidět - vedle zadní nástěnky). Byl to nádherný pocit, když se všichni usmívali a uznale kývali hlavami. Aspoň to se povedlo. :)
Ve čtvrtek následovaly naše disciplíny. Nejednalo se pouze o sport, ale i normální předměty. Bylo jich devět. Krom už zmíněného tělocviku to byly npř. matika, čeština, první pomoc, angličtina, dějepis, informatika, OH a zeměpis. Já si zvolila češtinu, matematiku a angličtinu. Ty testy byly lehké a zároveň jednoduché. Těžko se to popisuje. Bylo na to málo času. Pouze čtyřicet minut. Matika byla asi nejhorší. Sotva dělitelné příklady jsme museli vydělit za pár vteřin, to se nedalo. V češtině byl zmatek a angličtina? Na tu se mě neptejte. :D Tomu textu jsem sotva rozumněla, prostě neznám tolik slovíček a to jsem si myslela, že jsem na tom lépe. Možná kdybych měla více času a byla víc v klidu, rozumněla bych tomu víc. No nevadí. Všechno to nakonec dopadlo dobře a já měla 47 bodů, což je nejlepší výsledek ze třídy a na nejlepšího z ročníku jsem ztrácela jen 6 bodů. To slovíčko jen je zavádějící, já vím, záleží, jak se to vezme. Naše třída nakonec skončila 2. To je krásný výsledek. :) Ale přesto jem byla možná kapičku naštvaná. Těžko říct, jestli kvůli namyšlené a sobecké spolužačce nebo kvůli tomu, že nás céčko zase porazilo. :D
Možná bych se měla věnovat ještě projevu, který jsem vymyslela. Z tohohle mám různorodé pocity. Nikdo mi neřekl, co přesně to má být, a tak jsem vymyslela něco, co vystihuje naši třídu. Když jsem později stála v tělocvičně a slyšela ty olympijské proslovy, byla jsem nakonec ráda, že se to naše nečetlo, ale přesto jsem se nemohla zbavit dojmu, že ze mě učitel udělal pitomce. To přece on chtěl, abych se pod to podepsala a osobně to odnesla zástupkyni. V poslední době se cítím fakt hrozně a bojím se už jenom ceknout, aby to náhodou nebylo špatně. Spousta lidí říká: nebojte se říct svůj názor, ale když se osmělím (což se stává v poslední době dost často), vždycky mě nějak odbudou a nevezmou můj názor ani najevo. Jsem lev a takové jednání mě strašně štve. Vždycky mám takové nutkání toho člověka srazit na kolena a přesvědčit ho o tom, že já mám pravdu... Nedokážu to pořádně vysvětlit. Prostě mě to zraňuje. Já přece taky vyslechnu jejich názor a snažím se to prodiskutovat, ale někteří lidé si jedou jen to svoje... Když se potom svěřím babičce, dozvídám se, že jsem měla obrovskou pravdu a že si spousta lidí hromadu věcí neuvědomuje. No co? Už od druhé třídy učitelky říkají, že bych měla být někde jinde. Ne že by mě osmička přímo brzdila, ale prostě jsem na jiné úrovni, co se týče myšlení. Říkají to oni, já tomu nevěřila, ale kolikrát jsem se o jejich slovech přesvědčila. Zní to trochu namyšleně, co?
No nic. Možná bych se měla vrhnout na jednodušší věcí. Četli jste Rudá jako rubín? Já bych prostě jenom ráda věděla, kde je konec té knihy. Jasně, že to je triologie, ale... Připadá mi to, jako by to byl film rozpůlený na půlku, protože byl moc dlouhý. Nebo jako seriál s titulky: pokračování příště a přitom se vztekáte, že jste se nic nedozvěděli. Číst tuhle knihu po Eoně, byl 2x větší šok. Vyjadřování, popis a hlavně VELIKOST písma byl takový rozdíl... Říkám si, že kdyby se u knihy Rudá jako rubín zmenšilo písmo, byla by to při nejlepším dvoudílná sága. Nicméně mě knihy v poslední době strašně rozčilují. Žádná nevyhovuje. Eona a Eon jsou úžasné fantasy knihy a vřele je doporučuju. Já jsem prostě jen zvědavý člověk a chybí mí tam takový ten epilog, kdy by se popsalo, jak to pokračovalo. Něco jako ve Vampýrské akademii apod. Být po mém, tak si klidně čtu příběh plný: Žili šťastně až do smrti, i kdyby byl k smrti nudný.
Rozepsala jsem se trochu víc, než jsem chtěla. :D Zkrátka můj život je zase vzhůru nohama. Jsme v takové té fázi, že se spousta z nás mění. Navíc když si vaše kamarádka připustí k tělu vašeho úhlavního nepřítele, nevěstí to nic dobrého. :D (To není tvůj problém, Annie. Pouze můj. Zvládám to. Doufám... Ty se s ní zase skamarádíš, já vím, ale my dvě se prostě nesnášíme. Možná sis všimla, že v její přítonosti mlčím a radši držím hubu, i když bych jí nejradši vyškrábala oči. S prominutím.. Po dnešku mě snad trochu chápeš. :D)
A co dál? Teď už se budu jen modlit, abych byla aspoň v něčem nejlepší v ročníku a smazala si aspoň jednu dvojku z matiky. Jde mi o krk. :D Jen čtyři jedničky mě drží od jedničky na výzo. Problém je, že se tam počítá i závěrečka, kterou jsem NIDKY neudělala lépe než za dva. Hm.. Držte mi palce.
PS: V naší současné výzdobě je ještě pár změň. ↓ Tady chybí taxík, na druhé fotce ↑ má být nápis OLYMPIÁDA oranžový...
(Běžecká dráha, třídní olympionici a nedodělané informace zaměřené na mystiku = č. 3)
(Musím říct, že ta naše časová přímka s historií celých LOH se opravdu povedla. V Londýně jsou už po třetí. Přihláška byla podána v roce 2003, datum 27 a 12 je dělitelné 3, bude rozdáno 300 sad medailí... Proto ta 3.)
Katie
Všechny texty (kromě anotací) jsou v mém vlastnictví. Přísný zákaz kopírování veškerých textů a fotografií. Na obrázky, které nejsou moje, stačí kliknout a dostanete se ke zdroji. Pokud naleznete obrázek bez zdroje, prosím, napište mi, pokusím se ho doplnit. Děkuji.
Kane